Lékaři vyhlazují vrásky lidskou krví

Němečtí odborníci přišli s novou, poněkud nezvyklou kosmetickou léčbou vrásek. Používají při ní totiž gel, v němž je krev pacientů. "Je to jednoduché. Nový gel obsahuje krevní plazmu samotného pacienta, který se injekčně vpraví pod kůži, podobně jako například botox. Vzhledem k tomu, že je vyroben z pacientovy plazmy, odbourali jsme riziko alergické reakce," vysvětlili autoři kosmetické novinky.

"Je to podobné, jako když jde pacient na nějakou operaci a sám sobě před zákrokem daruje krev. Stejně tak to funguje i u našich kosmetických zákroků. Přišli jsme na to, že pro vyhlazení vrásek není nutné vpravovat do těla cizí látky, ale bohatě postačí ty, které jsou tělu vlastní, v tomto případě krevní plazma," tvrdí plastičtí odborníci a věří, že si nová metoda vyhlazování vrásek získá brzy oblibu. Nevýhodou této lékařské procedury je, že je ji potřeba po čase obnovovat. Lidské tělo totiž gel po několika měsících absorbuje a požadovaný efekt se tak vytratí.

"Je pravda, že zákrok nepřinese pacientkám a pacientům dlouhodobý efekt, ale zato je mnohem zdravější a méně rizikový než většina ostatních způsobů, jimiž se vrásky vyhlazují," obhajují vynálezci svou novou kosmetickou léčbu.

Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (7)

 • Obrázek uživatele martin
  martin (anonym)

  na to prišla čachtická pani už dávno, keď sa kúpala v krvi, nemcom to trvalo 400 rokov

  Srp 28, 2004
 • Obrázek uživatele hellstice
  hellstice (anonym)

  heh, Lady Bathory hadr :)

  Kvě 11, 2006
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  to je blbost,ne?

  Bře 16, 2007
 • Obrázek uživatele Anne
  Anne (anonym)

  Nechutné...

  Říj 01, 2010
 • Obrázek uživatele Ida
  Ida (anonym)

  Nechutné...Faraoni se koupali v kobylím mléku,né,jenom,že si ženy vyhlazovaly vrásky,ale také hubly.Do každého pleťového mléka na hubnutí se přidává mléko.

  Říj 01, 2010
 • Obrázek uživatele Edward Cullen
  Edward Cullen (anonym)

  Faraoni se koupali v kobylím...Ale ne krev...

  Pro 31, 2011
 • Obrázek uživatele Súzn
  Súzn (anonym)

  Co je to za cipovinu?

  Pro 31, 2011

Přidat komentář

Reklama

Reklama