Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Látky pro zdravé opalování

Sluneční světlo je velmi důležité pro náš organismus. Je potřebné pro tvorbu vitamínu D, který má význam pro zdravé kosti, zuby a nervový systém. Slunce též zlepšuje naši náladu a působí proti depresím. U mnohých kožních potíží dochází vlivem působení slunečních paprsků k výraznému zlepšení. Ultrafialové záření má však své stinné stránky. Při nadměrném vystavování slunci dochází k spáleninám, slunečním alergiím, urychlenému stárnutí kůže, ke vzniku pigmentových skvrn, v horších případech i rakoviny kůže. Negativní vliv slunečního záření lze zmírnit používáním vhodných opalovacích prostředků a látek s antioxidačními vlastnostmi:

Beta karoten a další karotenoidy
Může připravit pokožku na účinky slunečního záření. Je vhodné začít s užíváním beta karotenu 28 dní před plánovanou dovolenou a sluněním. Vhodné je užívat 1 - 2 kapsle denně. Během opalování je vhodné užívat 2 kapsle denně a pokračovat s udržovací dávkou 1-2 kapsle do konce letní sezóny. Docílí se tím pěkného a déle trvajícího opálení.

Zinek
Podporuje hojení kůže a je důležitý pro správní účinek beta karotenu. Užívejte 30 mikrogramů zinku denně. Zinek je hodně zastoupen v dýňových semínkách a v plodech moře.

E vitamín
Jako účinný antioxidant pomáhá chránit organismus před působením volných kyslíkových radikálů, které vznikají vlivem působení ultrafialových paprsků. Má též protialergenní účinek. Lze užívat preventivně 100 - 400 U.I. (m.j.) denně. Jeho nejlepšími přírodními zdroji jsou kukuřice, vejce, máslo, sýry, hrách, fazole, obilné klíčky, avokádo, meloun, kukuřičný olej, olej z obilných klíčků a sojový olej.

Zelený čaj
Vědci objevily, že pití zeleného čaje působí díky obsahu polyfenolů antioxidačně a má ochranný účinek při opalování.

Směs Super Antioxidans Plus obsahující nejsilnější antiocxidant L-glutathion plus další antioxidanty - ALA, vitamín C, A a E, extrakt z hroznocých semínek, kurkumy, zeleného čaje a borůvek, selen, zinek a koenzym Q10.

Autor: mk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele co
  co (anonym)

  používáte na opalování a po opalování.Chtěla bych něco po opalování,nemastného,dobře roztíratelného.Asi lepší z lékárny,než z drogerie.Díky za názory.

  Čer 16, 2013
 • Obrázek uživatele Eva Jarošová
  Eva Jarošová (anonym)

  Nejlepší kombinace a bez jediného spálení bambucké máslo, samozřejmě čerstvé a karotenový olej dělá zázraky, podívejte se na lulalu tělové bambucké máslo s karotenovým olejem.

  Črv 09, 2019

Přidat komentář

Reklama

Reklama