Péče o pokožku během těhotenství

Během těhotenství je kůže na těle vystavena specifickým nárokům a změnám. Vyžaduje proto často speciální péči. Na druhou stranu je si třeba uvědomit, že z běžných kosmetických přípravků dle studií ženy za rok vstřebají 2,5 kg chemických látek. Tyto chemikálie mohou představovat zátěž nejen pro matku, ale i pro vyvíjející se plod.

 

Naštěstí je dnes na trhu velký výběr přírodních kosmetik a biokosmetik, které mohou splňovat nároky maminek a nezatěžovat jejich organismus ani plod zbytečnou chemickou zátěží. Stejně tak jako jsou těhotné ženy opatrné na to, co jí, měly by být ostražité i při výběru kosmetických přípravků.

Nabídneme vám několik ozkoušených tipů na kosmetickou péči o pokožku během těhotenství.

Velmi dobré zkušenosti jsou aromaterapeutickou kosmetikou, zejména s hydrofilními mycími oleji. Tyto oleje se používají v množství několika kapiček na vlhké tělo či pokožku obličeje. Důkladně myjí,  ale přitom nenarušují přirozený ochranný plášť kůže. Díky tomu zůstává pokožka vláčná, hydratovaná, chráněná před zevní infekcí. Většinou již po mytí hydrofilními oleji není třeba žádných tělových mlék či dalších kosmetických zvláčňujících prostředků. Hydrofilní oleje se vyrábějí speciálně na mytí obličeje, dále jako sprchové hydrofilní oleje či jako přísady do koupele. Velmi oblíbený prostředek nejen u těhotných žen je  hydrofilní mycí olej Intima k mytí intimních míst. Díky obsahu antiseptických éterických olejů chrání ženy před kvasinkovou infekcí i dalšími problémy.  Prospěšným těhotným ženám jistě bude i Intisan – balzám na intimní hygienu, který lze využít při problémech s hemoroidy, na masáže hráze i prsních bradavek.

Velmi častým problémem, který ženy během těhotenství trápí je svědění kůže, popř. rozličné vyrážky. Je vždy vhodné upozornit na tento problém lékaře, jelikož svědění může poukazovat např. na onemocnění těhotenským diabetem. Při tomto problému však  mohou hrát i velkou roli právě nevhodné mycí kosmetické přípravky, které kůži dráždí a přesušují. Pokud se již tento problém vyskytne, je vhodné vyzkoušet biokosmetiku Aurea s nejvyšším obsahem aloe vera na trhu. Aloe vera má silné hojivé, zklidňující a hydratační vlastnosti. Při výskytu svědění bych doporučila především AUREA čistý gel aloe vera, který dokáže zklidnit postižené oblasti díky nejvyšší koncentraci aloe. I ostatní tělové, obličejové i vlasové přípravky z řady AUREA splňují nejvyšší nároky citlivé kůže a neobsahují žádné chemické látky, které by mohly mít negativní vliv na matku a těhotenství.

 

Autor: mk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama