Kosmetická péče o záda

Kůže na zádech je často problematickým místem, jehož potíže jsou přehlíženy. Jelikož nemáme oči vzadu na hlavě, zacházíme se svými zády stylem "co oči nevidí, to mysl netrápí." Avšak záda jsou naší součástí a dostávají dostatečně pozornosti

Tato oblast je velmi bohatá na mazové žlázky. To je důvod, proč se zřídka kdy objevují vrásky na zádech. Na druhou stranu to činí kůži náchylnou k ucpávání pórů, k tvorbě černých teček, které jak jistě víte, jsou předstupněm k pupínkům, bolákům a akné. Když se kůže zahojí, výsledkem zůstává zpigmentovaná a zjizvená kůže.

Máme tendenci tento problém přehlížet, protože se vyskytuje na části našeho těla, kterou nevidíme. Zanedbání však způsobuje rychlé šíření infekce a než si to uvědomíme, kůže na zádech je plná boláčků. Pokud trpíme zároveň na tvorbu lupů, zanícená a aknózní záda jsou velmi častá.

Velká pozornost by měla být věnována zádům během koupání. Používejte měkký kartáč s dlouhou násadou nebo sisalovou rukavici, aby byly záda udržována v čistotě a bez ucpaných pórů. Santálové čistící mléko Shabath chrání před tvorbou akné a vyrážek.

Pokud se objeví boláčky, pomáhá každovečerní nanášení Pleťové vody proti akné s obsahem zinku Shaclear.

Na jizvy a na zpigmentovanou kůži může být používán Kurkumový čistící krém Shadew a na noc do kůže vetřena Mast proti skvrnám, jizvám a pihám Shablem.

Pokud trpíte na lupy, je nutno je léčit, aby nedocházelo k reinfekcím.

Kůže na zádech je velmi často nechráněná, zejména během léta. Nadměrná expozice slunci může způsobit velkou zkázu. Kůže se stává suchou a flekatou. Zásadou pro uchování vláčné, hladké a hydratované pleti je ochrana opalovacími prostředky. Nezáleží, zda se jedná o kůži na obličeji či na zádech. Na ošetření sluncem dehydratované kůže je ideální výživný olej Shaherb. Vždy si pamatujte, že záda jsou vaší součástí.

Zdroj: Shahnaz Husain - Beauty book

Ošetření ajurvédskou kosmetikou Shahnaz Herbals nabízíme zde

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama