Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Léto a znaménka: Jak se co nejlépe chránit?

Mateřská znaménka jsou pro někoho symbolem krásy. Lékaři je ale vnímají jako potenciální riziko pro vznik rakoviny kůže, a proto byste si je měli nechat alespoň jednou ročně prohlédnout. Jak můžete chránit svá znaménka v letních měsících?

Mateřská znaménka

Mateřským znaménkům se rovněž říká pigmentové névy a jsou přirozenou součástí kůže téměř každého člověka. Během života mohou vznikat nová znaménka a některá dokonce sama zmizí. Většinou jsou neškodná, ale mohou se objevit i taková, která jsou potenciálně problematická. Pouhým okem to ale nepoznáte, proto byste měli vyhledat dermatologa, který se posuzováním znamének zabývá. Na pravidelnou kontrolu je vhodné docházet alespoň 1× ročně. Pokud je ale vaše tělo poseté větším počtem znamének, navštěvujte dermatologa jednou za půl roku.

Odstranit, či neodstranit mateřská znaménka?

Mateřská znaménka jsou pro každého nositele jedinečná, a zatímco někteří se jejich vlastnictvím chlubí, jiní přemítají, zdali by nebylo lepší se jich zbavit. Pokud se vám znaménko objevilo na místě, kde vám krásu spíše ubírá, stojí jeho odstranění za zvážení. Stejně tak v okamžiku, kdy vám to doporučí lékař. Při některé z kontrol může vyjít najevo, že je vaše znaménko skutečně skrytou hrozbou, a v takový moment se vyplatí s odstraněním neotálet.

Jak chránit znaménka v létě?

Pokud patříte k lidem, kteří milují léto strávené na sluníčku, a zároveň máte hned několik mateřských znamének, měli byste se mít na pozoru. Vaše kůže potřebuje speciální ochranu v podobě kvalitního opalovacího krému. Nadmíra slunečního záření totiž může podnítit rakovinu kůže i zhoršit stav mateřských znamének. Proto se důkladně mažte opalovacím krémem několikrát denně a snažte se trávit i nějaký ten čas ve stínu.

TIP: Chcete-li mít jistotu, že si kvůli touze po bronzové pokožce nezaděláte na případné zdravotní potíže, vyzkoušejte samoopalovací krém. Vaše tělo bude vypadat, jako byste právě opustili pláž, ale zároveň nebudete svá znaménka vystavovat nebezpečným slunečním paprskům.

Komerční sdělení

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama