Reklama

Jak ušetřit na nákupu brýlí?

V době, kdy zdražuje vše od potravin po energie, nejsou nečekané výdaje ničím, co by potěšilo. Potřebujete-li ale zrovna nové dioptrické brýle, nedá se nákup příliš odkládat. Existují nicméně způsoby, jak můžete brýle pořídit levněji bez nutnosti slevovat na kvalitě. Někdy i za zlomek původní ceny.
 

Benefity od zaměstnavatele (úspora až 100 %)

K nákupu brýlí můžete v některých optikách využít benefitní systémy, např. Sodexo, Benefity plus, Benefity.cz nebo Edenred, z nichž některé lze uplatnit také při nákupu brýlí online. Pokud pracujete ve státním zařízení, můžete využít přípsěvku z tzv. Fondu kulturních a sociálních potřeb (FKSP). „V 90 % případů si od nás zákazníci nechají vystavit fakturu, kterou daná státní firma zaplatí. Zbylých 10 % brýle zaplatí a nechá si vystavit účtenku, kterou dá zaměstnavateli k proplacení. Je to o domluvě se zaměstnavatelem, všechny naše optiky jsou na tyto případy připraveny,” vysvětluje Tomáš Bártek, ředitel marketingu ve společnosti Lentiamo. „Našimi nejčastějšími zákazníky, kteří k proplacení brýlí využívají FKSP fond, jsou lékaři a zdravotní sestry. Díky tomuto zaměstnaneckému benefitu mají brýle de facto zdarma,” dodává.
 

Nakupujte on-line (úspora až 50 %)

Ceny brýlí na internetu jsou i o 30 až 50 % nižší než v kamenných optikách, výběr je mnohem širší a k nabídce mají přístup všichni, nejen obyvatelé velkých měst. Koupit si brýle po internetu přitom díky moderním technologiím není vůbec složité. „Lidé si stále myslí, že si brýle musí vyzkoušet osobně. Neví totiž, že existuje možnost vyzkoušet si je virtuálně prostřednictvím webkamery na vlastním obličeji. Tak získáte dobrou představu o tom, zda vám sedí tvar, velikost a barva, což je podle mě u výběru brýlí nejzásadnější,” vysvětluje Tomáš Bártek. Na webu Lentiamo vám pomocí aplikace změří dokonce středy zornic a není třeba ani přepisovat recept – stačí ho vyfotit. „Nevyhovující brýle je samozřejmě možné v zákonné lhůtě vrátit. Naši zákazníci ale vrací pouze 3 % brýlí, což podle nás dokazuje, že nákup on-line je naprosto bezpečný. Je to i proto, že každou objednávku a vypsané dioptrie kontroluje zkušený optometrista, aby nedošlo k žádné chybě. Nakupujte ale jen u ověřených prodejců, kde je jistota kvality i toho, že vám brýle v případě potřeby opraví nebo vymění.

Reklama

Ušetřete na značce (úspora až 50 %)

Podle průzkumu společnosti Lentiamo nakupuje 67 % Čechů neznačkové brýle. Odborníci v žádném případě nedoporučují nakupovat „no-name” sluneční brýle v drogerii, módních řetězcích nebo na benzinových pumpách, protože u nich nelze spoléhat na kvalitu, která je ale klíčová, protože nekvalitními brýlemi si můžete i ublížit. Jaké je tedy řešení, když nechcete platit za značku? Stejně jako supermarkety nabízí výhodnější ceny u privátních značek potravin, začínají na podobný koncept sázet i někteří prodejci brýlí. Cílí tím právě na zákazníky hledající nejlepší poměr ceny a kvality. S vlastní privátní značkou přišla nedávno i společnost Lentiamo, jejíž obroučky stojí 1290 Kč a jejich kvalita je srovnatelná se značkami, které se běžně prodávají až o 50 % dráž. Mezi značky, které mají dobrý poměr ceny a kvality, patří take například Polaroid nebo Armani Exchange.

Nakupujte ve slevě (úspora až 70 %)

Do optik a na e-shopy každý rok přicházejí nové kolekce a prodejci se postupně zbavují starších modelů ve slevových akcích. „Tyto výprodeje mají za cíl opravdu jen udělat místo novým kolekcím, brýle ve výprodeji jsou stejné kvality jako ty nově příchozí. Trendy zejména u dioptrických brýlí se navíc rok od roku zase tolik nemění, takže opravdu není důvod je měnit příliš často.

Reklama

Komentáře

miroslava semeráková (Po, 5. 9. 2022 - 10:09)
já nevím, ale zdravotní pomůcky by neměly být podle mě tak cenově napálené, jako jsou dneska. dřív byl alespoň příspěvek od pojišŤovny.....já si zásadně už nekupuji značkové brýle. Jedny jsem měla a po půl roce se mi z nich oloupala barva okolo skel.
Karel (Út, 6. 9. 2022 - 21:09)
proc neni oznacen jako REKLAMNI CLANEK !!!
Reklama