Metoda vlhkého vyčesávání vší

Je to jeden z nejlepších způsobů, jak se zbavit vší bez použi­tí chemických insekticidů.

Vlasy umyjte a nanes­te na ně stejnoměrné množství kondicionéru. Vlasy nejprve dohladka rozčesejte, potom je systematicky pročesávejte velmi hustým hřebenem (vyrobeným speciálně k tomuto účelu a nazýva­ným "všiváček"), abyste postupně odstranili vši z celé hlavy. Pak kondicionér spláchněte a znovu vlasy pročesejte.

Hnidy se vám odstranit nepo­daří, protože lpí velmi pevně na vlasech; budete­-li však tento postup opakovat po dobu dvou týdnů každý druhý den, zachytíte všechny vylíh­nuté vši dříve, než znovu nakladou vajíčka.

Zdroj: Léčíme se s přírodou, nakladatelství Reader´s digest výběr

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (7)

 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  Děkuju za článek možná se někdy bude hodit!!

  Feb 06, 2009
 • Obrázek uživatele lucka
  lucka (anonym)

  Děkuju vám snad se to bude hodit

  Feb 11, 2009
 • Obrázek uživatele lída
  lída (anonym)

  Vši,to je úžasná záležitost.Přivezly děti ze školy v přírodě.Lítala jsem na internetu sháněla ty nejlepší zaručený přípravky a všičky se dál líhly.Stálo mě to asi 1500kč a 14dní práce.Nakonec jsem se naštvala koupila starý dobrý difusit a bylo po vších i po hnidách.Vši chcíply a hnidy vysušily.Takže jenom Difusit,ostatní je jen tahání peněz a účinek mizivý.Radím vozit difusit na tábory a školy v přírodě a občas stříknout jako prevenci,už to nechci zažít.Každý den jsem povlíkala,cíchy vyvářela ,vyčesávala hlavinky....hrůza

  Feb 11, 2009
 • Obrázek uživatele Zuzana
  Zuzana (anonym)

  PRONAJMU MÍSTNOST PRO KADEŘNICTVÍ V ZAVEDENÉM KOSMETICKÉM SALONU V PLZNI-DOUBRAVCE. INFO E-MAIL: salonsusanna"seznam.cz

  Bře 02, 2009
 • Obrázek uživatele marie
  marie (anonym)

  je to sice dryják, ale u nás to zabralo - barva na vlasy a pomoci fénem. Dříve bývaly takové kukly, které se navlékaly na fén, takže teplo neutíkalo.

  Bře 03, 2009
 • Obrázek uživatele Hana
  Hana (anonym)

  Neumím si představit, že bych 5ti letému dítěti nabarvila vlasy.. Vždy se dá vše vyřešit jinak! Nám zabralo Liquido z lékárny, které bych už neměnila a hlavně ho pro jistotu mám pořád doma, protože nikdy nevíte, kdy nějaká mamina pustí do školky dítě se "zvířatkama"..

  Dub 11, 2013
 • Obrázek uživatele Bára
  Bára (anonym)

  Děkuji za radu. Přetela jsem si a vyzkoušela. Teď mám obě děti ve školce a Liquido zabralo hned. Navíc měli z čepice a hřebínku hroznou srandu, takže už z toho mi spadl kámen ze srdce a šlo to, jako po másle :)

  Dub 24, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama