Reklama

S kartáčem do boje nejen proti celulitidě

Suché kartáčování jako zdravá metoda se užívá již celá staletí. V některých částech světa (například Švédsko, Japonsko) je kartáčování pokožky součástí každodenní péče a hygieny nejen žen, ale i mužského pokolení. V současné době, zvláště v posledních 15 letech, tato metoda získává velkou popularitu zvláště v Evropě a Americe. V naší republice je tato technika sice obecně známá z tisku pro ženy, ale jen málokdo ji v domácí péči vykonává. Problémem je malá informovanost v kosmetických salonech či provozovnách, kde se komplexní péče vykonává.

Učinky suchého kartáčování:

- Zlepšuje vzhled pokožky i její zdraví, neboť odstraňuje zbytek odumřelých kožních buněk, které mohou činit vnější vrstvu hrubou až drsnou a hlavně suchou. Ta má pak tendenci k praskání, což může být nebezpečná vstupní brána infekce.
- Překrví pokožku, což se projeví začervenáním, a dodá jí lesk a mladistvý vzhled.
- Urychluje přeměnu kožních buněk a spojovací tkáně, takže vrchní vrstva pokožky se obnovuje rychleji a kolagen se rychleji přetváří.
- Zlepšuje krevní oběh v bohaté síti kapilár, které se nacházejí v hlubších vrstvách pokožky a podkožním tuku.

Technika suchého kartáčování:

Používají se jemné kartáče různých velikostí a délek (tak abychom mohli pohodlně kartáčovat i záda), s tuhými, hustými, přírodními štětinami, nebo masážní rukavice. Tyto výrobky lze zakoupit u kosmetických firem.

Reklama

Nejlépe je kartáčovat celé tělo. V tomto případě by měly být z hygienických důvodů pomůcky dvě - na horní a dolní části těla. Postup je následující: od chodidel, lýtek, stehen, hýždí, boků a beder přes břicho, ruce, paže, ramena a horní část zad, vždy směrem k srdci. Přitom se zaměříme zvláště na lokality, kde se vyskytují Iipomatózy, tzn. shluky tukových buněk. Také se vyhýbáme vnitřní straně celých dolních končetin, zákolení a loketní jamce, abychom neuškodili žilnímu systému. Několikrát přejíždíme pomalu v místě celulity, spíše jemnými pohyby tak, abychom kůži neporanili, neodřeli. Kartáč držíme pevně! Dobře prokartáčovaná a prohřátá pokožka je růžové barvy. Nesmí být červená a podrážděná. Nejlépe je postavit se před zrcadlo a kartáčovat se v poloze vestoje nebo vsedě.

Pokud věnujeme nějaký čas samy sobě a máme své tělo rády, pak nejoptimálnější je opakovat tento postup 2x denně, a to ráno před sprchou a večer před ulehnutím. Základní ošetření s uspokojivým efektem může trvat jen 5 minut pro celé tělo. Jestliže přesto nezbývá čas, postačí 1-2 minuty, kdy se zaměříme na celulitou nejvíce postižená místa.

Zdroj: Celulitida, nakladatelství Grada

Reklama

Komentáře

Damoša (Ne, 25. 3. 2018 - 14:03)
celulitida je včný ženský boj. Chce to správnou životosprávu, sport a procedury proti ni, jinak je to bez šance.
Reklama