Kuřácká pleť

Vypadá často nezdravě a má šedožlutou barvu. Dříve se začínají tvořit vrásky a kůže ochabuje. Roli hraje mnoho faktorů.

Nikotin společně s alkoholem, kofeinem a tukem způsobují usazeniny v drobných vlásečnicích. To má za následek nedostatečné prokrvení pleti a ochuzení buněk kůže o potřebný kyslík a živiny.

Kysličník uhelnatý z cigaretového kouře se spojuje s krevním barvivem hemoglobinem a ještě více znemožňuje distribuci kyslíku.

Kvůli narušení látkové výměny buněk kůže dochází k zpomalení dělení zárodečných buněk pokožky. Dochází i k zbrzdění přirozeného odlučování vrchních zrohovatělých buněk. Hydratace pleti je snížená.

Nikotin a benzpyren ničí vitamín C, který je velmi důležitý pro tvorbu kolagenových vláken a udržování napětí a pružnosti pokožky. Kůže se stává ochablou a začínají se objevovat vrásky.

Dehet je příčinou zvýšené tvorby volných kyslíkových radikálů, které narušují membrány buněk a významně přispívají k urychlenému stárnutí.

Specifická kuřácká mimika - špulení rtů a mhouření očí - prohlubuje škody způsobené cigaretovým kouřem, zejména v okolí rtů a očí.

Ženy kuřačky užívající hormonální antikoncepci jsou poškozením pleti více ohroženy. Mohou se objevit i pigmentové skvrny a rozšířené žilky.

Pokud člověk kouří, měl by zvýšit příjem vitamínu C, E a betakarotenu. Tyto vitamíny chrání buňky před vlivem volných radikálů a jsou důležité pro tkáňový metabolismus. Součástí stravy by se měla stát syrová zelenina a ovoce.

Největší pomocí pro vaši pleť je však přestat kouřit!

Autor: mk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (9)

 • Obrázek uživatele Alenka
  Alenka (anonym)

  Ano, souhlasím. Vidím tuto pleť u své o 3 roky mladší sestry. ( Je mi 23 let). K jednomu typu antikoncepce určitě nekouřit. Účinek na cévy je pak opravdu nebezpečný. Křečové žíly,... ( jsem zdravotní sestra). A z vlastní zkušenosti : astma v dětství a křečáky teď, vím že stejně nebezpečné je být i pasivním kuřákem. Potíže, pak mizí po vynechání i tohoto kouření a užívání ascorutinu.

  Črv 30, 2006
 • Obrázek uživatele Protinikotinove centrum
  Protinikotinove... (anonym)

  Vyzkousejte metodu BIOREZONANCE a prestante kourit jednou pro vzdy! http://nekouritjenormalni.cz/

  Čer 22, 2009
 • Obrázek uživatele Iveta
  Iveta (anonym)

  Ahojte taky souhlasím přestala sem kouřit kvuli tomu,mám bledou let a v 15letech sem mněla ještě hnědou tak bych potebovala poradit nějaký krém na obnovení červených krvinek na plet.Kdo mi poradí tak temu budu opravdu moc vděčná.

  Kvě 18, 2010
 • Obrázek uživatele starý krokodýl
  starý krokodýl (anonym)

  http://www.wmmagazin.cz/view.php?cisloclanku=2010120007

  Pro 04, 2012
 • Obrázek uživatele Petra
  Petra (anonym)

  Na vlastní oči jsem viděla, jak z hezké holky s jasnou pleti stává se zena z nevýraznou, unavenou pleti, Proces degradace pokožky trval asi tak 5 let, když se ona učila a bydlela na koleji a začala kouřit. Byli dny, co kouřila a i celou krabičku za den. Pak jsem ji neviděla tak 7 let, potkala jsem ji náhodou a byla jsem překvapená, jak hezky vypadá po těch letech. Ona pověděla že byla pracovat v USA, a tam používala séra s vitaminem C od značky E'shee Clinical Esthetic. Říkávala že výsledky nenechávali dlouho čekat, a teď používá séra značky E'shee na vrásky kolem oči a na strie po porodu.

  Lis 21, 2013
 • Obrázek uživatele ale jdi ty rozumbrado reklamní
  ale jdi ty rozu... (anonym)

  Na vlastní oči jsem....

  Lis 21, 2013
 • Obrázek uživatele kraska dokonala
  kraska dokonala

  Cigarety rozhodně plet nekazi,naopak vylepsuji,jsem krasna,moje plet je chlouba

  Feb 11, 2017
 • Obrázek uživatele Markéta
  Markéta (anonym)

  Jakékoli přípravky s vitaminem C pomáhají při problémech s pletí spojených s kouřením. Bojuje totiž proti volným radikálům. C je obsaženo v lepší lékařské kosmetice jako je Obagi, mesoestetic a další.

  Kvě 03, 2017
 • Obrázek uživatele :))
  :)) (anonym)

  Jakékoli přípravky s...já jen čekala, co vybliješ za reklamu. Ok, víme, co nekupovat.

  Kvě 03, 2017

Přidat komentář

Reklama

Reklama