Když jizvy - tak Keloid gel !

Keloid gel je homeopatický přípravek určený k léčbě jizev po chirurgických operacích nebo úrazech a po kosmetické korekci ( odstranění kosmetické vady ) - např.dermabrazi nebo po poškození pleti peelingem. Lze jej velmi úspěšně použít léčebně i preventivně při tvorbě jizev při chronických zánětlivých stavech pokožky ( např. akné ). Zamezuje tvorbě "uzlíků" u křečových žil, po tromboflebitidě a u aknózní pleti.

Způsob účinku:

Smyslem vzniklé kombinace bylo obsáhnout všechny ty procesy, kterými se vyznačuje fibrotizující (tj. v nadměrné míře vazivovou tkáň vytvářející) a až ke kolagenózám vedoucí tvorba jizev za neorganizovaného "bujení" tkáně, vytvářející nepravidelné útvary, vymykající se řádu struktury i funkce.

Do celkových úvah byly zahrnuty jak traumatickými či chirurgickými zásahy vznikající zjizvení, tak i taková "zjizvení", která jsou následkem chronických zánětlivých procesů pojivové tkáně (např. po tromboflebitidě či u varixů).Hirudo medicinalis neboli pijavka, obsahující heparin a další, proti zánětlivým procesům působící látky , je důležitou složkou přípravku. Účinek, zaměřený proti "rozpouštění" tkáně a rychlým fibrotizujícím procesům je založen na známé substanci hirudin, která je obsažena ve slinách pijavky a působí fibrinolyticky. Nejenže fibrin rozpouští, ale zapojuje se i do procesů, vedoucím proti jeho vzniku.

Sršeň (Vespa crabro) obsahuje silné fibrinolytické enzymy, které jsou - podobně jako u pijavky - schopny "rozpouštět" i již vzniklou tkáň keloidu (zbytnělé jizvy). Obě složky se navzájem neznámým způsobem doplňují a jejich účinek je natolik osvědčený, že přichází do úvahy i u tzv. Dupuytrenovy kontraktury, která je projevem degenerativního procesu pojivové tkáně rukou (někdy i nohou).

Vysloveně provokativním způsobem zasahuje "obyčejná" cibule do procesů tekutin pojivové tkáně, kde způsobuje svým dráždivým účinkem "otok" této tkáně a zabraňuje tak postupnému úniku tekutiny. Navíc zasahuje do procesů střední vrstvy pokožky, která je spojena nejen s tekutinami, ale právě i s procesy tvorby kolagenových vláken. Z tohoto důvodu je cibule použita jako matečná tinktura. Při homeopatizování se totiž tento účinek na pokožku snižuje.

Cutis (feti) a Mesenchym v potenci D4 působí coby embryonální orgánové přípravky přímo na vlastní procesy pokožky a pojivové tkáně, kde působí ve smyslu "omlazení" regenerace a plastických (tj. určitý útvar korigujících) sil.Zajímavou složkou přípravku je barium citricum, ve které barium působí proti vysychání na jedné straně a na druhé straně působí proti nadměrně strukturujícím procesům, které vedou ke "ztuhnutí" a ztvrdnutí.

Kořen kokoříku vonného (Polygonatum odoratum) se vyznačuje svým účinkem na ledviny. Účinek kokoříku na pokožku se odvozuje jednak od procesů, ovlivňujících hormonální činnost (u žen větší měrou), jednak od zásahu do biochemismu cukrů. Slizovitý, bílý kořen působí mimo jiné i při revmatických chorobách - a to nejen podporou činnosti ledvin, nýbrž zásahem do procesů, spojených se základní mezenchymální tkání a procesů tekutin v ní obsažených.

Thuja se nazývá stromem života. Má velmi výrazný vztah k pokožce a k procesům, odehrávajícím se v periferii. Například i ke sliznicím a "periferii" orgánů - blánám, které tyto orgány pokrývají.

Thuja působí především při neusměrněných, nedostatečně organizovaných procesech "bujení". Zejména ve spojení s éterickým olejem rozmarýnu podporuje také procesy dýchání pokožky a zabraňuje tak současně degenerativním procesům.

Celkový účinek této kompozice složek může být při důsledném používání (alespoň 2x denně), kdy se doslova vmasírovává v oblasti keloidu (stačí jen místo zbytnělé jizvy). Překvapivý účinek je i u starších jizev, které měknou, vyhlazují se a ztrácí svůj hrubý charakter. A ačkoliv zde nechceme přehnaně uvádět stáří jizev, u kterých se přípravek osvědčil, budeme vděčni každému, kdo přípravek experimentálně vyzkouší i na starších jizvách a sdělí nám svou zkušenost. Současně doporučujeme vyzkoušet i u drobných jizev domácích zvířat - např. psů.

Aplikační forma: gel 30g - vhodné vetřít do zaschnutí!

Vedlejší účinky: žádné

Kontraindikace: žádné

Úspěšnost: dle zkušeností cca. 80%

Kazuistikv:

1. Akne papulosa et pustulosa et conglobata (Dr. med. H.J., BRD)

- 20-tiletý muž, asi 2 roky akné, Kaban Lotio a Clerasil, DDD a Akne Fug Milch bez úspěchu. Silná seborrhoe a silně mastné vlasy, stále přetrvávající furunkuloidní uzlíky.

Terapie: Akne řada ( kosmetika Dr. Hauschky ), Placenta D6, Argentum nitricum comp. ampule. Na jizvy nasazen Keloid gel.

Výsledek: po 5 měsících žádné furunkuloidní uzlíky, předán do kosmetické péče na čištění.


2. Keloid v oblasti třísla (Dr. R.G. BRD)

- 78-letý muž, dlouholetý keloid po zranění střepinou v r. 1942, potíže vznikající třením - zejména jízdou na kole, vedoucí k neustálému vzniku zánětů v této oblasti. Zhruba 10 let používány nejrůznější masti bez úspěchu.

Terapie: Keloid gel (! 39 let po zranění!)

Výsledek: Subjektivní potíže mizí, zánět vyhojen, keloid zploštělý a vláčný bez výrazných vyvýšenin.


3. Keloid v dlani po poranění (Dr. K.S., BRD)

- 52-tiletý muž, bolesti dlaně po operaci, keloid, potíže při úchopu věcí, spojené s bolestí. Zhruba 1 rok po operaci.

Terapie: Keloid gel

Výsledek: po několika týdnech ustupují nejen bolesti, zvyšuje se pohyblivost a ohebnost ruky, úchop bez známek omezení, keloid zploštělý, vláčný, na pohled nepatrný.


4. Keloid po operaci Mamma.-Ca (rakoviny prsu )(Dr. med. G. B., HRD)

- 65-tiletá pacientka, 7 let po operaci a ozařovaní pravého prsu a podpaží. Resistentní na terapie, těžkých bolestí.v oblasti spálené po ozařování. Pokožka velmi citlivá, kožovitá.

Terapie: Keloid gel po celé oblasti ozařování

Výsledek: velmi rychlý ústup bolestivosti, zlepšení stavu pokožky


5. Keloidy po popáleninách 3.stupně (Dr. I.J., BRD)

- 5-tiletá dívka, jako batole popáleniny 3. stupně na levém stehnu a na hřbetu nohy, deformita nohy, omezení pohybu všech prstů na noze.

Terapie: Cutis (feti feminini) D5-30 řada, Bindegewebe D5-30 řada ampule 2x týdně 1 amp., Keloid gel

Výsledek: po zhruba 5 letech naprosto bez omezení pohybu prstů i kotníku pokožka měkká a posunovatelná


6. Těhotenské strie (pajizévky) (Dr. M.R., Ita-Wegman-Klinik, švýcarsko)

- 33-tiletá pacientka po porodu 2 dětí, jinak bez potíží

Terapie: 2x denní vtírání Keloid gelu

Výsledek: Zřetelné zlepšení strií ve smyslu zúžení a vymizení


7. Jizvy po kousnutí psem (Prof. med. U.S., pediatr na klinice, HRD)

- 6-tiletý chlapec, pokousán psem v obličeji, zřetelné klenuté keloidy

Terapie: zahájena 8 týdnů po poranění, Keloid gel, po dobu 5 měsíců

Výsledek: uspokojivá změna, zploštění keloidu, zvláčnění pokožky, ústup patrnosti jizev.

Poznámka: Při jednotlivém vmasírovávání postačí velmi malé množství, které nedosahuje ani velikostí hrášku (jizva zhruba 5-10 cm).

Keloid gel si můžete koupit zde

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (40)

 • Obrázek uživatele aa
  aa (anonym)

  Lze nekde ziskat KELOID GEL? Odkaz nefunguje

  Led 18, 2002
 • Obrázek uživatele doktorka
  doktorka (anonym)

  Bohužel se keloid gel přestal do ČR dovážet. Dá se sehnat v německu v lékárnách pod novým názvem Narben gel, nebo se též můžete dotázat na stránkách výrobce www.wala.de

  Led 18, 2002
 • Obrázek uživatele Hummelchen
  Hummelchen (anonym)

  Odkaz pro objednani Keloid gelu nefunguje.

  Říj 04, 2001
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Ahoj, jak a kde lze objednat KELOID GEL? Kdo vit, at,prosim, odpovi. Predem dekuji. Eva

  Lis 20, 2001
 • Obrázek uživatele Simona
  Simona (anonym)

  Kde lze Keloid gel získat? V lékárnách ho nemají a ani neobjednají. Lze to prý jen v Německu. Poradíte mi? Děkuji.

  Dub 25, 2001
 • Obrázek uživatele Tomáš
  Tomáš (anonym)

  Je mi 18 let a 3x týdně chodím do posilovny. Jak jsem se dozvěděl od své kožní lékařky, mé strie vznikly rychlým nárůstem svalů. Prosím vás o způsob odstranění strií. Mám je v oblasti podpaží, deltového svalu a bicepsů.

  Feb 15, 2001
 • Obrázek uživatele Tereza
  Tereza (anonym)

  Mám asi podobný problém jako Tomáš, jelikož jsem přibližně v 11 letech rychle vyrostla objevili se mi skoro po celém těle strie. Někde mi později zmizely ovšem někde zůstaly. Co s tím? Četla jsem, že strií se nedá úplně zbavit.

  Bře 20, 2001
 • Obrázek uživatele Vašek
  Vašek (anonym)

  Kolik stojí KELOID GEL?

  Dub 02, 2006
 • Obrázek uživatele Jaromir
  Jaromir (anonym)

  Da se lecit pojavkame nemoc kve:Polycytemie vera? Dekuji.

  Črv 14, 2006
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  narben gel lze objednat na www.pharma24.de 30g asi za 9euro

  Feb 27, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Me zkusenosti s keloidy: http://sweb.cz/keloidy

  Bře 30, 2007
 • Obrázek uživatele Ivana
  Ivana (anonym)

  Do kolika je to v pořádku a od kolika je už zvýšená.Já mám 7,2.Tak bych chtěla vědět jaká to je.Děkuji za odpověď.

  Čer 03, 2007
 • Obrázek uživatele Zena
  Zena (anonym)

  Ivana Záleží, zda jsi se měřila glukometrem nebo dávala krev do laboratoře, zda to bylo ráno nalačno, po jídle - za jakou dobu, v klidu, ve stresu, případně zda neužíváš léky, které mohou glykémii zvyšovat. Odchylky jsou nejen v glukometrech, ale i v jednotlivých laboratořích, i když malé. Obecně ráno na lačno je 7,2 vyšší, poraď se s lékařem, zda udělá znovu vyšetření krve i moči na cukr, případně podrobnější/pokud má např. někdo z rodičů cukrovku na inzulinu/. Ale jedna hodnota zatím nemusí nic znamenat.

  Čer 03, 2007
 • Obrázek uživatele Ivana
  Ivana (anonym)

  Děkuji za radu.Ten odběr byl brán ráno na lačno a v klidu.20.6 jdu znova do laboratoře na moč a krev.Přes těch 7 už mám po druhě zasebou.Doktorka my řekla nic sladkého.Já sladké moc nebo nekdy vůbec nejím.Děkuji za odpověď.

  Čer 03, 2007
 • Obrázek uživatele Ellen
  Ellen (anonym)

  Chcela by som sa spýtať,čo sa vlastne pri cukrovke môže a čo nie konzumovať.Svokrovi zistili cukrovku,dostal nejaké knižky aj letáčiky,ale niektoré veci si protirečia.Aj lekári jeden povie tak,druhý tak.A poprosila by som,ak má niekto nejaké vyskúšané recepty,aby sa o ne podelil.Vopred ďakujem.

  Říj 13, 2007
 • Obrázek uživatele Zena
  Zena (anonym)

  to Ellen zadej si www.Medatron.cz /diskuze nebo o všem ostatním, tam najdeš nebo se můžeš zeptat na všechno ohledně cukrovky a také jsou tam recepty/.

  Říj 14, 2007
 • Obrázek uživatele Honza - aloe"aloe-gel.cz
  Honza - aloe"a... (anonym)

  Pro Ellen Je velmi dobrá kniha, kde jsou vyvráceny mnohé báchorky a přetrváavající mýty okolo diabetu. V češtině je to Encyklopedie léčivých potravin od doktora Pamplona-Roger. Kniha je vydaná i ve slovenštině. Mohu Ti zjistit nakladatelství a přesný název. Posílají ji na dobírku z Vrútek.

  Říj 14, 2007
 • Obrázek uživatele Ellen
  Ellen (anonym)

  Zena,ďakujem za typ-dobrá rada nad zlato. Honzík,ak budeš taký dobrý mohol by si mi zistiť to nakladateµstvo aj názov.Veµká vďaka.Možno takto pomôžeme aj niekomu inému.

  Říj 14, 2007
 • Obrázek uživatele Baruska
  Baruska (anonym)

  ty si diabeticka? no, já konzumuju uplne vsechno ale správná strava se hodnotí podle jednotek predepsaných lekařen, zeleniny muzes snist treba tunu... nemá zadny cukr a diabetikum prospiva, nesmi se vsak zapomenout na to, ze se stejne musi dodrzet pocet chlebových jednotek

  Říj 15, 2007
 • Obrázek uživatele Baruska
  Baruska (anonym)

  rozhodne bych se nikdy neridila nejakou knihou... sama vim, co mi jak zvysuje glykemii.

  Říj 15, 2007
 • Obrázek uživatele Zena
  Zena (anonym)

  to Baruska Ale určitě jsi aspoň v začátku nějakou literaturu přečetla, potom je to opravdu věc zkušenosti, což je u každého diabetika jiné. Osobně považuji za dobrou knihu Alexandra Jirkovská Jak /si/ kontrolovat a léčit diabetes Nakladatelství PANAX l999 Pro rychlé informace, kolik čeho se mi osvědčila Velká dia knížka o jídle Doc. MUDr. Jan Lebl Radka Burgerová Sdružení rodičů a přátelů diabetických dětí 1998 ------ Protože je to hlavně pro děti, jsou tam obtázky, kolik čeho na talíři má výměnných jednotek.

  Říj 16, 2007
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  7-denní kurz nejen na hubnutí, ale i na posílení imunity, regenerace a vyčištění organismu + vitamíny. Můžete kouknout se: www.dieta-hubnuti.kvalitne.cz hezký den. :-)

  Říj 16, 2007
 • Obrázek uživatele Ellen
  Ellen (anonym)

  Pre Barusku Môj svokor má cukrovku.Má 66 rokov,doteraz sme s týmto ochorením nemali žiadnu skúsenosť.Preto som prosila o radu.A berem to,že podµa kníh sa netreba vždy riadiť,ale ide o to,aby človek mal určitú predstavu a ešte je tu ten fakt,že svokor je starší človek,musí sa s tým vyrovnať a nie hneď na sebe experimentovať.Ale vďaka za názor.

  Říj 16, 2007
 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  Dobry den,rada bych se zeptala,je mi 19let a hodne casto mivam stavy unavy a nejmene jedenkrat denne si musim vzit aspon tatranku abych nezkolabovala.Vzdy citim jak se mi roztrese cele telo,je mi horko a na omdleni.A taky nemam chut k sexu,tak bych chtela poradit co by to mohlo zpusobovat.Dekji moc za odpoved

  Kvě 21, 2008
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  A nejsou za tím nějaké problémy, třeba s partnerem? V práci či studiu? Jinak by to chtělo poradu s lékařem a základní laboratorní vyšetření aspoň.

  Kvě 21, 2008
 • Obrázek uživatele xzxzx
  xzxzx (anonym)

  http://aukro.cz/item375284453_testovaci_prouzky_do_glukometru_freestyle.html kuknite kdo mate zajem

  Čer 04, 2008
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Pátrat po původu proužků raději nemáme, že?

  Čer 04, 2008
 • Obrázek uživatele Marlon
  Marlon (anonym)

  Význam měření hodnot glukozy pro obyčejného člověka? Neustále slyším o cukrovce "moru 21. století" nebo také "civilizační epidemii diabetu" tak chci znát a osvětlit význam hodnot?

  Kvě 07, 2009
 • Obrázek uživatele Diabetik
  Diabetik (anonym)

  Pro Marlon: Glykémie = koncentrace glukózy v krvi (v jednotkách milimol/litr). Pod 3 mmol/l = hypoglykémie, hrozí kolaps. Na lačno u zdravého člověka: pod 6 mmol/l. Cca 2 hodiny po jídle: 8 mmol/l. Smyslem léčby cukrovky je přiblížit se hodnotám glykémie u zdravého člověka (dieta, perorální antidiabetika, inzulíny různého typu).

  Kvě 07, 2009
 • Obrázek uživatele Janeček
  Janeček (anonym)

  Hodnoty glukózy se měří pro zjištění hladiny v krvi. Pokud je hladina glukózy pod 5,6 mmol/l při testu na lačno a pod 7,8 mmol/l při zátěžovém testu je všechno v rámci normálu. Hodnoty glukózy nad uvedené hodnoty jsou alarmující. Jedná se totiž pravděpopdobně o počínající diabetes.

  Kvě 10, 2009
 • Obrázek uživatele Marlon
  Marlon (anonym)

  Můj kolega ze zaměstnání má cukrovku druhýho typu a říkal, že má cukr pod osum. Co léčí cukrovku?

  Kvě 12, 2009
 • Obrázek uživatele Janeček
  Janeček (anonym)

  Zaručená léčba diabetu neexistuje. Diabetes mellitus je vlastně nevyléčitelná nemoc. Lze však pomocí dietetického plánu a léčiv omezit vliv diabetu na zdravotní stav a celkový život pacienta. Existují zde určitá omezení.

  Kvě 13, 2009
 • Obrázek uživatele Marlon
  Marlon (anonym)

  A co ten druhej typ, to znamená co?

  Kvě 17, 2009
 • Obrázek uživatele Janeček
  Janeček (anonym)

  Diabetes II. typu znamená, že inzulín se ve slinivce břišní pacienta vyrábí, ale buď v nedostatečném množství nebo pacientovo organizmus na inzulín nereaguje v přijatelné míře.

  Kvě 18, 2009
 • Obrázek uživatele Dany
  Dany (anonym)

  Tolik přednáška od chytrolínů a teď trochu něčeho praktického. Chtěl bych doporučit pokud někdo váhá nebo mu lékař předepsal Januvii a nevíte vo co de. Užívám Januvii už nějaký ten měsíc a celkově se moje kndička zlepšila. Ustaly hypoglykemický záchvaty a kilča šla dolů. Kdyby šla dolů vona se ještě váha drží úplně v klidu na těch řekněme skoro dobrejch hodnotách a zbytečně nevyskakuje nahoru.

  Čer 02, 2009
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Dany ale ale to platí jen pro cukrovkáře 2typu ta tvý rady a tvá přednáška pro nás cukráře 1typu tento lék vůbec nemá nic! my si musíme inzulín píchat celej život najdi si něco o cukrovce 1typo prosím ano!!!

  Čer 03, 2009
 • Obrázek uživatele zuzka.knieradlova
  zuzka.knieradlova (anonym)

  300

  Bře 14, 2010
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Slyšela jsem, že na jizvy pomáhá krém Pyratine. Nemáte s ním někdo zkušenost? Díky.

  Led 01, 2011
 • Obrázek uživatele knieradlová susanne
  knieradlová susanne (anonym)

  300tento přispěvek tam dala nějaká trapka hahahahahahahah...........

  Feb 11, 2011
 • Obrázek uživatele Simona
  Simona (anonym)

  tento přispěvek tam dala...Zuzana ty si strasne jednoducha jde videt ze nas v hlave prazno

  Čer 16, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama