Svědivá a podrážděná kůže

Za svěděním kůže může být oslabení funkce jater, nemoc, alergie či jde o reakci na kosmetické přípravky a přesušení pokožky.

Častou příčinou svědění pokožky je její přesušení vlivem častého používání mýdel a sprchovacích gelů s vysokým obsahem saponátů.

V mnoha čistících, mycích či odličujících prostředcích se nacházejí totiž složky (detergenty, tenzidy, saponáty; alkohol..), které nadměrně odmašťují kožní povrch, čímž narušují přirozený hydrolipidový kožní plášť, který chrání kůži před nadměrným vysušováním, negativním působením zevních faktorů a před rozmnožením choroboplodných mikroorganismů. Detergenty se navíc absorbují do povrchu kůže, což brání obnově odmaštěním poškozeného ochranného pláště.

Následkem je přesušená kůže, která může pálit či svědit a mít sklon k vyrážkám.

Řešením je používání mycích přípravků s minimálním množstvím detergentů a s obsahem přírodních zvláčňujících olejů.

Pro mytí kůže obličeje a těla jsou vhodné např. hydrofilní mycí oleje či sprchovací oleje. Jedná se o čisté rostlinné oleje, popřípadě obohacené o éterické oleje se zklidňujícím, prokrvujícím či antimikrobiálním účinkem. Před mytím těmito přípravky je nutno předem pleť opláchnout vodou, poté se nanese několik kapek přípravku, kapky se rozetřou a vzniklou emulzí se umyje celý obličej či tělo. Poté se opět kůže opláchne vodou. Britská firma Salcura specializující se na citlivou, pokožku se sklonem k ekzémům či lupence nabízí na mytí obličeje Bioskin Face Wash  a na mytí těla Bioskin Body Wash s obsahem přírodních olejů, aloe vera, extraktu ze zeleného čaje a měsíčku.

Vhodná tělová mléka pro citlivou, suchou a svědivu pokožku:

Bioskin DermaSpray

Tento praktický sprej vyživuje kůži se sklonem k ekzémům a lupence a poskytuje alternativu k hutným a mastným krémům. Tekutý sprej je lehký, nemastný a velmi jednoduchý na aplikaci - proniká rychle a hloubkově. Vyživuje nové vyvíjející se buňky a tím podporuje růst zdravé kůže.Bioskin DermaSpray je dermatologicky testován pro použití na suchou a citlivou kůži.Tento produkt je speciálně určen pro zklidnění, výživu a hydrataci:

 • suché pokožky
 • citlivé pokožky
 • ekzematické a atopické kůže
 • dermatitidy
 • svědivé kůže
 • psoriázy

Bioskin Zeoderm je dermatologicky testovaná, čirá a přírodní receptura vhodná pro všechny typy suché a citlivé pokožky a pro ty, co mají sklon k:

 • ekzémům
 • psoriáze
 • alergické pokožce
 • svědivé kůži
 • dermatitidě

Vědecká receptura obsahuje klinicky ověřené ingredience jako 10% močovinu a 2,5% zeolit pro okamžitou úlevu u suché a svědivé kůže. Další přírodní složky jako lněný olej, olivový olej, brutnákový a jojobový olej jsou dobře známy pro svůj přínos suché a podrážděné pokožce. Vhodné pro obličej i tělo. Perfektní v kombinaci s Bioskin Dermapray.

Tea tree mléko na tělo a ruce

Tea tree mléko na tělo a ruce vyživuje a hydratuje pokožku, zanechává ji hedvábně hladkou a bez mastnoty. Kombinace antibakteriálního a protiplíňového Tea tree (éterického oleje z australského čajovníku), hydratační a zklidňující aloe vera, vilínu a slunečnicového oleje pomáhá zklidnit pokožku náchylnou k bakteriálním, plísňovým či kvasinkovým infekcím.

Autor: MK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele Věrka
  Věrka (anonym)

  No jo, zas reklama na chemii, která se chytře skrývá pod názvy všeliakých bylinek. Není nad to si je sám natrhat na správných místech a přidat do koupele nebo užívat vnitřně. Jak rychlé, jednoduché, levné a hlavně spolehlivé. Navíc krásný RELAX v čisté přírodě. Kdepak drogerie, lékárny!!

  Lis 11, 2019
 • Obrázek uživatele Mirek
  Mirek (anonym)

  Bioskin Dermaspray mi vždy po nanesení pokožku ihned zklidní. Děkuji za tip. Ještě bych chtěl poprosit o radu, čím nejlépe posilnit funkci jater.

  Pro 16, 2019

Přidat komentář

Reklama

Reklama