Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Laser - energie pro vaše buňky

Laserové záření je druh elektromagnetického vlnění z oblasti viditelného světla, které je unikátní svými vlastnostmi: Laserové záření má především stejnou vlnovou délku a navíc vlnění, vytvářející laserový paprsek kmitá naprosto symetricky - v jedné fázi. Právě toto vysoce organizované harmonické kmitání je schopno přenášet velké množství energie.

Rozlišujeme dva základní druhy laserů : biostimulační /léčebné, nízkovýkonové, neinvazivní /low level lasers/ a výkonové /invazivní, chirurgické/. Výkonové lasery patří výhradně do rukou zkušeného odborníka, kdežto léčebné lasery s nižším výkonem se stávají pro svoje široké použití běžným vybavením kosmetických salónů, ordinací a nyní pronikají i do domácností. Obdivuhodné možnosti léčebného laseru vyplývají z jeho trojího účinku:

Laserový paprsek snižuje bolestivost, působí silně protizánětlivě a zvyšuje látkovou výměnu ve tkáních a buňkách. Buňky po ozáření laserem získávají energii navíc, začnou se rychle obnovovat a posiluje se jejich obranný mechanizmus.

Kde všude se můžete setkat s léčebným laserem?
Nejčastěji u kožního nebo zubního lékaře, v kosmetice, na rehabilitaci, nebo třeba na gynekologii či ortopedii. Dnes je možné mít laser i v domácí lékárničce a bez strachu z nežádoucích účinků, předávkování nebo alergie, jím léčit zdravotní potíže a používat ho zároveň jako nejmodernější kosmetický prostředek.

Velice často se potýkáme se spoustou zdravotních potíží, pro které je laser vlastně univerzálním lékem... Používá se pro léčbu oparu, akné, jizev a pajizévek , vypadávání vlasů, lupénky, ekzému, bércových vředů , proleženin, omrzlin a popálenin a na ošetření všech druhů poranění. Laser je velmi účinný rovněž u nemocí dutiny ústní jako jsou afty, parodontosa, bolestivé ústní koutky, citlivé zubní krčky, rány po vytržení zubů. Laser léčí rýmu, záněty vedlejších nosních dutin, nemoci středouší, používá se na aktivaci akupunkturních bodů...

Pokud se laser používá správně, objevuje se výrazné zlepšení potíží asi do 3 dnů. U některých náhle vzniklých bolestivých stavů /opar na rtu, pásový opar, afty, pohmožděniny/ může být efekt ozáření laserem okamžitý, ale zpravidla je potřebné opakované ošetření. Je však velice pravděpodobné, že po použití laseru dojde ke snížení častosti opakování onemocnění. Jizvy vyžadují aplikaci laseru po dobu 3-4 týdnů.

V kosmetické péči se laser využívá hlavně pro zklidnění pleti po čištění, kdy odpadá nanášení dezinfekčních nebo antibiotických přípravků, na aplikaci laserových masek nebo pro lepší vstřebání krémů, na redukci kožních vrásek a celkovou regeneraci pleti.
 

Biostimulační ruční laser dá zakoupit na www.001shop.cz

Podle Dr.med. Lutze Wildena, Laserklinik, Bad Füssing, Německo
zpracovala MUDr.Simoneta Soukupová

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (26)

 • Obrázek uživatele Vega
  Vega (anonym)

  Na paradentozu je spoµahlivé použiť polarizované svetlo, je to odskúšané.

  Led 22, 2006
 • Obrázek uživatele Vrbovský
  Vrbovský (anonym)

  Laserom som chcel liečiť paradentózu. Po jeho aplikácii v zmysle návodu prístroja, po čase som zistil, že zuby sa mi začali rýchle kaziť. Čiže, laser škodí a nie liečí!

  Pro 21, 2003
 • Obrázek uživatele zuzka
  zuzka (anonym)

  Laser a biolampy urychlují jak obnovu bunek, rychlejsi cinnost bakterii (princip pri hojeni akne).....Zuby se zacali kazit asi diky tomu....Nema se pouzivat take k ozarovani dutiny ustni pri angine,muze byt nebezpecne prave kvuli mnozeni bakterii. Takze by jste si moc nepomohli. Ja pouzivam biolampu k lecbe akne,taky je to dobre k uvolnovani dutin.......:)

  Srp 27, 2006
 • Obrázek uživatele Stanislav
  Stanislav (anonym)

  To je ale krasna reklama. Juuu, laser - jak hezky to zni - univerzalni "zazracny" lek. A jak to vedecky vypada! Uz vidim ty zastupy naivku, kteri se pohrnou nakupovat ve snaze mit tenhle univerzalni lek, na ktery nemohou mit alergii ani se nemmohou predavkovat! Mamo, koupime si taky jeden, Jirina odvedle uz ho ma. Lidi probudte se! Je to byznys na lidske duverivosti, uvedeny pomoci vedecky znejicich kecu, aby nezkuseny mel dojem, ze tohle urcite musi fungovat.

  Srp 28, 2006
 • Obrázek uživatele lúca
  lúca (anonym)

  ja taky pouzivam bioplampu k leceni akne a mausim rict,ze mi to pomaha...s laserem zkusenosti nemam,ale slysela jsme na nej zatim jenom chvalu

  Zář 19, 2006
 • Obrázek uživatele Alena
  Alena (anonym)

  Tak nyní mám z toho guláš. Koupit či nekoupit soft laser. Nestojí pět korun! Jedni chválí druzí haní. Tak já nevím.

  Lis 06, 2006
 • Obrázek uživatele Jolanta
  Jolanta (anonym)

  Já taky nevím jestli na akné biolampu nebo laser.Kdo se v tom má vyznat ?

  Lis 06, 2006
 • Obrázek uživatele Hanka
  Hanka (anonym)

  Aleno, ono asi zalezi, kdo od toho co ceka. Ja si laser chvalim, kdyz se mi udela po cokolade na obliceji uhrik, tak mi ho laser pomuze rychleji zahojit, aby nevznikla jizvicka - to same u oparu, avsak akne po nevhodnem jidle se mi dela dal. takze abych akne nemela , tak se snazim i zdrave jist. S biolampou nemam zkusenosti, avsak myslim, ze to bude podobne - ejn ma sasi sirsi moznost vyuziti.

  Lis 06, 2006
 • Obrázek uživatele SIDL WORLD
  SIDL WORLD (anonym)

  Podívejte se prosím na stránky: www.sidl-world.wz.cz a dozvíte se na co je vhodný laser MERLLIN, včetně speciální laserové kosmetiky. A sama si pak uděláte obrázek o tom, zdali laser ano, či ne. Hezký den přeje Ivan Ševčík.

  Lis 11, 2006
 • Obrázek uživatele SIDL WORLD
  SIDL WORLD (anonym)

  Podívejte se prosím na stránky: www.sidl-world.wz.cz a dozvíte se na co je vhodný laser MERLLIN, včetně speciální laserové kosmetiky. A sama si pak uděláte obrázek o tom, zdali laser ano, či ne. Hezký den přeje Ivan Ševčík.

  Lis 11, 2006
 • Obrázek uživatele SIDL WORLD
  SIDL WORLD (anonym)

  Podívejte se prosím na stránky: www.sidl-world.wz.cz a dozvíte se na co je vhodný laser MERLLIN, včetně speciální laserové kosmetiky. A sama si pak uděláte obrázek o tom, zdali laser ano, či ne. Hezký den přeje Ivan Ševčík.

  Lis 11, 2006
 • Obrázek uživatele Adéla Dolenská LBC
  Adéla Dolenská LBC (anonym)

  vy máte vyskoušenou biolampu na akn·ozní plet·?A výsledky se vám dostavily?Ja jsem zkušela ozonizér,ale bez větších úspěchů.nad biolampou jsem již už přemýšlela,ale zatím nevyzkoušela.Prosím:pokud si tento odkaz přečtete napište mi odezvu na můj mail:aksnelod"seznam.cz předem děkuji

  Led 22, 2007
 • Obrázek uživatele Petra
  Petra (anonym)

  A jaký laser je nejvhodnější na rejuvenaci (omlazení)?

  Lis 08, 2007
 • Obrázek uživatele Petra
  Petra (anonym)

  A jaký laser je nejlepší na omlazení kůže?

  Lis 08, 2007
 • Obrázek uživatele Soňa
  Soňa (anonym)

  Dobrý den, mám popáleninu druhého stupně na spodní části ruky, zatím ještě ve fázi, kdy nevím jaká bude velikost a tvar jizvy. Jaké jsou výsledky u léčby jizev po popáleninách ? Kolikrát je nutné sezení podstoupit ? Děkuji za odpověď

  Pro 10, 2007
 • Obrázek uživatele kaja
  kaja (anonym)

  Já si laser chválím, od té doby, co se mi v obličeji objevil pásový opar a pravidelně se mi vrací, tak laser na to zabírá opravdu dobře. Nesouhlasím tady s dřívějším příspěvkem, že laser podporuje tvorbu a množení bakterií - je to právě naopak. Mám to ověřené na svém problému s herpesem a když se to aplikuje v začátcích, tak se onemocnění zkrátí opravdu na minimum. Já doporučuji.

  Čer 05, 2008
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Mam zkusenosti s kdecim, ale jediny, co opravdiu zabralo, je Biostimul. Dlouho jsem tyhle novince neverila, hlavne proto, ze ji vynalezli a vyrabeji v Cesku. Meli bychom vice duverovat ceskym vedcum.

  Lis 29, 2008
 • Obrázek uživatele Formol
  Formol (anonym)

  Když si nedávno chtěli udělat "nízkoenergetici" studii účinnosti, tak zjistili, že drtivá většina jejich "odborných prací" byla publikována jen vlastním nákladem nebo v populárních časopisech (a la Meduňka), recenzí neprošlo prakticky nic. Přesto se nepodařilo prokázat nějaká větší efekt; navíc lze dost dobře předpokládat, že např. u hojení jizev jde jen o zvýšení prokrvení lokálním obřevem a to lze dost dobře zajistit i např. pravidelním promazáváním hojící se jizvy sádlem... Mimochodem, k nízkoenergetickým laserům se váže jedna veselá historka (kolovala po fakultě, možná není pravdivá, ale já si myslím, že pravdivá je): Na jedné lékařské fakultě měli Ústav biofyziky a Kliniku rehabilitačního lékařství. Rehabiliťáci, jak je jejich zvykem, byli velmi akční s každou kravinou (citace jisté lékařky téže kliniky: "My důkazy účinnosti nepotřebujeme, my víme, že to funguje" mluví za vše), i pořídili si laser a "léčili" jím jizvy, vyrážky,... Až jeden šťoural z biofyziky přišel, že by stálo za to zjistit zaslepenou studiií, jak moc laser funguje. I začalo se s testováním v jednoduše zaslepené studii (lékař náhodně zapnul nebo nezapnul laser, pacient nevěděl, zda je či není zapnutý). Když byly první výsledky, že kterých bylo patrné, že laser vůbec nepomáhá, byl problém vyřešen tak, tak je to běžné mezi alternativci a podobnou pakáží - milého biofyzika z kliniky vyhodili a laserují si vesele a nerušeně dodnes...

  Lis 29, 2008
 • Obrázek uživatele Erika
  Erika (anonym)

  Co je Biostimul, prosím?

  Lis 30, 2008
 • Obrázek uživatele marcela
  marcela (anonym)

  Dobrý den,můžete mi prosím někdo napsat jaké máte zkušenosti v kosmetickém salonu s laserem Merllin? Někdy mě zaráží ty negativní reakce.Je to dost peněz, tak bych chtěla opravdu něco,co je účinné.

  Bře 24, 2009
 • Obrázek uživatele marcela
  marcela (anonym)

  Dobrý den,můžete mi prosím někdo napsat jaké máte zkušenosti v kosmetickém salonu s laserem Merllin? Někdy mě zaráží ty negativní reakce.Je to dost peněz, tak bych chtěla opravdu něco,co je účinné.

  Bře 24, 2009
 • Obrázek uživatele marcela
  marcela (anonym)

  Dobrý den,můžete mi prosím někdo napsat jaké máte zkušenosti v kosmetickém salonu s laserem Merllin? Někdy mě zaráží ty negativní reakce.Je to dost peněz, tak bych chtěla opravdu něco,co je účinné.

  Bře 24, 2009
 • Obrázek uživatele marcela
  marcela (anonym)

  Dobrý den,můžete mi prosím někdo napsat jaké máte zkušenosti v kosmetickém salonu s laserem Merllin? Někdy mě zaráží ty negativní reakce.Je to dost peněz, tak bych chtěla opravdu něco,co je účinné.

  Bře 24, 2009
 • Obrázek uživatele marcela
  marcela (anonym)

  Dobrý den,můžete mi prosím někdo napsat jaké máte zkušenosti v kosmetickém salonu s laserem Merllin? Někdy mě zaráží ty negativní reakce.Je to dost peněz, tak bych chtěla opravdu něco,co je účinné.

  Bře 24, 2009
 • Obrázek uživatele Formol
  Formol (anonym)

  Toto marcela - soft lasery jsou prakticky na nic.

  Bře 24, 2009
 • Obrázek uživatele Kačka
  Kačka (anonym)

  ja taky pouzivam bioplampu k...říkáš, že to pomáhat opravud na akné? a pomáhá to i na černé tečky a rozšířené pory?

  Srp 09, 2010

Přidat komentář

Reklama

Reklama