Niplette

Téměř 10 % žen má ploché nebo vpáčené prsní bradavky. To může způsobovat psychické problémy nebo neschopnost přirozeně kojit. Příčinou vpáčených bradavek jsou příliš krátké mlékovody, které zabraňují vztyčení bradavky.

Do nedávné doby byla jediným řešením chirurgická operace, kdy byly pod celkovou narkózou odděleny mlékovody od prsní bradavky. Tento zákrok sice vedl ke kosmetické korektuře, avšak znemožnil přirozené kojení.

Jednoduché účinné řešení tohoto problému vymyslel plastický chirurg z Velké Británie Douglas McGeorge.

Systém Niplette se skládá z průhledné formy tvaru prsní bradavky s těsnícím kroužkem, na který se připevní ventil a stříkačka. Jemným podtlakem stříkačky se prsní bradavka vytáhne a vyplní formu. Podtlak si určuje žena sama ? vytahuje píst stříkačky tak silně, jak je jí to příjemné.

Díky trvalému podtlaku se postupně mlékovody, které stahují bradavku dovnitř, protáhnou.

Klinické testy, které byly prováděny ve Velké Británii, Francii a Holandsku, prokázaly, že Niplette je trvalým řešením vpáčených bradavek u žen jakéhokoliv věku.

Systém Niplette je jednoduchý k užívání, zcela bezbolestný a pohodlně se dá skrýt pod podprsenku. Dá se nosit ve dne i v noci. Rychlost korekce závisí na stupni vpáčení, stavu svalové tkáně a na tom, jak často bude Niplette nošeno. Při pravidelném užívání je trvalé korektury dosaženo během dvou až tří měsíců. Niplette by mělo být pokud možno nošeno alespoň 8 hodin denně. Eventuelní pozdější opětovné vpáčení bradavky lze lehce korigovat příležitostným použitím Niplette.

Těhotné ženy, které se mají vpáčené bradavky a obávají se problémů s kojením, by měly prvních šest měsíců těhotenství užívat Niplette. Pokud se během těhotenství stanou bradavky příliš citlivými, může být Niplette použito až po porodu vždy pár minut před kojením. Niplette vytáhne prsní bradavku dostatečně na to, aby dítě bez problémů mohlo sát mateřské mléko. Niplette se používá, než si dítě přivykne přisát se k bradavkám a vytáhnout si je ven.

Niplette by se již nemělo nasazovat, pokud kojení probíhá přirozeně. Po odstavení dítěte je však možno opět začít používat Niplette k trvalé kosmetické korektuře vpáčených bradavek.

Niplette 1 kus můžete zakoupit zde
Niplette 2 kusy můžete zakoupit zde

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele jana
  jana (anonym)

  Dobrý den zajímalo by mějestli by to pomohlo i u plochých bradavek?

  Kvě 22, 2006
 • Obrázek uživatele Lucka
  Lucka (anonym)

  Ahoj, mám problém s vpáčenými bradavkami, chci se zeptat, zda někdo neprodává již použité Niplette... Okoupila bych ho.. Dekuji Lucka

  Lis 16, 2007

Přidat komentář

Reklama

Reklama