Příčiny nadměrného padání vlasů

Nadměrné vypadávání vlasů je jedním z nejčastějších problémů s vlasy, se kterými se muži a ženy potýkají. Většinou za touto lapálií však vězí nekvalitní strava a nesprávná životospráva. Nikoli genetika, jak je mnohdy mylně uváděno. Přiblížíme vám nejčastější příčiny, a jak se jim lze bránit.

Nesprávná kosmetika

Nevhodně zvolená kosmetika stojí za většinou problémů s vlasy. A ani u vypadávání vlasů nelze tento fakt pominout. Volte proto takový šampon, který vlasy šetrně myje, a přitom o ně pečuje a vyživuje je.

Nedostatek vitaminů a minerálů

Vlasové papily zásobující vlasy živinami citlivě reagují na jakékoli změny, které se v těle dějí. Při nedostatku určitých vitaminů a minerálních látek tak vlasy slábnou, lámou se a padají. Vlasy totiž ke svému růstu potřebují dostatečný přísun vápníku, křemíku, hořčíku a vitaminu B. Tento problém tak mohou zažívat ve velké míře i vegetariáni, kteří do stravy nezařazují dostatek bílkovin. Uzpůsobte svůj jídelníček tak, aby obsahoval opravdu veškeré důležité látky.

Přílišná zátěž

Přílišná fyzická a psychická zátěž stojí za nadměrným vypadáváním vlasů častěji, než byste si mysleli. Vlasům nesvědčí ani užívání léků, stres a hektický způsob života. Pamatujte na to, že vlasy a pokožka jsou jen odrazem vaší celkové kondice a vypadají podle toho, jak se cítíte.

Nevhodný účes

Na mechanické poškození jsou samozřejmě daleko náchylnější dlouhé vlasy. Poškození je tak způsobeno zejména tenkými gumičkami, příliš těsnými culíky a copy, nejrůznějšími sponami a pinetkami. Pokud jste zvyklí nosit vlasy svázané, volte volnější culík a látkové širší gumičky či stuhy. Problému nepomáhá ani časté vysoušení a žehlení, které narušuje vlasovou pokožku. Zkuste proto omezit úpravu vlasů vysokými teplotami a jednou za čas nechte hřívu jen tak volně uschnout.

Hormonální změny

Tento problém trápí zejména ženy, a to hlavně v období těhotenství a těsně po porodu. Vlasy však mohou nadměrně vypadávat i při změně či vysazení antikoncepce a v období menopauzy. Tehdy je pokožka hlavy hůře prokrvená, a to má vliv na kvalitu vlasů. Tento problém však lze řešit nejrůznějšími doplňky stravy.

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (11)

 • Obrázek uživatele romana.nova
  romana.nova

  Já chodím na procedúry proti vypadávání k http://www.esmina.cz/s/haircut-service/ a jsem se vším spokojená. Vlasy padají méně a i vypadají suprově.

  Dub 27, 2018
 • Obrázek uživatele hm
  hm (anonym)

  Při vypadávání vlasů je třeba dodržovat správnou životosprávu.

  Dub 27, 2018
 • Obrázek uživatele no
  no (anonym)

  Když kliknu na tvůj modrý nick, tak si myslím, že máš diagnosu moribundus.

  Črv 16, 2018
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Poslušně hlásím, že padání vlasů zapříčiňuje duševní pohnutí v šestinedělí, říkal to jeden medik v kavárně u Špírků.

  Črv 16, 2018
 • Obrázek uživatele Kikinka Svobodna
  Kikinka Svobodna (anonym)

  Ahoj, já začala na nadměrné padání vlasů používat přípravek BARNYS INOVO 5 90 tablet, obsahuje vitamin C, kyselinu hyaluronovou a další látky. Působí velmi dobře.

  Črv 17, 2018
 • Obrázek uživatele Působí velmi dobře
  Působí velmi dobře (anonym)

  na kapsu dealera.

  Črv 17, 2018
 • Obrázek uživatele Ucitel
  Ucitel (anonym)

  Hlavni duvod vypadavani vlasu jsou geny.

  Črv 17, 2018
 • Obrázek uživatele Luky
  Luky (anonym)

  Ahoj, nekolik pricin jsme sepsali i na blogu zde - https://www.slimming.cz/padani-vlasu/ -, kazdopadne vy sama nemate moznost pricinu skutecne najit, To dokaze az lekar, takze musite zajit na vysetreni...

  Črv 19, 2018
 • Obrázek uživatele Petra
  Petra (anonym)

  A dá se i taková věc řešit ? Přece to nemůže být neřešitelné když člověku padají vlasy ..

  Pro 03, 2018
 • Obrázek uživatele Bibbi
  Bibbi (anonym)

  Jasně, že ne. Hele, zajdi si na CLINICAL HAIR&HEALTH, tam dělají trichlogické vyšetřeí, které zjistí příčinu padání vlasů a díky tomu ti pak doporučí úspěšné řešení.

  Pro 31, 2018
 • Obrázek uživatele Debora
  Debora (anonym)

  Neřešitelné to Petro není a jak píš Bibbi, tak tímhle přesně se zabývá tricholog. Dívala jsem se i na diskuze a recenze toho vlasového centra, které zmiňuje a patří mezi známé a vyhlášené.

  Led 25, 2019

Přidat komentář

Reklama

Reklama