Tipy a triky jak odstranit celulitidu

Pomerančová kůže trápí většinu žen, vzniká zbytněním tukové tkáně v podkoží a prostupuje k povrchu kůže. Projevuje se ve formě hrbolků a důlků na povrchu kůže. Nejčastěji se objevuje na stehnech, hýždích a pažích. Celulitida postihuje i mladé a štíhlé ženy.

Štípacím testem snadno zjistíte, zda máte sklon k celulitidě nebo nikoliv.

Prsty obou rukou u sebe stlačte kůži na přední straně stehna. První stupeň je zjevný pouze při provedení štípacího testu - objeví se nepravidelnosti v kůži, druhý stupeň je již viditelný ve stoje, vleže nerovnosti vymizí. Tyto první dva stupně lze snadno pomocí cvičení a jednoduchých triků zmírnit až postupně zcela odstranit.

PŘÍČINY VZNIKU CELULITIDY
nedostatek pohybu, snížená funkce lymfatického systému
hormonální změny - puberta, těhotenství (estrogeny na sebe vážou vodu a ukládají ji do tukové tkáně)
nedostatek tekutin
stres, nadváha
sedavé zaměstnání, dlouhé stání
nesprávná strava

PREVENCE CELULITIDY
manuální lymfatické masáže
komprese
cvičení
dostatek tekutin
správná životospráva
zábaly a peeling

Pravidelně cvičíte, vnímáte zpevnění postavy, ale celulitida stále nemizí. Zařaďte 3 jednoduché triky, které vám pomohou odstranit celulitidu a získat tak hladká stehna a hýždě.

SPOJTE CVIČENÍ A KOMPRESI - cvičení díky svalové aktivitě udržuje lymfatický a cévní systém v podkoží v aktivitě, komprese (tlaková léčba) podporuje činnost lymfatického systému pomocí tlaků zvenčí (kompresní punčochy / legíny). Díky spojení cvičení a komprese docílíme přirozené lymfodrenáže těla, kdy se uvolní přebytečná voda z tukové tkáně, zrychlí se metabolismus a  zlepší se odvod toxických látek z těla ven.
Kompresní punčochy vždy zvolte až do pasu, přebytečná voda zadržovaná v tukové tkáni se odvede přes cisternu v břiše do hlubokého lymfatického systému a přes ledviny ji posléze odvedete močí z těla ven. Zpočátku si kupte kompresní punčochy / legíny o síle 70 denů, poté můžete zvýšit na 140 denů. Cena se pohybuje v rozmezí 150-200Kč, vybírejte si české výrobky, které jsou stejně kvalitní a zároveň levnější než zahraniční výrobci.
Vhodné aktivity kombinované s kompresí: rychlá chůze, chůze do schodů/kopců, jízda na kole, jízda na kolečkových bruslích, aerobní aktivity dynamického charakteru (aerobik, fitbox, power jóga, fit dance...). Nezařazujte statické zátěže v posilovně, které mohou zabraňovat dostatečnému toku lymfy.

ZAŘAĎTE DO JÍDELNÍČKU POTRAVINY POMÁHAJÍCÍ V BOJI S CELULITIDOU
Pijte dvakrát denně bylinné čaje aktivující lymfatický systém a zpevňující tkáně - kopřiva, pampeliška, lipový květ, černý rybíz
Šťáva z aloe vera podporuje lymfatický systém při očistě organismu a posiluje imunitní systém. Kolagen obsažený v ananasu, kiwi nebo mangu pomáhá udržet pružnost kůže. Jablka odstraňují z těla nečistoty.
Ze zeleniny je vhodné zařadit do jídelníčku cibuli, červenou řepu a brambory pro lepší odvádění vody z těla, vařenou mrkev a olivy pro ochranu proti volným radikálům a ředkvičky pro pružné cévy.

PRAVIDELNĚ A DOSTATEČNĚ PIJTE
Pro správnou funkci lymfatického systému a prevenci celulitidy je velmi důležité pít dostatečné množství čisté pramenité vody, alespoň 2,5l denně.

Mgr. Jana Juranová
osobní trenér fitness

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (7)

 • Obrázek uživatele Damoša
  Damoša

  je to běh na dlouhou trať. nejlíp pomáhájí strava, sport a procedury

  Bře 25, 2018
 • Obrázek uživatele kecy
  kecy (anonym)

  je to běh na dlouhou trať....nepomůže nic.

  Bře 26, 2018
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Já se snažím jíst zdravěji a cvičit. Říkám si co takhle tomu ještě pomoct nějakou kosmetiku proti celulitidě? Má někdo zkušenost?

  Bře 04, 2019
 • Obrázek uživatele Michaela
  Michaela (anonym)

  Dobrý den, zkusila bych nějakou přírodní kosmetiku.

  Bře 18, 2019
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Máte nějakou přírodní kosmetiku vyzkoušenou? V tomto bych potřebovala asi poradit.

  Dub 05, 2019
 • Obrázek uživatele Lucie
  Lucie (anonym)

  Mrkněte na internet, určitě nějakou vhodnou přírodní kosmetiku najdete.

  Kvě 04, 2019
 • Obrázek uživatele Dalimila H
  Dalimila H

  Začínám také bojovat s celulitidou a hledám jak na to. Četla jsem třeba tento článek https://www.rexter.cz/rubriky/zajimavosti/jak-na-celulitidu-na-stehnech-a-zadku-kremy-a-cviky_383.html a i tam píší, že nejjednodušší cesta je krém. Nemáte náhodou nějaký tip? Obávám se ale, že ty nejjednodušší cesty nefungují... Kde mám začít? Poraďte mi prosím!....

  Zář 17, 2019

Přidat komentář

Reklama

Reklama