Kosmetické tipy pro líčení s oparem

Vzhledem k tomu, že opar je infekční onemocnění, je nezbytné dodržovat při líčení určitá pravidla. Opar se obvykle vyskytuje na rtech. Místo, kde se opar nachází, je zpravidla citlivé na kosmetické přípravky. Z toho důvodu je vhodné na opar nanášet pouze vybraný přípravek určený pro jejich léčbu. Nejlépe pak přípravek, který nezanechá na oparu bílé skvrny (např. Zovirax), které působí na rtech neesteticky.

Pokud jste zvyklá na výrazné rty a nespokojíte se pouze s nanesením léku na opar, je možné rty jemně obtáhnout konturovací tužkou nebo rtěnkou. Ovšem tak, aby nezasahovala do postiženého místa. Rtěnku je vhodné nanášet štětečkem nebo tyčinkou, aby se snížilo riziko přenosu infekce. Vždy je třeba zvážit jaký přípravek budeme nanášet do okolí oparu, např. krém, pudr aj. Tyto přípravky by neměly být dráždivé. Odličování provádějte tampónem, který po skončení odlíčení vyhoďte. Pokud používáte houbičku, důkladně ji vyperte v mýdlové vodě.

Opar na rtech vždy působí nepříjemným dojmem a vy máte pocit, že vaše rty jsou středem pozornosti okolí. Takový pocit můžete částečně potlačit tím, že zvýrazníte na obličeji jiné partie, např. oči, tváře, na které přenesete pozornost.

V líčení se meze nekladou. Letošním hitem jsou barvy černá a bílá. Není ovšem nutné omezovat se pouze sněhobílou. Uspějete také s krémovým, vanilkovým nebo smetanovým odstínem.

Letošní líčení také hýří pudrovými pastelovými barvami. V nové kolekci najdete žlutou, zelenou, růžovou, čokoládou i třešňovou.

Klasické jarní barvy jsou jasné a jemné, například bleděmodrá s nádechem šedi nebo meruňková s odstínem velbloudí srsti. Přednost dáváme krémové před čistě bílou, korálovou před azalkově namodralou.

V létě můžete skombinovat tlumenější tóny, např. temnou modř, letní červeň či hnědou s nádechem šedé. Tyto barvy pak můžeme doplnit šeříkově růžovou a tyrkysově zelenou.

Karolína Bursová - vizážistka

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Zařazení na fórum: 

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele K.....
    K..... (anonym)

    Ahoj nevim jak si vyléčit opar,nikdy nepoznam kdy mi vyskočí ven jak se to pozna???

    Led 12, 2008

Přidat komentář

Reklama

Reklama