Reklama

Význam santalu v péči o pleť

Podle historických záznamů, první používaní santalu bylo při obětování Bohu a v kadidlech při náboženských slavnostech během dávných vedických dob v Indii. Postupně byly prokázány specifické léčivé účinky santalu. Ženy v Indii si cenily santalu pro jeho vůni a používaly ho v péči o pleť.

Olej i pasta ze santalového dřeva jsou užívány při léčení jako posilující prostředky i pro lokální aplikaci. Pasta má chladivé účinky a byla proto široce používána pro zmírnění svědivých zánětů a dalších kožních potíží.

Santalový olej sám o sobě má též mnohá využití. Velmi dobře se mísí s jinými oleji a extrakty a může být jednoduše přidáván do rozličných receptur. Santalový olej se také přidává jako fixátor při výrobě těch nejlepších parfémů. Má opojně sladkou exotickou vůni a může být použit jako parfém samotný. Aroma santalového oleje má sedativní účinek na nervový systém. V dřívějších dobách byl používán pro léčbu úzkosti, depresí a nespavosti.

Santal má silné léčivé účinky a je nejlépe známou antiseptickou a germicidní látkou. Je ideální pro mastnou pleť. Byl využíván pro léčbu seberoiceké dermatitidy na obličeji a pokožce hlavy. Je též ideální pro preventivní péči. Nejcennější schopností santalu je, že dokáže zlepšit normální funkce kůže. Červený santal (Red Chandal) působí jako přírodní UV filtr a chrání pleť před slunečními paprsky.

Díky svému všestrannému působení je santal přidáván do rozličných kosmetických výrobků

Reklama

Santal, který má dlouhou historii bezpečného používání, je opravdu jedním z nejlepších přírodních prostředků.

Zdroj: Shahnaz Husain - The book of absolute beauty. v
 

Reklama

Komentáře

Reklama