Reklama

Elixíry krásy

Aby byly krásné vlasy, postava, nehty i pleť, nestačí jen kupovat nejnovější kosmetické přípravky. Mnohem důležitější je dodat do organismu všechny potřebné živiny, vitamíny a minerály. Je plno přírodních zdrojů, které mohou přispět k vaší kráse a zdraví.

Pivní kvasnice
Obsahují 16 aminokyselin, 14 minerálů a 17 vitamínů. Mimo jiné Vitamín B6, který se stará o čistou pokožku a zdravé vlasy.
Použití: Denně smíchejte 1 lžičku kvasnic se čtvrt litrem ovocné šťávy a vypijte. V případě, že trpíte na kvasinková onemocnění (candidózu, mykózy) nebo dnou, nejsou pro vás kvasnice vhodné.

Jablečný ocet
Odpuzuje bakterie, má protikvasinkový a protiplísňový účinek, pročišťuje organismus, podporuje trávení, odstraňuje jedovaté látky a aktivuje látkovou přeměnu tuků. V mnoha případech se ukázalo, že při užívání několika lžiček denně po několik měsíců, došlo k zástavě padání vlasů a k jejich zesílení.

Bílé jogurty 
Díky obsahu probioticky působících kmenů bakterií pomáhají obnovovat narušenou střevní mikroflóru, která může být příčinou narušeného trávení, nadýmání, alergií a problematické pleti. Jezte však jogurty co nejčerstvější, protože množství zdraví prospěšných bakterií rychle klesá.

Zelený čaj
Působí jako antioxidant, ničí škodlivé volné radikály, které způsobují stárnutí a mnoho zákeřných chorob včetně rakoviny. 4 šálky denně pomohou zpomalit proces stárnutí.

Reklama

Pšeničné klíčky
Když si denně posypete jídlo (např. ovocný či zeleninový salát) jednou lžící pšeničných klíčků, dodáte do těla nenasycené mastné kyseliny, B vitamíny, vitamín D a E a minerální látky jako železo, měď a fosfor.

Slunečnicová semena
Slunečnicová semena jsou prospěšná pro zrak, pokožku a nehty. Obsahují vysoké množství bílkovin, minerálů, vitamínů a nenasycených esenciálních mastných kyselin. Na doplnění výživy jsou doporučovány 2 lžíce semen denně, a to i při redukční dietě.

Rostlinné výhonky
Naklíčená semena fazolí munga, cizrny, pšenice, vojtěšky, sezamu, pohanky a kukuřice jsou nejživější potravinou na světě. V průběhu klíčení se v semenech zdvounásobuje množství živin. Klíčky jsou bohaté na vitamíny A, C, D, E, K a B-komplexu, dále vápník, fosfor, magnézium, železo, velmi hodnotné bílkoviny a enzymy.

Česnek
Má protibakteriální a protiplísňové účinky. Podporuje trávení a dýchání. Zastavuje padání vlasů.

Melasa Jde o koncentrovaný sirup, který vzniká jako vedlejší produkt při výrobě třtinového rafinovaného cukru. Je to velký zdroj minerálů včetně železa a vápníku. Působí jako přírodní projímadlo. Je prevencí proti vzniku křečových žil. Může být dosáhnuto úspěchů při navracení barvy šedivým vlasům. Pozor! Není vhodná pro diabetiky!

Chlorela - sladkovodní řasa
Chlorela je zdrojem všech základních živin. Je bohatší zdroj bílkovin než sójové boby. Obsahuje více než 20 různých vitamínů a minerálů. Zabezpečuje například hojnost beta-karotenu (provitamín A), který chrání proti poškození kůže ultrafialovými paprsky. Zelené barvivo chlorofyl působí jako vnitřní deodorant a odstraňovač jedů.

Kelp - mořské řasy
Obsahuje hojnost minerálů a stopových prvků, zejména jódu. Kelp dodává jód štítné žláze a tím zrychluje metabolismus. Pomáhá při odstraňování problémů spojených se sníženou funkcí štítné žlázy jako je např. suchá kůže a vlasy, pomalu rostoucí nehty, nadváha, únavnost. Kelp též pomáhá z těla odstraňovat radioaktivní stroncium, které narušuje krvetvorbu.

Lecitin
Je to směs fosfolipidů, kyseliny fosforečné, dvou vitamínů skupiny B (cholinu a inositolu) a aminokyseliny metationu. Lecitin je součástí všech buněk organismu. Je důležitý pro zachování štíhlé linie a při hubnutí. Umožňuje rychlejší přeměnu tuků v energii. Blahodárně působí při léčení kožních potíží, jako je ekzém a lupenka.
Nejlepšími zdroji jsou nerafinované rostlinné oleje lisované za studena, žloutky, ořechy, semena a sojové boby.

Olej z pupalky dvouleté
Je nejbohatším známým zdrojem esenciální mastné kyseliny gamalinolové. Podporuje snižování váhy, léčení ekzémů a akné, posilování nehtů a celkové imunity.

Olej z pšeničných klíčků
Je to nejlepší zdroj vitamínu E, dobrý zdroj bílkovin, B vitamínů, železa, fosforu, stopových prvků, esenciálních mastných kyselin a přírodního estrogenu. Zabraňuje ucpávání cév a podílí se na uvolňování energie v organismu. Je vhodný pro každého, kdo je vystaven psychickému nebo fyzickému stresu. Upozornění: díky obsahu estrogenu může dlouhodobé užívání u mužů v dávkách vyšších než pár lžiček způsobit ztrátu pohlavní aktivity a degeneraci varlat!

Organický křemík
Křemík získaný z organických zdrojů (například přeslička) zamezuje stárnutí vaziva a chrupavek, zesiluje vlasy, nehty, kosti, pomáhá udržovat hydrataci kůže, stimuluje látkovou přeměnu a tvorbu hormonů. Pyl je jedinečnou koncentrací všech základních živin, minerálů, vitamínů A, C, D, E, B-komplexu a bioflavonoidů.

Autor: mk

Reklama

Komentáře

Hanka (Čt, 28. 2. 2002 - 10:02)
Zrnicka (psenice, mungo atd.) se daji do studene vody, voda musi byt asi 1-2 cm nad nimi. Po 24 hodinach se vylije a proplachne a da se vody asi jenom tolik, aby zrnicka trochu "couhala". Takto se to necha tak dlouho, nez vyrostou klicka dlouhe cca 5 mm s tim, ze se kazdy den 1x az 2x meni voda, aby to nezasmradlo.
Denny (Po, 21. 1. 2002 - 14:01)
Dobry den,
muzete mi nekdo poradit, jak nejlepe naklicit napr. psenici zminenou v tomto clanku? Predpokladam ze i u jinych semen bude postup obdobny.
Dekuji.
Kerry (Čt, 21. 11. 2013 - 01:11)
Dobrý den,
Moje mamka ma 50 let, ale vypadám mladší svých let. Na svůj věk má hladkou a jemnou pleť, bez vrásek. Používám jenom americkou kosmetiku E'shee Clinical Esthetic, vím, za co platím, a kvalita opravdu stoji za to. Výsledky nenechávají na sebe dlouho čekat. Mladí – není zázrak, a je jen kvalitní peče o pleť. Myslím je to nejlepší dárek pro ženy, které milují sebe a svou pleť. Doporučuji!!!
pro Kerry (Čt, 21. 11. 2013 - 09:11)
zkus tu svoji reklamu lépe zamaskovat, dealerko, je to moc průhledné.
Reklama