STARŠÍ JIZVY - hypertrofické a keloidní

Starší jizvy se stávají pevnější a časem se stáhnou na úroveň pokožky. Některé však zůstanou vystouplé a nazývají se jizvy hypertrofické. Vznikají v okamžiku, kdy tělo nepřestává ani po zhojení jizvy produkovat kolagen. Hypertrofické jizvy bývají často zaměňovány s keloidy, které se ovšem liší tím, že svými cípy vybíhají do okolí poranění.

Oba typy jizev se mohou stahovat a způsobovat estetické, někdy i funkční potíže (například v oblastech kloubů). Proto je potřeba zejména tyto druhy starších jizev nadále promašťovat.


Výjimečně účinný v léčbě starších jizev, včetně hypertroíických a keloidníchje šípkový olej Nobilis Tilia v BIO kvalitě. Je třeba jej vtírat denně po delší dobu.


Velmi dobré výsledky jsou také s enzymatickou regenerací, kdy se postupně aplikuje Regenzym Geránium, Regenzym Tymián a Regenzym Bazalka, případně v kombinaci s Regenzymem Santal.


Zdroj: Tilia Aromatica

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (8)

 • Obrázek uživatele Michal
  Michal (anonym)

  Na jizvy je nejúčinnější jitrcelový extrakt, který jizvu teměř vyhojí, pokud léčite týmto exraktem ranu do začatku, zahojí tuto ranu bez jizvy. Tento extrakt je moje vlastní receptura, jehož vyroba je mým vyrobním tajemstvím. Ale o účinnosti jitrocele se můžete přesvědčit tak, že ho pomelete třeba na mlynku na maso a tuto kaši přiložíte na postížené místo. Neexistuje léčivější bylinka než je jitrocel

  Feb 13, 2008
 • Obrázek uživatele Drahomíra
  Drahomíra (anonym)

  Zajímalo by mě kde koupím ren šípkovy olej NOBILIS TILIA , jestli opravdu pomůže.

  Feb 13, 2008
 • Obrázek uživatele chytrouš
  chytrouš (anonym)

  Chceš si lehce vidělat? .. zkus to na http://cz.iq-test.eu/?d=7074 ..a ještě u toho zjistít jaký IQ máš :-)

  Feb 15, 2008
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Na hojení jizev mi velmi pomohlo máslo karité. Nedám na něj dopustit. Po operaci prsu jsem od začátku na jizvu používala toto máslo a ani paní doktorka ji po 3 měsících nemohla najít. Toto 100% přírodní máslo je úžasné i na suchou, alergickou pleť a popáleniny. Viděla jsem ho v novém obchůdku Greenwave s biokosmetikou a bioprodukty v Praze hned za Tescem vedle Ebanky.

  Feb 22, 2008
 • Obrázek uživatele Helča
  Helča (anonym)

  já používám na jizvy Kontratubex, doporučila mi jej bývalá kolegyně v práci, která měla šitý obličej kolem očí i pod, a dokud mi to neřekla, nepoznala jsem.

  Kvě 08, 2008
 • Obrázek uživatele Kaja
  Kaja (anonym)

  Mne osobne kontratubex absolutne nepomohl, vubec. O sipkovem oleji jsem slysela hodne dobrych veci.

  Kvě 08, 2008
 • Obrázek uživatele Dita
  Dita (anonym)

  Já jsem slyšela, že je dobré jizvy mazat sádlem.

  Črv 06, 2008
 • Obrázek uživatele Majka
  Majka (anonym)

  Mne tiež nepomohol kontratubex. Žijem s jazvami a ešteže ich mám zakryté šatami... Nevedno čo na to pomáha, aby vybledli alebo sa zmenšili...

  Srp 22, 2008

Přidat komentář

Reklama

Reklama