Jak získat zdravější vlasy

Aloe vera vedle zlepšování pokožky rovněž dobře pomáhá vlasům a pokožce hlavy. Je-li začleněna do šamponů spolu s dalšími vhodnými ingrediencemi, pak její schopnost pronikat do hloubky otevírá póry na pokožce hlavy. Při tom, jak proniká do pokožky, pomáhají aminokyseliny rostliny obnovit zdravou tkáň. Aloe vera tak napomáhá důkladně vyčistit pokožku hlavy a přenáší nečistoty na povrch, takže mohou být vymyty.

Aloe vera také slouží jako dobrý kondicionér vlasů, protože proniká i do vlasů. Keratin, základní protein vlasů, se skládá z aminokyselin, kyslíku, uhlíku, dusíku a síry. Aloe vera má chemické složení podobné keratinu a omlazuje vlasy svými vlastními živinami, dává jim větší pružnost a zabraňuje lámání.

Vernon Pruitt, prezident společnosti Terry Corporation, soukromý výrobce produktů s aloe vera v Mel-bourne na Floridě říká, že výzkum naznačuje, že aloe vera je prospěšná v šamponech, prostředcích na proplachování vlasů a kondicionérech. Pro vlasy je podstatná tím, že zůstává v kontaktu s vnitřní částí vlasu. Pruitt tvrdí, že proto, že aloe vera prospívá pleti, pomáhá rovněž i pokožce hlavy. Ale protože většina lidí nechává šampon na hlavě pouze po krátkou dobu a sprcha rozpouští šampon, doporučuje Pruitt používat silnější koncentrace šamponu s aloe vera, aby se mohla léčit i pokožka hlavy. "Nebo zkuste dvojí postup: použijte nejprve menší koncentraci šamponu s aloe vera a pak nechte kondicionér s aloe ven na vlasech 3 až 5 minut."

Stejně jako nové programy pro péči o pleť, tak tak nové programy pro péči o vlasy vyžadují čas, než se prokáže jejich účinnost. lidé zkoušející vlasové produkty s aloe vera jsou varováni, aby neočekávali výsledky přes noc.

Zdroj: Aloe vera - přírodní léčitel, nakladatelství Pragma

Aloe vera šampon belgické značky Aurea můžete zakoupit zde

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Zařazení na fórum: 

Komentáře (9)

 • Obrázek uživatele Rebča
  Rebča (anonym)

  Ano, aloe na vlasy je výborná, ale doporučovaný šampón je poměrně drahý. 390 za 250 ML JE OPRAVDU DOST

  Pro 29, 2009
 • Obrázek uživatele simona
  simona (anonym)

  Ano, aloe na vlasy je...To bych si raději koupila keratin ve spreji,super věc na poškozené vlasy s okamžitým účinkem. http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=28326812&tab=4

  Pro 29, 2009
 • Obrázek uživatele Zuza
  Zuza (anonym)

  Nevim moc samponum neverim, spis bych to zkusila "zevnitr", dobrou zkusensot mam s vitaminy Dermax pro posileni kvality vlasu, nehtu a pleti.

  Zář 06, 2010
 • Obrázek uživatele Anonym
  Anonym (anonym)

  Ahoj:) Nikdy jsem nebyla důvěřivý člověk vůči doplňkům stravy, ale protože jsem měla problémy s vlasy a fakt si už nevěděla rady. Vyzkoušela jsem na doporučení jeden doplněk stravy - CLINICAL hair-care. A je opravdu skvělý! Vlasy mi přestaly vypadávat, jsou odolnější, pevnější a zdravější.Konečně mám taky dojem, že mi zase začaly trochu růst. Doporučuju všem! Vyzkoušejte! :)

  Bře 04, 2014
 • Obrázek uživatele necpi
  necpi (anonym)

  se všude dealerko

  Bře 05, 2014
 • Obrázek uživatele amanda
  amanda (anonym)

  Ahoj:) Nikdy jsem nebyla...Ahoj, taky jsem Clinical Hair-care používala. Je to doplněk stravy, který pokožce hlavy dodává důležité látky pro růst a nevypadávání. Může jen potvrdit účinnost. Všem doporučuji.

  Bře 29, 2014
 • Obrázek uživatele Dobrou chuť
  Dobrou chuť (anonym)

  Používat šampón jako doplněk stravy, to tady ještě nebylo.

  Bře 29, 2014
 • Obrázek uživatele Sofie
  Sofie (anonym)

  mám klipy z hotstyle, takže si vlasy pravidelně regeneruji, dělám různé zábaly, masky, kury.

  Lis 29, 2020
 • Obrázek uživatele Marianna
  Marianna (anonym)

  jak je možné, že má někdo takhle krásné a dlouhé vlasy? Jak to dělají? Já chci takyyyy

  Pro 29, 2020

Přidat komentář

Reklama

Reklama