Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Obličej stárne nesouměrně

Rozvoj vrásek se u jednotlivých obličejových partií liší. Může za to rozdílná tloušťka kůže, ale i odlišná mimika. Je proto nezbytné péči přizpůsobit nejen aktuálnímu období v roce, ale specificky se starat o každou část tváře zvlášť. Vhodná ochrana očí, procvičování krčních svalů nebo domácí masáže, všechny tyto drobnosti mohou přirozeně chránit proti předčasnému stárnutí způsobeného každodenními nešvary.

Ultrafialové záření urychluje vznik vrásek kolem očí

Nejtenčí kůže se nachází okolo očí. Zatímco většinu obličeje chrání až dva milimetry pokožky, u očního okolí dosahuje pouhého půl milimetru. Jako prevenci před vznikem vrásek doporučují odborníci omezit mimiku. Tu často používáme naprosto zbytečně, například když svítí slunce a nemáme sluneční brýle. Přirozený pud pak velí začít se tzv. šklebit a stahovat svaly kolem očí. „Sluneční paprsky dokážou proniknout i do hlubších vrstev kůže, proto je její ochrana nezbytná. Důsledkem chronických účinků škodlivého záření povoluje podkožní vazivo, tvoří se vrásky, pigmentové skvrny a kůže předčasně stárne. Brýle náchylné oční okolí dokonale ukryjí, po ruce byste ale měli mít vždy i opalovací krém s dostatečným ochranným faktorem,“ doporučuje doktor Tomáš Kampe ze společnosti LR Health & Beauty. Kromě pravidelné péče a každodenního odličování doporučují odborníci také masáže očního okolí, které stimulují cirkulaci krve a posilují vyživení a okysličení pokožky. To pomáhá nejen redukovat vrásky, ale i tmavé kruhy pod očima a otoky.

Kůže na čele musí především relaxovat
Čelo společně s ústy patří mezi nejvíce mimicky protěžované partie. Vrásky na čele jsou jasným ukazatelem nejen častého mračení se, ale také dokládají vliv stresu a vyčerpání. Především z tohoto hlediska je důležité pokožku zrelaxovat. Dopomoci tomu mohou speciální cviky vycházející z jógy, které podpoří odbourání stresu, ale současně i uvolní obličejové svaly a zlepší cirkulaci krve. Kromě toho nabízí efektivní pomoc i kosmetika. Ženy s vráskami na čele by neměly podceňovat používání báze pod make-up. Bez ní zaleze make-up do rýh vrásek a vytvoří nevzhledné mapy. Odborníci doporučují používat také produkty s rozjasňujícími složkami. Obsahují přísady slídy, díky nimž se odráží světlo a eliminuje se tak viditelnost vrásek.

Kuřáci mívají u úst výraznější vrásky
Vrásky kolem úst se rozlišují podle toho, v jaké části tváře se nacházejí. Linky vznikající smíchem se vinou od konce nosu ke koutkům úst. Pokud má naopak vaše tvář jakoby ustaraný výraz, nejspíše se potýkáte s takzvanými loutkovými linkami. Ty se táhnou od koutků směrem dolů. Posledním typem jsou výrazné linky kolem úst, které se často objevují u kuřáků, protože vznikají silným stlačováním rtů k sobě. Stejně tak jako v případě čela se dá s těmito vráskami pracovat prostřednictvím relaxace. „Důležitá je v tomto ohledu i životospráva. Při boji s vráskami pomáhá kolagen, který se často dodává pomocí výživových doplňků či plastických zákroků. Málokdo ale ví, že kolagen si dokáže tělo vyrobit i samo díky dostatečnému příjmu vitaminu C. Zařaďte proto do jídelníčku pomeranče, meruňky, šípky, papriku, špenát nebo mrkev a efektivně podpořte boj proti vráskám zevnitř,“ radí Kampe.

Vrásky se tvoří i na krku
Při péči o pleť se často zapomíná na krk. Ten se řadí mezi partie nejvíce vystavované přímému slunci bez jakékoliv ochrany. Současně je pokožka tenká a náchylná jako na obličeji samotném. I proto je vhodné používat na krk stejné produkty proti vráskám jako na tvář, neopomínat dostatečnou hydrataci a mazat opalovacím krémem. Každý den je vhodné svaly na krku procvičovat, aby zbytečně neochabovaly. Toho lze dosáhnout jednoduchým cvičením, které se dá provádět kdekoliv v sedě. Spočívá ve zvedání hlavy ke stropu. Zatímco je hlava zdvižená, našpulte rty, jako byste se snažili políbit oblohu. Jako bonus lze ještě vystrčit jazyk a snažit se je co nejvíce přiblížit k bradě. Po několika sekundách byste měli cítit jemné pnutí právě v oblasti krku, díky čemuž se aktivují potřebné svaly.  

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama