Látky pro zdravé opalování

Sluneční světlo je velmi důležité pro náš organismus. Je potřebné pro tvorbu vitamínu D, který má význam pro zdravé kosti, zuby a nervový systém. Slunce též zlepšuje naši náladu a působí proti depresím. U mnohých kožních potíží dochází vlivem působení slunečních paprsků k výraznému zlepšení. Ultrafialové záření má však své stinné stránky. Při nadměrném vystavování slunci dochází k spáleninám, slunečním alergiím, urychlenému stárnutí kůže, ke vzniku pigmentových skvrn, v horších případech i rakoviny kůže. Negativní vliv slunečního záření lze zmírnit používáním vhodných opalovacích prostředků a látek s antioxidačními vlastnostmi:

Beta karoten a další karotenoidy
Může připravit pokožku na účinky slunečního záření. Je vhodné začít s užíváním beta karotenu 28 dní před plánovanou dovolenou a sluněním. Vhodné je užívat 1 - 2 kapsle denně. Během opalování je vhodné užívat 2 kapsle denně a pokračovat s udržovací dávkou 1-2 kapsle do konce letní sezóny. Docílí se tím pěkného a déle trvajícího opálení.

Zinek
Podporuje hojení kůže a je důležitý pro správní účinek beta karotenu. Užívejte 30 mikrogramů zinku denně. Zinek je hodně zastoupen v dýňových semínkách a v plodech moře.

E vitamín
Jako účinný antioxidant pomáhá chránit organismus před působením volných kyslíkových radikálů, které vznikají vlivem působení ultrafialových paprsků. Má též protialergenní účinek. Lze užívat preventivně 100 - 400 U.I. (m.j.) denně. Jeho nejlepšími přírodními zdroji jsou kukuřice, vejce, máslo, sýry, hrách, fazole, obilné klíčky, avokádo, meloun, kukuřičný olej, olej z obilných klíčků a sojový olej.

Zelený čaj
Vědci objevily, že pití zeleného čaje působí díky obsahu polyfenolů antioxidačně a má ochranný účinek při opalování.

Autor: mk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (7)

 • Obrázek uživatele Mgr. Krátká
  Mgr. Krátká (anonym)

  Pracuji v lékárně a výrobek, který kombinuje výše zmiňované antioxidanty existuje pod obchodním názvem Sundermin ( beta-karoten + vitamin E + selen ). Prodává se za cca 55,- kč na měsíc. Takže se jednotlivé složky nemusí kupovat zvlášť. Mám ho vyzkoušený na své rodině a přestože je vcelku levný, opravdu účinkuje.

  Srp 23, 2005
 • Obrázek uživatele Mark
  Mark (anonym)

  Prodám jeden kus nové nepoužité biokosmetiky: konopné ochranné sluneční mléko SPF30 britské firmy Yaoh, 240 ml za 300 Kč. (Původní cena 349 Kč, viz bioobchod.cz). Zájemcům z Prahy osobně doručím. (taom"seznam.cz)

  Čer 19, 2008
 • Obrázek uživatele Karla
  Karla (anonym)

  Já jsem si na doporučení známé, která je doktorka, koupila Oxelio. Obsahuje všechny složky popsané v článku a ještě některé navrch. Loni jsem si díky němu daleko více užila dovolenou, protože jsem rovnou hnědla bez zčervenání a spálení kůže a navíc mi opálení daleko déle vydrželo.

  Bře 25, 2010
 • Obrázek uživatele Irča
  Irča (anonym)

  Já jsem si na doporučení...jojo, znám a doporučuju. Je to super, dřív jsem se spálila hnedle na prvním sluníčku a teď od té doby co beru oxelio tak hnědnu a konečně se užívám hezké počasí bez mastiček proti spaleninám:)

  Čer 28, 2010
 • Obrázek uživatele Ivcucenka
  Ivcucenka

  Jak tu čtu o tom Oxeliu, tak se chci zeptat jestli by mi to pomohlo i když jsem spíše světlejší typ pleti? a nikdy se moc neopálím jen tak zlehka a občas se spálím ale vždycky jsem toužila po krásně hnědé barvě:o(

  Lis 07, 2010
 • Obrázek uživatele co
  co (anonym)

  používáte na opalování a po opalování.Chtěla bych něco po opalování,nemastného,dobře roztíratelného.Asi lepší z lékárny,než z drogerie.Díky za názory.

  Čer 16, 2013
 • Obrázek uživatele Eva Jarošová
  Eva Jarošová (anonym)

  Nejlepší kombinace a bez jediného spálení bambucké máslo, samozřejmě čerstvé a karotenový olej dělá zázraky, podívejte se na lulalu tělové bambucké máslo s karotenovým olejem.

  Črv 09, 2019

Přidat komentář

Reklama

Reklama