Reklama

Podzimní péče o vlasy

Dochází na podzim vašim vlasům energie? Možná, stejně jako vy, potřebují pouze trochu oživit. Poradíme vám, jak má správná podzimní péče vypadat.

Proč je kvalita vlasů na podzim zhoršená?

Jednak je třeba si uvědomit, že vlasy dostávají na podzim zabrat úplně stejně jako váš organismus. Oslabuje je časté střídání teplot, nedostatek vitaminů a duševní nepohoda, se kterou je toto roční období nepřímo spojeno. Svojí roli v kondici vlasů však hraje i časté nošení různých pokrývek hlavy, které způsobují vyšší produkci kožního mazu. Vlasy jsou tedy u kořínků mastné, konečky jsou přesto polámané a roztřepené.

Konce musí pryč

Prvním krokem k nápravě takto zdevastovaných vlasů je zbavení se poničených konců. Můžete zkusit různá séra či vyživující masky, jsou-li ale konce hodně polámané, většinou není cesty zpět. Jejich zničení je totiž třeba předcházet, ne jej zpětně napravovat. Abyste každý zákrok zároveň nemuseli oplakávat a dávat sbohem polovině hřívy, doporučujeme kadeřníka navštěvovat pravidelně, cca jednou za tři až čtyři měsíce.

Reklama

Prevence

Základem je v podzimní péči o vlasy ale prevence, a to hlavně z toho důvodu, abyste jim dodali dostatek výživy na zimu a připravili je na horší klimatické podmínky. Pokud jste tedy výživu a hydrataci v létě flákali, na podzim je třeba obnovit pár vlasových kosmetických rituálů. Co se týče šamponu, vybírejte jemné čistící šampony. Samozřejmostí by mělo být i použití kondicionéru, nahradit jej však můžete roztokem z jablečného octa. Na pravidelné bázi také používejte masky na vlasy.  Pokud máte problém s rychle se mastícími vlasy, masku používejte pouze do délek, nikdy ke kořínkům. Používat můžete i doma vyrobené masky z potravin, které ulovíte v lednici. Na obranu do sychravého počasí vám pomůže maska z medu a vaječných žloutků nebo z avokáda.

Vlasy zatěžujte co nejméně

Jelikož je kvůli nevyzpytatelnému počasí prakticky nutnost vlasy pravidelně fénovat, žehlit, kulmovat a jinak upravovat, měli byste vědět několik základních pravidel pro úpravu vlasů vysokými teplotami. Vlasy vždy po mytí nechte alespoň trochu proschnout a nefénujte je hned. Snížíte tím dobu, kdy bude nezbytné je zahřívat. Zkuste také místo teplého vzduchu fénovat vzduchem studeným. S fénem a kulatým kartáčem také dokážete vlasy vyfoukat do roviny nebo vykouzlit pár loken, kvůli kterým byste jinak museli zapínat žehličku a kulmu. Pokud je však použijete, nanášejte do délek vlasů séra, která napomáhají vlasy ochránit před vysokými teplotami.

MK

Reklama

Komentáře

Tatana (Čt, 29. 10. 2020 - 19:10)
o své vlasy pečuji pravidelně, protože mám clipy hotstyle.cz/565-clip-pas-40cm-rovny-svetle-hneda , takže si je pravidelně umyvam, žehlim, používám regenerační kosmetiku , kosmetiku s arganovám olejem
FruitFly (St, 25. 1. 2023 - 15:01)
Přidávám se k dámám ztrácejícím vlasy, hlavně na podzim(( nedávno jsem si dělala DNA test a vyšla mi vysoká predispozice na alopecii, čemu se tedy vůbec netěším. Tak jsem začala číst více článků na toto téma a přišla jsem k závěru, že pro zdraví vlasů často jen vitamíny s správná péče nestačí, někdy je potřeba komplexněji řešit problém (( posílám článek, možná někomu pomůže v boji s vypadáváním vlasů https://medium.com/@doktorpro/alopécia-pr%C3%ADčiny-vzniku-a-spôsoby-liečby-ochorenia-5490dfebaf9f
Reklama