Ochrana pleti před pigmentacemi

Pigmentační skvrny na obličeji zbytečně přidávají roky navíc. A jsou též známkou toho, že v organismu není úplně vše v pořádku.

Pigmentové skvrny se dělají zejména při oslabené funkci jater. K tomuto oslabení může dojít např. po prodělané mononukleóze, hepatitidě či při užívání léků a hormonů, včetně hormonální antikoncepce. Toto oslabení jater může být ještě neprůkazné na klasických jaterních testech, avšak již může způsobovat problémy jako výskyt vyrážek či pigmentací. Funkce jater též klesají s věkem - proto se výskytu pigmentačních skvrn v pozdějším věku říká jaterní skvrny.

Posilnění jater je proto nejlepší cestou k prevenci a snížení výskytu pigmentových skvrn. Slouží k tomu např. bylinky ostropestřec mariánský, pampeliška, šťáva z celých listů aloe vera či bylinné směsi  Regalen a Detoxin.

Ze zevních přípravků s bělícím účinkem patří mezi nejúčinnější a zároveň nejbezpečnější ajurvédské přípravky, které jsou prověřeny časem. V Indii tyto problémy řeší ženy pomocí přírodních surovin. Např. perly snižují transport kožního pigmentu - melaninu do kůže. Zabraňují zhnědnutí a současně odstraňují pigmentové skvrny. Zachycují ultrafialové paprsky a zajišťují přirozené zesvětlení kůže. Výhodou Přírodního perlového zesvětlujícího hydratačního krému je možnost jeho denního použití i během slunečných dnů. Dále tento krém pleť hydratuje a díky obsahu minerálů a aminokyselin působí proti vráskám a pleť celkově omlazuje. Tento krém je vhodný rpo zralou a suchou pleť.

Pro mladou či masnou pleť je vhodný přípravek Shablem - mast na skvrny, která se nanáší přes noc na umytou pokožku - přímo na postižená místa. Přes den je vhodné tuto pleť chránit pomocí suchých ochranných krémů Shabase (voní po santalu) či Pink lotus (voní po lotusu a růžích).

K intenzivní péči o pleť s pigmentovými skvrnami je vhodné používání regenerační masky Holly Hock - ajurvédský omlazující balzám 1x-2x do týdne. Před použitím masky je možno použít peeling Shascrub. U suché pleti ne víckrát než 1x do měsíce.

Autor: mk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama