Reklama

Zdraví pro krásu !

Lidé chtějí vypadat dobře - mít husté,lesklé, dlouhé vlasy "hebkou pleť" bez jediné vrásky, pevné, nelámající se nehty a krásnou štíhlou postavu. Dávají se zlákat reklamou na nejrůznější kosmetické přípravky slibující zázraky do několika hodin, v nejsložitějších případech do několika dnů.

Když se nedočkavě očekávaný výsledek v zrcadle neobjeví, dostaví se lítost nad vyhozenými penězi a předsevzetí: "Už nikdy se nenechám napálit reklamou" Až do té doby, než je na trh uveden kosmetickou firmou světoznámého jména nový kouzelný přípravek, který je tak drahý, že "musí" být stoprocentně účinný.

Bohužel v kosmetickém průmyslu neplatí vždy, že čím dražší a známější výrobky, tím větší kvalita. Spíš než za vynikající krém platí zákazník za finančně náročnou reklamní kampaň. A zázračné substance nezapamatovatelných jmen mnohdy nezpůsobí slibované omládnutí, nýbrž alergické kožní reakce.

Již od dávných věků je známo, že krása přichází zevnitř a že podmínkou mladistvého vzhledu je zdravý organismus. A zdraví je definováno jako stav fyzické, duševní a sociální harmonie. Tyto tři složky jsou spolu spjaty a vzájemně se ovlivňují. Například špatné sociální podmínky a vztahy narušují naší duševní rovnováhu a to se po čase projeví tělesnými symptomy a onemocněním.

Naopak mnoho nemocí negativně zasahuje do naší psychiky, což má zase negativní dopad v sociální oblasti. Pozitivně můžeme začít naše zdraví ovlivňovat ze všech stran. Příjmem na živiny vyrovnané, co nejméně chemicky upravované stravy a potravinových doplňků přírodního původu předcházíme a léčíme mnohá onemocnění, zlepšujeme svůj vzhled, své duševní rozpoložení a tím i přispíváme k vytváření zdravějšího sociálního klimatu.

Reklama

mk

Reklama

Komentáře

Lůca (St, 14. 6. 2006 - 11:06)
S tímto článkem naprosto souhlasím,ale podle mě, je stejně nějaká péče z venku důležitá, přes den chránit a vnoci vyživovat
Petra (Po, 11. 1. 2021 - 11:01)
V noci by se měla pleť především přirozeně pročistit a ráno poté omýt vodou. Nanášet na noc hutné noční krémy může vést k zanášení pórů.
Reklama