Sauna

https://www.001shop.cz/thymosan/Mají reklamní slogany pravdu?
Zcela jistě se jak sauny, tak i solária, vyskytují ve vašem okolí. Možná, že jste zkusili oboje nebo jste již mnohé slyšeli. Zamýšleli jste se ale někdy sami nad tím, jaké účinky mají sauny či solária na váš organismus? Nemyslím tím zamyšlení nad reklamními slogany či řadou odborných článků, jejichž nestrannost je někdy s otazníkem. Myslím tím otázku: "Proč by měly být sauny či solária vhodné právě pro mne?"

Nejprve se podívejme, z jakého důvodu chodíme do sauny:
- abychom uvolnili naše svaly,
- abychom uvolnili naši psychiku, a zbavili se bezprostředního působení stresu,
- abychom podpořili obranyschopnost organismu (tedy imunitu), zejména proti nachlazení,
- abychom pomohli odstranit nežádoucí látky z organismu (tedy detoxikaci).
- Obvykle se ještě připojuje jeden účel sauny, který však může být klamný: abychom ztratili na váze. Co ale ztrácíme? Především vodu, které je v lidském těle přibližně 90 %, pouze asi 10 % může být za určitých okolností tuk. Jakmile se po sauně napijeme, obvykle ztrátu velice rychle vyrovnáme.

Pro výše uvedené účely připadají do úvahy dvě základní možnosti: klasická sauna se suchým horkým vzduchem nebo vlhká parní koupel (zde se rozlišuje ještě ruská banja, kde se tvoří "mlha" a turecká koupel, kde je vzduch nasycen párou méně).

Jaká je pro nás nejvhodnější teplota?

Je to zcela individuální, dle snášenlivosti, obliby a zdravotního stavu.
Pro uvolnění svalů či psychiky, "tréninku" pružnosti cév a vypocení postačí teplota 50 - 60 °C, pro náročnější je vhodná teplota kolem 80 °C, pro pravidelné návštěvníky ale není problémem ani teplota kolem 100 °C. Pro začátek však stačí teplota nižší.
Například v Německu vzrostla v posledních letech obliba tzv. softsaun, neboli saun, kde teplota je maximálně do 60 °C (také se nazývají "měkkými").
Důležitý je i zdravotní stav, s nímž do sauny přicházíme. Je dobré vědět, zda netrpíme vysokým či kolísavým tlakem! Lidé s vysokým tlakem sice do sauny mohou, ale při ochlazování by měli postupovat opatrně - nejprve se osprchovat teplejší vodou, pak postupně teplotu snižovat. Při velmi vysokém krevním tlaku není sauna doporučována. Totéž platí i pro akutní nachlazení, zánětlivá či horečnatá onemocnění či choroby plic!

Délka pobytu by měla vždy odpovídat individuální snášenlivosti, obvykle 10-15 minut, ale při pravidelném saunování může být i hodina naprosto bez problémů. Nenechte se provokovat rekordy okolí! Lépe příjemně strávit pobyt v sauně, než se vystavit riziku mdlob a přetížení organismu!
Při nevolnosti, motání hlavy či divných pocitech, raději opustit saunu. Je-li to možné, hned jít na čerstvý vzduch - ochladit vzduch v plicích, teprve potom do studené vody či sněhu. Na začátku ochlazovat vlažnějším postřikem hadicí od nohou směrem k srdci, pak teprve skočit do ledového bazénu či sněhu.

U pobytu v páře je riziko zátěže krevního oběhu již při teplotě nad 40 - 45 °C. Některé provozy mívají ale i vyšší teploty.
Pokud sauny s nižší teplotou navštěvuj í pravidelně i těhotné ženy, pak podle finských a německých údajů mívají i lehčí a rychlejší porod. Sauna napomáhá nejen psychickému uvolnění, ale při pravidelném pobytu může zvýšit i podíl fáze hlubokého spánku.
Detoxikační účel se dnes příliš nevyužívá a je to škoda. Pro ty, kteří tohoto efektu chtějí dosáhnout však jedno upozornění: není to záležitost pouze jedné sauny, ale dlouhodobější série, která by měla být konzultována s lékařem.
Doporučuji sledování látek pomocí metody EAV (tzn. elektroakupunktura dle Volla), která může pomoci vysledovat, jaké látky se vyloučily anebo jaké je třeba vyloučit. Na začátku takovéto detoxikace se mohou objevit i příznaky zvýšené únavy, ospalost, malátnost, snížená schopnost řídit vozidlo, přesně kontrolovat důležité údaje a podobně.
Při detoxikaci mohou vycházet z těla nejrůznější zápachy látek, například zápach alkoholu, chemikálií a nikotinu. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že i pokožka se může značně pročistit a zvláčnět. Za určitých okolností lze říci, že pravidelným saunováním můžeme působit proti "pomerančové" kůži neboli celulitidě.

Pozor - sauna neslouží ke zhubnutí! Ztrácíme především vodu, kterou obvykle doplníme. Ztráta tekutin je běžně půl litru pro jeden pobyt v sauně (10-15 minut). Osobně jsem si vyzkoušel i ztrátu 1 litr za hodinu při detoxikaci (vodu jsem ale po doušcích tělu dodával průběžně).
Pobyt v sauně je možné zpříjemnit i pravými éterickými oleji. Mentol a syntetické náhražky éterických olejů nedoporučujeme! Mentol může dráždit sliznice a vysušovat je (tak jako v cucavých bonbonech!) a syntetické náhražky nemají vždy účinky takové, jako pravé oleje. Dochází u nich k posunu účinku - zejména na psychiku!

Pro uvolnění psychiky volíme nejvhodnější éterický olej podle typu osobnosti. Nejčastěji využíváme oleje jehličnanů či levandulový. Pro povzbuzení je vhodný mátový, eukalyptový, případně citrónový. Proti nachlazení doporučujeme kombinaci šalvějového s tymiánovým - opatrně dávkovat! Opatrné dávkování platí však pro všechny oleje nejen při saunování, ale i při vmíchávání do krémů a olejů!

Pro psychickou očistu doporučujeme kombinaci myrhového a kadidlovníkového oleje. Pokud zde uvádím názvy olejů, myslím tím sérii éterických olejů firmy OriginalATOK  - ty považuji za jedny z nejkvalitnějších!
Kromě příjemného pobytu v sauně na nás může ale čekat i problém agresivních postřikových látek ve veřejných saunách, kde se stříkají vnitřní prostory, aby se zabránilo udržení plísní či bakterií. Postřikové látky se však při vypařování následkem tepla mohou dostat do plic či kontaktu s pokožkou a mohou alergizovat!

Osobně nevím, co bych kromě Thymosanu AOK doporučil, neboť ostatní je jen chemické. Proto je lepší, když se domácí sauny vystříkají ihned po použití Thymosanem AOK, který do dalšího použití vyprchá. Pro domácí sauny je důležité i používané dřevo. Doporučuje se polární smrk ze Skandinávie či pevnější kanadská Hemlock-jedle, aby dřevo zvládlo rozdíly mezi vysokou teplotou a silně kolísavou vlhkostí.

Pro příjemnější klima je nejvhodnější celodřevěná sauna, která má však horší izolaci tepla. Pro lepší izolaci se doporučuje například minerální vlna, korek či bavlna. Umělé pěny jsou nevhodné, protože nevydrží vysoké teploty v sauně.
Pro lehátka (případně hlavové části), aby nebyly příliš horké, je vhodné i topolové dřevo, někdy se používá i lípa nebo polární smrk. V Německu používají i tropické dřevo Abachi. Důležité je, aby dřevo nebylo chemicky zpracováno! ! ! Jižpři koupi domácí sauny si proto vyžádejte písemnou garanci!
Pozor - nejrůznější desky (z dřevotřísky, překližky, sisálových či manilových vláken), které se používají často k venkovním obkladům tam, kde to není vidět, mohou obsahovat zdraví škodlivé látky, které se při zahřívání mohou uvolnit! Na závěr ještě drobnost o používaných kamnech, zvláště pro ty, kteří uvažují o jejich koupi domů. Klasická kamna sice také vyzařují teplo v tzv. infračervené oblasti, ale co myslíte - mají ještě samotné infrazářiče ze zásuvky něco společného se saunou?

zdroj: časopis Aromaterapie

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (48)

 • Obrázek uživatele nestor
  nestor (anonym)

  výši účinné teploty volíme výškou zvoleného lehátka na pryčně * rozhodující je vnitřní teplota těla, za vyšší teploty se její zvýšení urychluje, chcve-li kdo sauniovat v teoplotěš 100°C, která je jedině pod stropem, musel by být vlaštovkou * sauniovat hodinu bez přerušení je riskantní kvůli rozvratu minmerální hospodářství, pokud jde o přerušované prohřívání (a to je v hodině asi 3x), jde o typ inhibičního (únavového) saunování * kůže přebírá účinně funkci ledvin při odstraňování toxických zplodin metabolizmu * dobře podaný návod k saunování

  Říj 12, 2006
 • Obrázek uživatele JAN NOREK
  JAN NOREK (anonym)

  NAHRADI SOLARIUM VITAMIN D MISTO SLUNECNICH PAPRSKU

  Pro 26, 2006
 • Obrázek uživatele Lea
  Lea (anonym)

  Mám křečové žíly.Solárium a saunu mi nedoporučují.Proč?

  Feb 04, 2007
 • Obrázek uživatele Marek
  Marek (anonym)

  Ahoj....jak je to s nahotou v sauně...Musí být člověk nahý, respektive, může být nahý ? Nebo se musí zakrývat osuškou ?

  Feb 05, 2007
 • Obrázek uživatele Misha
  Misha (anonym)

  Ahoj Marku, já nevím jak kde, ale v saunách, do kterých chodím já je to zcela na Tobě. Samozřejmě, že je lepší saunování bez zakrytí, lépe se potíš, ale pokud je někdo stydlivý, tak si ručník okolo "citlivých" partií nechává. Taky existují sauny, kde mají oddělené dny pro ženy a muže :-)

  Feb 05, 2007
 • Obrázek uživatele Misa
  Misa (anonym)

  Ahoj, mate nekdo zkusenosti s infrasaunou? At uz dlouhodobe nebo mate za sebou 1-2 saunovani... Diky za odpoved

  Feb 06, 2007
 • Obrázek uživatele Jan
  Jan (anonym)

  Chodím do sauny kde je nahota přirozená. Jsou tam společné šatny i sprchy. Občas se najdou ženy které tam jsou v plavkách, ale i ženy které se vůbec nezahalují ani do osušky.

  Dub 12, 2007
 • Obrázek uživatele soft.euthanasia
  soft.euthanasia (anonym)

  Plavky v sauně jsou nehygienické,protože z těla se během procesu saunování s potem vylučuje velké množství toxinů a pak by vás mohly překvapit kožní problémy v místech,kde jste měla plavky.Ale to,jak tam každý jde,záleží jen na něm.Už jsem to zde jednou psala,ale ve Finsku,odkud sauna pochází, se společné veřejné saunování vesměs netoleruje(a předejde se tak takovým nejistotám,jak tam jít "oděný").V rusku maní místo sauny tzv. "baňu" a se společným pobytem tam to je podobné.Jestli se moc stydíte,zakryjte si intimní místa prostěradlem nebo ručníkem,třeba to z vás časem opadne:o)

  Srp 15, 2007
 • Obrázek uživatele Andy
  Andy (anonym)

  Ahoj všem. jsem majitelka saunovacího studia a vlastním i infrasaunu, na dotaz výše. Infrasauna je léčivá sauna pro lidi bez zdravotního omezení:) Posiluje kosti, okysličuje svaly, doplňuje odumřelé tkáně, léčí záněty, posiluje imunitu. Je výborná pro dutináře, na hubnutí a celušku. Do sauny se chodí nazí s prostěradlem, na kterém ležíte. Sezení není vhodné, protože rozdíl teploty mezi hlavou a nohama je až 30 stupňů a vede k bolesti hlavy a nesprávnému saunování. V sauně máte ležet v jedné rovině, intimní partie si přikryjete prostěradlem! Plavky úplně zakazuju, jsou nehygienické a způsobují kožní problémy! Je nutné vypít alespoň 0.5 l vody před saunováním, zvýšíte tak pocení a tím celý proces podpoříte. Tekutiny je nutno doplňovat v každé pauze. Správné saunování trvá 15 min., poté je nutná ledová sprcha či bazén, zatáhnou se tím všechny vaše právě otevřené a očištěné póry. Poté následuje 15 min. pauza na lehátku, kde se vyrovná teplota těla. Max. počet koleček je 5, ale 3 jsou akorát. Je nutné do sauny chodit suchý, aby nastal saunovací proces, s tím mám v provozovně často problémy, lidé vylezou ze sauny, osprchují se a jdou zpět. To je špatně, páč následující minuty už se nesaunují, ale suší! Jsem vyškolená obsluhovatelka s 3 letou praxí, jakékoliv dotazy ráda zodpovím:)

  Srp 15, 2007
 • Obrázek uživatele TOmáš
  TOmáš (anonym)

  Ahoj, já do sauny tak často nechotím, ale také z ní odcházím hodně odpočaty a uvolněný. Protože do sauny chodím s manželkou chodíme do sauny smíšené. To to mne mrzí, že v našem regióně je pouze v pátek večer. Nám by vyhovovala dopoledne, když máme děti ve škole.

  Říj 04, 2007
 • Obrázek uživatele Andy
  Andy (anonym)

  Tomáš: sama vím, že o dopolední saunování není zájem. Pramení to nejspíš z toho, že 80% národa chodí od rána do práce:( Dopolední provoz jsem po roční zkušebce zrušila - ztráta času! Odkud jsi Tome? Jak to, že u vás mají společnou jenom jeden den v týdnu? To je celkem škola, páč lidé chodí raději pohromadě, hlavně páry! Beztak se sauny nevzdávejte, nejen že je to dobrá relaxace, ale hlavně rekondice, člověk se potřebuje min. 1x v týdnu odvodnit a vyčistit póry a hlavu! A když k tomu máte nad hlavou barevné hvězdné nebe a hraje vám při tom tichá relaxační muzika, je to skvělý pocit i zážitek! Škoda jen, že u nás sauna nefrčí tak jako hospody:((

  Říj 05, 2007
 • Obrázek uživatele hana vesela
  hana vesela (anonym)

  Dobry den, cetla jsem o existenci infra-saun, ve kterych udajne staci nizsi teplota (kolem 40 stupnu) pro dosazeni stejneho efektu jako v klasickych saunach o 100 stupnich. Docela o domaci saune uvazujeme z preventivne-zdravotnich duvodu, ale jako dite si vzpominam, ze jsem ji prilis nesnasela. Mate prosim s infra-saunami nejakou zkusenost - jake jsou vyhody a nevyhody oproti klasice?

  Říj 28, 2007
 • Obrázek uživatele Andy
  Andy (anonym)

  Najděte si info na netu. Rozdíl je rapidní. V infrasauně stačí teplota 40-60°C a potíte se jako na rožni. Tím pádem není tak teplý vzduch, takže i dýchaní je snazší. Každopádně doporučuju, jen infrapanely jsou poměrně dost drahé. Infrasauna je léčivá sauna, léčí po 3x návštěvě skoro vše! Zuby, kůži, svaly, dutiny, tkáně, odstraňuje celušku, tuky, pesticity, rtutě a jiné...

  Říj 29, 2007
 • Obrázek uživatele Jarka
  Jarka (anonym)

  Ježíši, vona Andy už vypouští ty svoje chytrosti i tady. Jako mor.

  Říj 29, 2007
 • Obrázek uživatele Andy
  Andy (anonym)

  Máš nervy, že vím víc než ty??? No, jo, ale tak už to prostě je:))

  Říj 29, 2007
 • Obrázek uživatele Pája
  Pája (anonym)

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat,jak dlouho se může pobývat ve vlhké sauně,když je tam teplota celkem nízká?

  Lis 01, 2007
 • Obrázek uživatele Andy
  Andy (anonym)

  Dobrý den, nejsou určená pravidla, jak dlouho se má pobývat v sauně. Jde o individuální pocity, záleží na tom, jak se cítíte. Tělo si samo řekne, kdy je čas vylézt:))

  Lis 01, 2007
 • Obrázek uživatele Ms.Anna Rami Qays
  Ms.Anna Rami Qays (anonym)

  Ms.Ann Rami Qays P.O.Box:1386 Sweileh Code.No.11910 Amman _ Jordan Dear sir: Good DaY: If you please dear sir send to me booklet broucher about:Sauna in CZ,please dear sir,I thank you very much dear sir for help me,with best good regard......

  Pro 24, 2008
 • Obrázek uživatele Kalivoda
  Kalivoda (anonym)

  Ahoj....jak je to s nahotou v...Jestli ti dělá problém nahota, tak si můžeš postavit vlastní saunu na zahradě a je po problému :) http://www.aquamarinespa.cz/sauny/venkovni-sauna-klafs

  Zář 24, 2011
 • Obrázek uživatele Sauna a relax
  Sauna a relax (anonym)

  Nasel jsem skvelou nabidku: luxusním relax centru hotelu Dorint. Užijete si dvě hodiny fitness, sauny, páry nebo whirpool. http://www.slevous.cz/go/2382-odpocinte-si-po-dlouhem-dni-v-luxusnim-relax-centru-hotelu/

  Zář 29, 2011
 • Obrázek uživatele Katka
  Katka (anonym)

  Oni vám ti kluci tu kundičku neukradnou,protože ukrást nejde.

  Bře 21, 2012
 • Obrázek uživatele Andy
  Andy (anonym)

  Oni vám ti kluci tu...Ano přesně tak, nechápu, že se v dnešní době ještě může někdo stydět!

  Bře 22, 2012
 • Obrázek uživatele saunice
  saunice (anonym)

  pozor! není pravda, že pokud jde někdo do sauny v plavkách, tak může uškodit jenom sobě (zapaření, toxiny, kožní reakce) - může uškodit i ostatním, protože vnášením nekvalitních syntet. materiálů "made in china" které jsou užívány na výrobu plavek nebo například pantoflí- "žabek" se riskuje uvolňování toxinů do vzduchu v sauně při jejich zahřátí a následné vdechování všemi...takže kdo chodí do sauny v plavkách nebo žabkách nebo tam vnáší jakékoliv jiné předměty které k tomu nejsou speciálně určené,je podle mně imbecil stejně jako ten co se neosprchuje před vlezením do ochl. bazenku, a zaslouží dostat od ostatních pořádnou čočku...:)

  Dub 05, 2013
 • Obrázek uživatele jaja
  jaja (anonym)

  Hovada co chodi do sauny v plavkach bych ukamenovala, nejhorsi jsou takovy ty sauny ve fitnessu. Tam chodi hromada lidi s iq asi tak 70, co se neumi pred saunou ani osprchovat, ani utrit dosucha. Nevedi ze tam maji bejt zasadne bez plavek, nevedi ze si maji vzit s sebou prosteradlo (na ktery si tam nahati lehnou aby ten vypocenej bordel nekapal po cely saune, ale odnesli si ho domu vyprat s prosteradlem). Nektery hovada si vlezou do sprchy a pak v mokrejch plavkach sednou primo na saunovaci dreveny lavice. HUMUS

  Říj 17, 2013
 • Obrázek uživatele Kamila
  Kamila (anonym)

  V parní sauně se klasická teplota pohybuje okolo 45°. Pokud je i to pro váš příliš doporučuji zkusit saltair http://www.relax365.cz/saltair/ kde je jen 35° - je to něco jako kříženec mezi solnou jeskyní a saunou. Takže se tam prohřejete a užijete si slanou mlhu ( což mimochodem vřele doporučuji všem alergikům zvláště těm s atopickým egzémem jako já)

  Bře 27, 2014
 • Obrázek uživatele Max
  Max (anonym)

  Do sauny jedine nahy te nejlepsi vazne bude vam lip nez v nejakych plavkach nebo obaleny rucnikem uplne na ostro mozna bude kolem vas trochu pozornost ale co kazdej neni prece stidlivej

  Dub 03, 2014
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  V sauně nahota nejspíš žádnou pozornost nevyvolá - nazí jsou tam všichni a pokud někdo vyloženě neexhibuje, nechává to všechny v klidu:-)U nás v www.sauna-hadovka.cz je sauna vždy společná.

  Říj 27, 2014
 • Obrázek uživatele Doporučuji knihy Johna Virapena - pravda o lécích
  Doporučuji knih... (anonym)

  Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti John Virapen - Nežádoucí účinek: SMRT "Podplatil jsem jednoho švédského profesora, abych urychlil registraci léku Prozac ve Švédsku," říká John Virapen. Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu Eli Lilly & Company Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech. Za 35 let svého mezinárodního působení odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen šel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou malých tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět. http://gnosis9.net/obchod/?john-virapen,257

  Pro 28, 2014
 • Obrázek uživatele Matů
  Matů (anonym)

  Jsem bývaly saunař(1940)Zeptám Andy co je pravdy na tom,že hlava se ohřívá víc a rychleji než otatní tělo?Do sauny s náma chodila opravdová rusinka a na hlavu śi dávala pletenou čepici,když jsem se ptal proč,odpověděla mi,že Rusové chodí v sauně v ušance,protože působí jako izolátor proti přehřáti hlavy a mozku.uvěřil jsem tomu,protože těch vlasů nemam na rozdávani.Děkuji

  Feb 14, 2015
 • Obrázek uživatele Alča
  Alča (anonym)

  Myslíte si, že je dobrý nápad uspořádat dámkou jízdu v privátním wellness? Máme s kamarádkama takovou umluvi, že jednou měsíčně jedna z nás uspořada takovou dámskou jízdu a vymyslí kde, zamluví atd. Ted jsem na řadě já a někdo mi říkal o jednom wellnes v Praze, že se to tam dá pronajmout, že tam se dělají dámské jízdy normálně, že tam mají i LCD ... Asi by to bylo originální..

  Čer 21, 2015
 • Obrázek uživatele Šokující
  Šokující (anonym)

  Ruský herec si pamatuje jen to, že se v baru bavil s blondýnkou, pak s ní šel do sauny a pak… Když se vzbudil ráno na autobusové zastávce celý v krvi.Cítil obrovské bolesti v rozkroku a potom nepředstavitelný šok.Dmitrij Nikolajev (30)se stal zřejmě obětí obchodu s orgány a někdo mu odborně odstranil varlata.

  Čer 21, 2015
 • Obrázek uživatele Lea
  Lea (anonym)

  Myslíte si, že je dobrý...Dámskou jízdu v privátním wellness? Tak to je hodně zajímavé, to jsem ještě neslyšela popravdě, ale proč ne, každá dámská jízda nemusí být nutně někde v hospodě nebo v klubu :-) Spíš by mě zajímalo jaké wellness toto umožnuje? Nebo má LCD?

  Čer 27, 2015
 • Obrázek uživatele Alča
  Alča (anonym)

  No taky si myslím právě, tak už je to zamluvené. No v Praze a mluvím konkrétně o samuispa.cz. Tak už se těším

  Črv 03, 2015
 • Obrázek uživatele Lea
  Lea (anonym)

  Aha, to je zajímavé, tam se taky někdy musím teda podívat :-)

  Črv 17, 2015
 • Obrázek uživatele znam
  znam (anonym)

  samuipa také znám, sám ho sem tam navštívím, když zatoužím po relaxu. Mají to tam pěkné a příjemné.

  Črv 20, 2015
 • Obrázek uživatele Lea
  Lea (anonym)

  Ok, podívám se tam :D nad o víkendu tedkon...to by mohlo být reálné :)

  Črv 23, 2015
 • Obrázek uživatele hana
  hana (anonym)

  Hlavní výhodou infrasaun je, že pravidelým používáním se stanete odolnými proti chřipce a nachlazení.

  Črv 27, 2015
 • Obrázek uživatele jaja
  jaja (anonym)

  Ahojky máte někdo vyzkoušenou infrasaunu? A co tyto stránky http://b-intense.cz/ ?

  Črv 29, 2015
 • Obrázek uživatele ev
  ev (anonym)

  A relax je to úžasný. Právě proto se zajímám o to, mohu-li ji navštěvovat po porodu, případně jaká jsou rizika. :-)

  Srp 17, 2015
 • Obrázek uživatele Vítek
  Vítek (anonym)

  Já v Praze chodím taky do Samuispa. Už jsem zkusil asi 5 zažízení ale tam se mi to nejvíc líbí a maji velmi dobré maséry. Chodím jak mě vyjde čas no, snažím se 3x do měsíce někdy i třeba 5 x.. říkam jak kdy je čas. Nejčastěji beru i drahou polovičkou:) samuispa.cz rozhodně zkuste

  Srp 17, 2015
 • Obrázek uživatele Pítý
  Pítý (anonym)

  Taky bych měl začít chodi na nějakou regeneraci jsem dost aktivní sportovec a občasná masáž nebo sauna by mi asi neuškodila

  Srp 18, 2015
 • Obrázek uživatele wera
  wera (anonym)

  Zdravíčko. Hlavní výhodou infrasaun je, že pravidelné používání má velmi pozitivní vliv na lidský organismus.

  Srp 19, 2015
 • Obrázek uživatele emilka
  emilka (anonym)

  Takže mohu jedině doporučit. Navíc pořizovací náklady jsou v porovnání s klasickou saunou o hodně nižší a umístit ji můžete prakticky kdekoli, v koupelně, na chodbě nebo i v ložnici. :-)

  Srp 19, 2015
 • Obrázek uživatele Mary
  Mary (anonym)

  Mě osobně zaujala tato procedura http://www.samuispa.cz/cs/alqvimia-ritual-cisare-caesara-sl14.html znate to někdo? Jaký jste měli zážitek a jak jste se potom citili?

  Srp 19, 2015
 • Obrázek uživatele iva
  iva (anonym)

  Četla jsem o blahodárných účincích infrasauny a i o tom, že není až takové sciece fiction si ji pořídit domů. Máte ji někdo doma? http://b-intense.cz/infrasauna-AirDuo

  Srp 20, 2015
 • Obrázek uživatele Karolka
  Karolka (anonym)

  Dobrý den, my bychom rádi vzali deseti-letého syna do sauny. Tak přemýšlím, kde v Praze pronajmout privátní wellness. Máte nějaké doporučení?

  Zář 22, 2015
 • Obrázek uživatele Mary
  Mary (anonym)

  Pronajmout si mužete privatni saunu napřiklad v Samuispa-Praha- Letňany, postoval jsem to tu před časem

  Říj 25, 2015
 • Obrázek uživatele jandoja
  jandoja

  Dobrý den, saunování mám ráda. Teď už jsem tam ale dlouho nebyla. Mohu do sauny, když mám v tělě kovové totální endoprotézy kyčelních kloubů? Pokud ano, který typ sauny je pro mě vhodnější a proč? Zatím uvažuji o koupi infrasauny. Předem děkujiza radu.

  Lis 11, 2020

Přidat komentář

Reklama

Reklama