Vegan kosmetika je to nejlepší, co můžete své pleti dopřát

Při výběru kosmetických přípravků byste se neměli řídit tím, jak vypadá jejich zevnějšek, tedy obalový materiál. Spíše se zaměřte na samotné složení, protože ve většině produktů jsou nejen chemické přísady, ale také živočišné. Opravdu si chcete do své pokožky vtírat zvířecí tuk, maz či výměšky? Pokud ne, vyzkoušejte rostlinnou alternativu, která navíc vaší pokožce prospěje mnohem více.

V současné době je na trhu s kosmetikou obrovský konkurenční boj, a proto se výrobci snaží minimalizovat výrobní náklady, a tím pádem do svých preparátů přidávají levné látky. Bohužel, odnáší to především zvířata. Vezměte si krémy, které máte v koupelně na poličce, a podívejte se na to, co všechno obsahují. Věděli jste, že si každý večer natíráte na obličej rybí buňky, ovčí maz i rozdrcené brouky? Jestliže jsme vám vaši oblíbenou kosmetiku zprotivili, nevadí, vyhoďte ji do koše. Přírodní kosmetika naplní vaše očekávání, neboť obsahuje čistě přírodní látky a minerály. Poděkuje vám i vaše pokožka.

Jaké živočišné složky obsahuje klasická kosmetika?

Běžně dostupná kosmetika, kterou zakoupíte takřka v každé drogerii, má v sobě celou řadu živočišných složek. Jedná se zpravidla o lanolin z ovčí vlny, kolagen z kravských buněk a ryb, keratin z rohů, kopyt, peří a brk, propolis, med, včelí vosk, sádlo z tukových tkání zvířat a placentu z děloh jatečních zvířat.

Proč však do těla dávat tyto látky, když existuje vegan kosmetika, která vznikla proto, aby nedocházelo ke zneužívání a trápení zvířat. V takových kosmetických produktech nejsou takřka žádné alergeny, navíc jsou výživné a kvalitní. Všechny suroviny používající se pro jejich výrobu pocházejí z certifikovaných farem a manufaktur.

Chcete si vegan kosmetiku koupit?

Jestliže si chcete objednat vegan kosmetiku z internetu, stačí nahlédnout do nabídky internetového obchodu Notino.cz. Specializuje se na tyto přípravky jedna celá kategorie. Vybrat si můžete, jestli se má jednat o přípravky na líčení, na pleť, tělo, vlasy, nebo zuby.

Komerční sdělení

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama