Reklama

Svědivá a podrážděná kůže

Za svěděním kůže může být oslabení funkce jater, nemoc, alergie či jde o reakci na kosmetické přípravky a přesušení pokožky.

Častou příčinou svědění pokožky je její přesušení vlivem častého používání mýdel a sprchovacích gelů s vysokým obsahem saponátů.

V mnoha čistících, mycích či odličujících prostředcích se nacházejí totiž složky (detergenty, tenzidy, saponáty; alkohol..), které nadměrně odmašťují kožní povrch, čímž narušují přirozený hydrolipidový kožní plášť, který chrání kůži před nadměrným vysušováním, negativním působením zevních faktorů a před rozmnožením choroboplodných mikroorganismů. Detergenty se navíc absorbují do povrchu kůže, což brání obnově odmaštěním poškozeného ochranného pláště.

Následkem je přesušená kůže, která může pálit či svědit a mít sklon k vyrážkám.

Řešením je používání mycích přípravků s minimálním množstvím detergentů a s obsahem přírodních zvláčňujících olejů.

Reklama

Pro mytí kůže obličeje jsou vhodné např. hydrofilní mycí oleje. Jedná se o čisté rostlinné oleje, popřípadě obohacené o éterické oleje se zklidňujícím, prokrvujícím či antimikrobiálním účinkem. Před mytím těmito přípravky je nutno předem pleť opláchnout vodou, poté se nanese několik kapek přípravku, kapky se rozetřou a vzniklou emulzí se umyje celý obličej či tělo. Poté se opět kůže opláchne vodou. Na mytí těla s citlivou svědivou pokožkou je ideální Aurea BIO Sprchovací gel s Aloe vera 400ml - Hypoalergenní sprchový gel s organickou aloe vera čistí velmi účinně, aniž by narušoval ph pokožky či ochranný hydrolipidový plášť kůže. Aloe Vera je schopna proniknout přes horní vrstvu pokožky, což umožňuje pečujícím a hydratačním vlastnostem rostliny proniknout velmi hluboko. Aloe Vera také čistí pokožku od odpadů a toxinů a intenzivně ji vyživuje enormním množstvím vitamínů, minerálů, aminokyselin a antioxidantů. Aloe Vera je hypoalergenní, hydratační a velmi účinná. Dar od přírody.

Vhodná tělová mléka pro citlivou, suchou a svědivu pokožku:

přírodní tělové mléko s aloe vera

✔ S oleji z avokáda, řepky, sladkých mandlí, petrklíče a arganu

✔ Vyživuje, zklidňuje a hydratuje pokožku

✔ BIO, vhodné i pro vegany

Luxusní tělové mléko s hydratačním manukovým medem a mateří kašičkou.

  • Okamžitě ulevuje suché pokožce
  • Zanechává pokožku jemnou a vyživenou
  • Provoní jemnou medovou vůní
  • Manukový med působí proti bakteriím a hydratuje pokožku

Tea tree mléko na tělo a ruce

Tea tree mléko na tělo a ruce vyživuje a hydratuje pokožku, zanechává ji hedvábně hladkou a bez mastnoty. Kombinace antibakteriálního a protiplíňového Tea tree (éterického oleje z australského čajovníku), hydratační a zklidňující aloe vera, vilínu a slunečnicového oleje pomáhá zklidnit pokožku náchylnou k bakteriálním, plísňovým či kvasinkovým infekcím.

Přípravek pro lokální zklidnění podrážděné a svědivé pokožky:

Gel pro zklidnění podrážděné pokožky, zmírnění svědění a snížení zánětu.

  • Obsahuje silný antimikrobiální jablečný ocet a manukový med pro redukci škodlivých bakterií
  • Extrakt z listů nimby a extrakt z listů Aloe vera podporují hojení pokožky
  • Doporučeno na popáleniny, kousnutí, bodnutí, skvrny

Aurea mediciální krém aloe vera/tea tree na podrážděnou pokožku 50 ml

✔ Krém s aloe vera a tea tree olejem (australským čajovníkem)

✔ Vhodné pro citlivou a podrážděnou pokožku

✔ Zklidňuje, pečuje, vyživuje a hydratuje

✔ Antibakteriální, čistící a hypoalergenní

✔ Přírodní a BIO

Aloe Vera pure Gel od Aurea obsahuje čisté nerafinované čerstvý gel z bio Aloe Vera. Obsahuje přírodní zklidňující a hojivé účinky. Čistý gel 98% Aloe Vera posiluje pokožku přírodní želírující látkou bohatou na polysacharidy. Gel můžete v případě potřeby aplikovat na pokožku i několikrát denně.

Proč koupit organický gel z aloe vera od Aurea?

Pro tento gel je vybrána a použita nejlepší organické Aloe Vera ve velmi vysoké koncentraci. Aloe Vera je hypoalergenní a také hydratační. Reguluje PH pokožky, proniká do hloubky a vyživuje epidermis a dermis. Odstraňuje také odumřelé kožní buňky a obnovuje kožní buňky. Tento Aloe Vera gel obsahuje 18 aminokyselin, z nichž 9 je esenciálních, a je také bohatý na vitamíny a minerály. Skutečný zázrak přírody.

✔ Čerstvý gel z Aloe Vera

✔ Uklidňuje a zklidňuje

✔ Pro vnější použití na kůži

✔ Vhodné při bodnutí hmyzem, popáleninách, odřeninách...

✔ BIO, nerafinované a veganské

Autor: MK

Reklama

Komentáře

Věrka (Po, 11. 11. 2019 - 11:11)
No jo, zas reklama na chemii, která se chytře skrývá pod názvy všeliakých bylinek. Není nad to si je sám natrhat na správných místech a přidat do koupele nebo užívat vnitřně. Jak rychlé, jednoduché, levné a hlavně spolehlivé. Navíc krásný RELAX v čisté přírodě. Kdepak drogerie, lékárny!!
Mirek (Po, 16. 12. 2019 - 10:12)
Bioskin Dermaspray mi vždy po nanesení pokožku ihned zklidní. Děkuji za tip. Ještě bych chtěl poprosit o radu, čím nejlépe posilnit funkci jater.
Linda (Ne, 25. 12. 2022 - 11:12)
Na játra je nejlepší ostropestřec mariánský.
Reklama