Reklama

Redukce jizev pomocí aloe vera

Aloe urychluje uzdravovací proces popálenin, stimuluje růst zdravých buněk pokožky a omezuje produkci zjizvených tkání těla.

Podle Elizabeth Burdick, mikrobioložky a kožní terapeutky, která léčí traumata pacientů s popáleninami v Dhermatherapy, Inc., v Encinitas, Kaliforni jsou zajizvené tkáně podobné mozolu a jsou produkovány bazálními buňkami, které se nacházejí v poslední vrstvě kůže. "Když je pokožka spálena nebo nějakým jiným způsobem poškozena, tělo vysílá signály do bazálních buněk, aby pomohly při ochraně," vysvětluje Burdick. "Během 24 hodin cestují bazální buňky nahoru k epidermální vrstvě a vytvářejí stroupek. Pod strupem se tvoří zrohovatělá tkáň, což je silná zajizvená tkáň, vytvořená k ochraně těla od traumatu."

Podle Burdick aloe působí na proces tvorby jizev. "Přesně nevíme, jakým je to mechanismem, ale nějakým způsobem aloe vera způsobuje, že buňky pokožky se regenerují tak rychle, že tělo nevysílá signál bazálním buňkám. Nové epidermální kožní buňky začínají uzavírat zraněnou oblast. Zatímco tělo bude stále vytvářet povrch podobný strupu, nemá už pod sebou silnou, tvrdou tkáň. Pod strupem je zdravá kožní tkáň, ne zrohovatělá tkáň či zajizvená tkáň."
Zdroj: Diane Gage - Aloe vera - přírodní léčitel, nakladatelství Pragma

Tip na 001shop.cz - Aurea cisty gel aloe vera - 98% nerafinované aloe od belgické firmy Provera. Hojí popáleniny, odřeniny, vyrážky, ulevuje od bolestí svalů, zubů a při štípnutí hmyzem.

Reklama
Reklama

Komentáře

silvie (Čt, 15. 10. 2009 - 10:10)
Jen jsem se chtěla zeptat,jestli aloe ma vliv i na popaleniny a jizvy staršího data,mám dcerku po úraze,má popálené pravé předloktí,máme skoro 2 roky po operaci a jizvy jsou zhrublé a nepěkné,navíc i místo z odběrové tkáně,je pořád viditelné i kdyz nám bylo řečeno,že se vše pěkně zahojí..
Reklama