Péče o vlasy dle jejich typu

Vlasy bez lesku, polámané konečky, lupy, suchá a podrážděná pokožka hlavy. To jsou jen některé problémy s vlasy, které mnozí z nás denně zažívají. Tato lapálie ovšem dost možná pramení z nesprávného určení typu vlasů a následného používání nesprávné kosmetiky.

Normální vlasy

Normální vlasy se lámou minimálně, konečky jsou zdravé a netřepí se. Nemyté vydrží klidně i více jak čtyři dny a není třeba jim věnovat tolik péče. Čas od času je však vhodné dopřát jim hydratační masku na vlasy či zábaly z henny, abychom je udrželi v dobré kondici. Co se šamponu týče, používat bychom měli ty s vyživující složkou, abychom je ochránili před vnějšími vlivy.

Suché vlasy

Pokud se nám lámou vlasy, nejsou pružné a již pár hodin po umytí vypadají jako sláma, chybu je nejprve nutné hledat ve složení jídelníčku. Na vině může být přehnaná konzumace v rychlých občerstveních a chemicky zpracované polotovary. Jídelníček bychom tak měli doplnit o potraviny obsahující nenasycené mastné kyseliny. Mezi ně se řadí zejména ryby, oříšky, semínka a kvalitní rostlinné oleje. Pomoci si můžeme i pravidelnou dávkou vitaminů obsahujících rybí tuk, které jsou k sehnání v každé lékárně. Co se kosmetiky týče, je vhodné se zaměřit na hydratační produkty a pravidelně si dopřávat masky na vlasy.   Přímo zázračná je taktéž kombinace kokosového oleje, vaječného žloutku a avokáda.

Mastné vlasy

To, jak se mastí vlasy, určuje tvorba kožního mazu a tu ovlivňuje několik faktorů. Na internetu se často dočteme, že produkce kožního mazu je nám dána do vínku již od narození a dá se s tím těžko bojovat. A přestože na tomto tvrzení zrnko či dvě pravdy najdeme, můžeme to přesto ovlivnit. Nejprve je třeba si uvědomit, že vlasy se o sebe dokázaly postarat v době, kdy žádné šampony nebyly a pravděpodobně by to zvládly i teď. To znamená, že pokožka hlavy produkuje tolik kožního mazu, kolik uzná za vhodné, aby vlasy ochránila. Pokud například používáme nešetrnou vlasovou kosmetiku plus na sebe často útočíme chemickými barvami, fény, žehličkami a dalšími vymoženostmi, které vlasy oslabují, je třeba vzít na vědomí, že si těmito zásahy vlasy vlastně mastíme sami. Řešením však není bolestné prodlužování intervalů mezi jednotlivým mytím, jak se mnohdy uvádí, ale spíše omezení chemických zásahů do pokožky hlavy. Lidem s rychle se mastícími vlasy tak budou sedět vlasové produkty určené pro každodenní používání.. Co se týče dalších produktů, není vhodné vlasy zatěžovat velkým množstvím vlasové kosmetiky. Je proto dobré omezit její používání na šampon a občasnou hydratační masku. Místo kondicionéru  můžeme zkusit použít například jablečný ocet, který si pro své zázračné účinky vychvalují ženy po celém světě. Dále je třeba minimalizovat úpravu teplým vzduchem, jako je fén, žehlička či kulma. Pokud nám to možnosti dovolí, nechávejme vlasy volně uschnout.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (6)

 • Obrázek uživatele re
  re (anonym)

  NA NOVINKÁCH PÍŠOU ŽE JSME SVĚTOVOU JEDNIČKOU V LÉČBĚ CUKROVKY.PROBOHA!! AMERIČANI ,TLUSTÝ ZADKY KTEŘÍ ANI VAŘIT NEUMÍ ŽEROU SAMOU CHEMII . TAM UŽ MALÉ DÍTĚ SE RODÍ S CUKROVKOU! PROČ NOVINKY PÍŠOU O ČESKU SRAČKY. NAOPAK ČESKO MÁ NEJMÉNĚ PROCENT CUKROVKY, RAKOVINY A DALŠÍ CHOROBY. PROČ A KDO STRAŠÍ TADY LIDI!!! NOVINKY PŘESTANTE S TÍM . bABIŠ AT DOSTANE CUKROVKU A JEHO PSYCHOPATICKÝ MINISTŘI!!!!!! LIDI NEVĚŘTE NIČEMU NA NOVINJKAÁCH. STRACH A JENOM STRACH. NAOPAK VYTVÁŘEJME RADOST A POMÁJME SI.

  Črv 26, 2018
 • Obrázek uživatele RE LIUDI
  RE LIUDI (anonym)

  LIDIČKY PROSÍM JSME UZURPOVÁNÍ AMERIKOU , ANGLII. VLÁDNE TADY KRÁLOVNA !! PROČ SE DOŽÍVAJÍ TAKOVÉHO VĚKU? PROTOŽE JSOU POD SATANSKOU OCHRANOU. MAJÍ RITUÁLY , UŽ OD DVANÁCTÉHO STOLETÍ.NEZAVÍREJME PŘED SEBOU DVEŘE A POMÁHEJME JEDEN DRUHÉMU. SATAN NÁS ROZDÉLUJE. KONČÍ DOBA ZLA A PROTO TAK BĚSNÍ. MÁME PŘED SEBOU ZKOUŠKY A LIDI BUDOU ROZDELENI. JEDNI PUJDOU S DÁBLEM A TI DRUZÍ S BOHEM. ZÁLEŽÍ JENOM NA NÁS. VYBERME SPRÁVNOU CESTU.

  Črv 26, 2018
 • Obrázek uživatele RE
  RE (anonym)

  DO ROKU 2002 A VŠE BUDE JINAK ALE MY! MUSÍME TAKÉ PROTO NĚCO UDĚLAT.LIDI KTEŘÍ VÁM UBLIŽUJÍ , PUSTE AT JSI JDOU VLASTNÍ CESTOU.I KDYBY TO MĚLI BÝT VLASNÉ DĚTI.

  Črv 26, 2018
 • Obrázek uživatele Jana Bratanová
  Jana Bratanová (anonym)

  ahojky me se dost hodilo toto http://www.esmina.cz/slabe-vlasy-chyba-je-v-peci-o-pokozku-hlavy/ co se tyce jemnych vlasu správný sampon pomohl nejvice

  Lis 27, 2018
 • Obrázek uživatele Asa
  Asa (anonym)

  mám hodně jemné vlasy a krom regenerace jim nějak extra pěči nedávám. Stačí to. ALe zase používám clipy, abych je měla hustější a malinko delší

  Srp 02, 2020
 • Obrázek uživatele Tamara
  Tamara (anonym)

  ja si svoje zahustila clipama hotstyle.cz/643-clip-pas-kanekalon-60cm-rovny-svetle-hneda a jsem z nich nadšená, takže o ně pečuji každy den

  Říj 28, 2020

Přidat komentář

Reklama

Reklama