Reklama

Nimba - Strom života - 10 nejlepších využití pro nimbu

Nimbovník (Azadirachta indica) je mocná a populární bylina v ajurvédské medicíně. Má neuvěřitelné množství použití od pomoci s trávicími potížemi až k léčení kožních problémů. Může být užívána orálně nebo lokálně. Nimba je rychle rostoucí strom, kterému se též říká "Strom života ".

Zde je 10 nejlepších využití pro nimbu:
1. Podpora a posilnění imunitního systému - nimba má antibakteriální, protivirové a antimykotické vlastnosti. Je také bohatá na antioxidanty.

2. Podpora a a hojení kůže - Nimba má protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají uklidnit zanícenou nebo podrážděnou pokožku. To může pomoci při kožních problech jako je akné,  lupénka a ekzémy. Udělejte si koupel s nimbovými listy nebo smíchejte nimbu s kokosovým olejem a naneste na kůži .

3. Protizánětlivé působení - Nimba má protizánětlivé vlastnosti a je používána při artritidě, bolesti svalů a u zanícených ran. Smíchejte nimbový olej s kokosovým olejem a vmasírujte do bolavých kloubů .

4. Zdraví zubů - Nimba může být použita v zubní pastě nebo v ústní vodě, aby se zabránilo onemocnění dásní a dutiny ústní. Nimbovník zabraňuje zanícení a podráždění dásní a hromadění bakterií v ústech. Větvičky ze stromu nimbovníku byly použitvány po staletí k čistění zubů.

Reklama

5. Paraziti - Nimbovník může být použit v boji proti střevním červům. Pití nimbového čaje zabíjí koužkový lišej a svrab .

6. Repelent proti hmyzu - nimba je přírodní repelent proti hmyzu. Je bezpečný pro použití na těle.. Může také být použit v šamponu proti vším. Dejte olej do vlasů a nechte přes noc. Nimbový olej může být také přidán do psích šamponů proti klíšťatům. Dalším použím jsou ochranné spreje před škůdci na zahrádce.

7. Trávicí problémy - Nimba podporuje zdravý gastrointestinální trakt a pomáhá zpracovávat potraviny, aby se zabránilo zažívacím problémům jako je průjem a zácpa.

8. Podpora jater - Nimba pomáhá játrům správně odfiltrovávat toxiny. Použití nimby se také v ajurvédě doporučuje při léčbě žloutenky .

9. Bradavice, opary a herpes - pasta z nibového prášku může být aplikována na bradavice, herpes a jiné virové problémy.

10. Léčba rakoviny - Je známo, že nimba zmenšila velikosti nádoru, když byla injekčně apikována do okolí nádoru.

Existuje mnoho dalších využití této zázračné byliny.
http://www.naturalcuresnotmedicine.com/

Reklama

Komentáře

Reklama