Levandulový éterický olej a jeho využití v kosmetice

Levandulový éterický olej patří mezi nejoblíbenější éterické oleje. Podporuje tvorbu nových kožních buněk, má proto regenerační a omlazující účinky. Působí zklidnění pleti včetně neutralizace živočišných jedů. Je ideálním pomocníkem první pomoci při poštípání hmyzem. Má též uklidňující účinky na nervovou soustavu a působí antisepticky na kůži i na dýchací cesty.

Levandulový éterický olej lze používat na pleť bez nutnosti ředění. Pozor by měli dávat pouze lidé s nízkým krevním tlakem!

Levandulový éterický olej můžete využít:

Při poštípání hmyzem si postižené místo masírujte deset minut levandulovým éterickým olejem, až bolest ustoupí.

Levandulovým éterickým olejem lze též potírat drobná zranění, popálení a jizvičky.

Na podporu dobrého spánku - pár kapek na polštář.

K přípravě relaxační koupele - 3-5 kapek éterického oleje rozmícháme ve 100 až 200 ml plnotučného mléka, směs protřepeme a vlijeme do teplé koupelové lázně. Tato relaxační koupel je ideální před spaním. Pomáhá uvolnit bolesti hlavy, kloubů, svalů a osvobodit od každodenního stresu.

Pro zástavu krvácení z nosu - vsuneme malý tampon pokapaný levandulovým olejem do nosní dírky

Masážní ralaxační olej si připravíme nakapaáním 1-5 kapek do 100ml roslinného oleje. Tento masážní olej může ulevit např. při bolestivé menstruaci.

Čistící mléko si můžeme vyrobit přidáním jedné kapky levandulového oleje do lžíce jogurtu či tvarohu. Toto mléko vetřeme od pokožky obličeje a za malou chvíli  smjeme vodou.

Oblíbenost levandulového éterického oleje je vysoká i u různých kosmetických značek, které tento éterický olej přidávají do svých výrobků.

Můžeme vám doporučit:

ApiNourish Overnight Lavender Mask 50 ml - Levandulová Noční maska Manuka Doctor -  uklidňující levandulový éterický olej doplňuje hydratační účinky manukového medu, zpevňující a protivráskové účinky kyseliny hyaluronové, pleť zklidňující aloi veru, regenerační extrakt z nopálu a další účinné látky. Maska je určena především pro zralou pleť.

Pleťová voda levandulová zklidňuje suchou a podrážděnou pleť. Je ideální volbou pro citlivé typy pleti.

Regenerační krém levandulový -  regenerační krém vhodný pro všechny typy pleti, především pro pleť citlivou, suchou a zanícenou.

Sprchovací olej levandulový - relaxačně působící sprchový olej (lze použít i do koupele). Stačí pár kapek.

Ledový gel Nobilis - směs éterických olejů s převahou levandule a tymiánu. Je určen zejména pro mladistvé. Pomáhá lokálně při akné a osvěžuje.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama