Oteklá oční víčka

Když vám náhle otečou oční víčka, může jít o alergickou reakci na oční kosmetické přípravky či o akutní oční onemocnění. Pokud však míváte pravidelně oteklá víčka, znamená to, že ve vašem organismu není již delší dobu vše v pořádku. Následující článek poukáže na některé možné příčiny.

Otoky horních víček:
- vznikají zneužíváním léků (např. psychofarmak)
- nahromaděním lymfy (kvůli nemoci, z nedostatku nebo nadbytku spánku)
- v případě nedostatečné činnosti ledvin nebo onemocnění jater

Otoky spodních očních víček:
- vznikají zneužíváním léků
- špatným odtokem a nahromaděním lymfy
- vyčerpáním
- používáním nesprávných skel v brýlích
- oslabením funkce ledvin či srdce

Převislá horní víčka:
- mohou být způsobena nemocí svalů (Myasthenia gravis)
- vyčerpáním
- nedostatečným spánkem
- depresivním onemocněním
- přetažením vaziva neodborným nanášením a odstraňováním make-upu z očí

Pro odstranění otoků je nutno řešit základní příčinu.
V případě hromadění lymfy může pomoci manuální lymfatická drenáž či mikromasaáž očního okolí.
Autor: m.k.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Přepl jsem na tento program zrovna ve chvíli,když začala zpívat Bára Basicová,to jsem ještě snesl ale to co následovalo mne donutilo přepnout. Můj názor:zbytečně dlouhé kecání a hlavně pravidelné zdůraznění všech sponzorů a dalších,kteří si přihřáli své polívečky na tom,že Fredy zemřel.O kvalitě zpěvu si každý,kdo to zhlédl udělal svou představu,jaké mají naši přední zpěváci hlasy bez studiových úprav.

  Lis 26, 2001
 • Obrázek uživatele jana
  jana (anonym)

  Jiz po dobu dvou let sem mela otekle spodni ocni vicka.Nejprve sem se pokousela hledat pricinu ve zdravotnim stavu.Po konzultaci s lekarkou,ktera provedla patricne krevni vysetreni a kompletni prohlidku,se potvrdilo,ze je vse co se tyce funkce levin,srdce a jater v poradku.Ocni lekar neshledal zadny duvod k oteklym ocnim spodnim vickum.U nosniho lekare bylo provedeno vysetreni nosnich dutin,zda treba tam neni nejaka skryty zanet.Vse bylo v poradku.Jednalo se,,pouze,,o kosmeticky problem. Vyhledala sem odborne vyskolenou kosmeticku,ktera u me provadela manuální lymfatickou drenáž.Po par lymfatickych drenazich se dostavil znatelny vysledek.Oci jsou jiz zdaleka mene natekle.Chce to velikou trpelivost a opravdu odbornou a citlivou ruku kosmeticky.Sem velice rada,ze se me podarilo muj problem s nateklymi spodnimi ocnimi vicky vyresit.S citlivym vnimanim se da dobre vypozorovat, jak se lymfaticke drenaze provadeji a nyni si provadim sama jemnou masaz,ktera podpori odtekani lymfaticke tekutiny ze spodnich vicek. Dulezite je i vypozorovat,co ma za vliv schromazdovani lymfaticke tekutiny.Snazte se hodne pit,mineralni vody,ktere cisti organismus a snazit se jist zdrave. Drzim palce vsem kteri maji podobny problem,aby se jim podarilo zbavit stejneho problemu.

  Feb 02, 2002
 • Obrázek uživatele Martina
  Martina (anonym)

  je mi 15, dřív se mi to nestávalo.. ale teď když večer i třeba jenom malou chviličku brečím, druhý den mám totálně oteklá horní víčka, pravidelně více pravé víčko... nevím vůbec čím to je... včera jsem brečela tak 3 hodiny, jelikož mám fobii z pavouků a potkala jsem předtim fakt obrovskýho.. zajímalo by mě jak se to dá řešit ? víčka se mi srovnají buď večer anebo druhý den, je to vážně nepříjemný. špatně se přes to kouká :-D

  Srp 30, 2010
 • Obrázek uživatele NATALIE
  NATALIE (anonym)

  Jiz po dobu dvou let sem mela...Ahoj Jani,mám stejný problém s nateklými víčky jako ty..mohu požadat o radu jak na masaž?Moc díky.S pozdravem Naty

  Feb 21, 2011

Přidat komentář

Reklama

Reklama