Reklama

Krása z kuchyně

Mnohé v domácnosti zcela běžné suroviny se mohou proměnit v účinné zkrášlovací prostředky. Pomohou čistit, hydratovat a vyživovat vaši pleť i vlasy. Při používání potravin z vaší kuchyně je však třeba dbát základních zásad hygieny při jejich zpracování. Také je nutno mít na mysli, že krása bývá otázkou pravidelnosti a trpělivosti.

Vajíčka:
1. Dopřejte si vaječný obličejový lifting. Naneste vajíčko jako masku na obličej a krk, 20 minut relaxujte a poté smyjte vodou. Vajíčko pomáhá stahovat póry a vyživovat pleť. Vajíčková maska působí jako rychlý obličejový lifting po unavujícím dnu.
2. Bílek dokonale čistí. Naneste ho na hlavu půl hodiny před šamponem.
3. Kvůli zpevňujícím vlastnostem lze použít vajíčko smíchané s dvěmi čajovými lžičkami brandy. Naneste před mytím vlasů.

Čaj:
1. Namočte tampónky do studeného čaje a přiložte jako obklady na oči. Rozjasní unavené oči.
2. Povařte čajové lístky v dostatečném množství vody a použijte vlasovou vodu pro poslední oplachnutí po šamponováni. Pomůže to dodat záři vašim vlasům.

Sůl:
1. Koupel očí v teplé vodě, do které bylo přidáno malé množství soli, může skutečně oči projasnit a pomoci odstranit otoky!!.
2. Alternativně lze na oči přiložit tampónky namočené do roztoku se solí.
3. Namáčení nohou v teplé vodě s třemi čajovými lžičkami soli pomáhá odstranit únavu.

Ricinový olej:
1. Vetřete olej před spaním do pokožky hlavy a smyjte následující ráno. Ricinový olej je nenasycený olej, který vlasy oživuje.
2. Druhou možností je vetřít ricinový olej do pokožky hlavy. Namočit velký ručník do horké vody, vyždímat ho a omotat ho kolem hlavy. Tímto způsobem se docílí hlubšího proniknutí oleje do povrchu hlavy.
3. Ricinový olej se též může nanést na řasy pro jejich zpevnění a ztmavění.

Reklama

Med:
1. Jeden z nejlepších přírodních hydratačních prostředků. Může být nanesen na pleť. Dodá pleti hebký, vláčný saténový vzhled. Pro mastnou pleť je vhodné přidat k medu našlehaný bílek. Pro suchou pleť je vhodné přidat trochu šlehačky.
2. Lžíce medu v koupeli pomáhá odstranit únavu a navodit spánek.

Okurka:
Okurková šťáva nebo plátek okurky jako obklad na oči jsou běžné domácí kosmetické prostředky. Okurka má čistící, vyhlazující a mírný stahující účinek. Nastrouhaná okurka s trochou mléka nanesená na obličej má osvěžující a tonizující efekt na pleť. Čištění pleti plátky okurky může mít pozitivní vliv na mastnou pleť.
Po horkém dnu na slunci může být ošetření okurkou velmi zklidňující.

Brambory:
1. Pomáhají zesvětlit kožní skvrny.
2. Jsou prospěšné při hojení kožních ekzémů. Nastrouhejte brambory a vymačkejte z nich šťávu. Naneste na kůži.
3. Plátky brambor mohou být též použity k očištění pleti.
4. Brambory mají propínací účinek a zmírňují otoky okolo očí. Použijte plátek brambory jako oční obklad nebo nastrouhejte syrovou bramboru a použijte jako obklad.

Zelí:
Obsahuje cenné minerály a vitamíny podobně jako jiná zelenina. Uvařte zelí v malém množství vody. Zchlaďte vodu a použijte ji na mytí obličeje. Jde o vyživující péči o pleť.

Papája:
Obsahuje enzymy, které pomáhají změkčit mrtvé epitelové buňky a odstranit je. Použijte dužinu jako pleťovou masku. Vhodné pro všechny typy pleti.

Pomeranč:
Sbírejte pomerančovou kůru a sušte ji na slunci. Rozmělněte ji a přidávejte do směsí pro obličejové masky.

Karotka:
Pomáhá zklidnit suchou, citlivou pleť. Uvařte karotku v malém množství vody, ochlaďte a rozmíchejte na kaši. Použijte ji jako masku.

Jogurt:
Obsahuje enzymy a je vynikající přírodní čistící prostředek.
Pomáhá uchovávat zdraví pleti a pokožky hlavy.
Naneste na obličej po jeho umytí. Po dvaceti minutách smyjte teplou vodou. Je to speciálně vhodné pro mastnou či problematickou pleť.
Též lze nanést na pokožku hlavy před mytím.

Zdroj: Shahnaz Husain´s Beauty book, www.s-h.cz
 

Reklama

Komentáře

klarka (Ne, 26. 3. 2006 - 18:03)
nemate tu vubec žadne recepty na mastnou pokožku!!!!
jirik50"centrum.cz (Čt, 24. 8. 2006 - 10:08)
by me zajimalo, jak je to s jedovatosti ricinoveho oleje, pry je to jed
Reklama