EK zakazuje 22 látek v barvách na vlasy

Evropská komise dnes rozhodla zakázat 22 chemických látek používaných v barvách na vlasy, jejichž bezpečnost nebyla prokázána a jejichž používání by podle vědců mohlo způsobovat rakovinu. Zákaz vstoupí v platnost od 1. prosince a bude se vztahovat i na dovážené výrobky.

"Je to docela důležitá zpráva pro spotřebitele. Vlasy si barví více než tři pětiny Evropanek a skoro desetina mužů. Roční obrat s tímto zbožím činí nezanedbatelných 2,6 miliardy eur," uvedl mluvčí komisaře pro průmysl Güntera Verheugena Gregor Kreuzhuber. Barvy na vlasy představují přibližně osm procent hodnoty roční produkce kosmetického průmyslu v EU.

Dopad zákazu 22 substancí však není zcela zřejmý, výrobci od jejich používání zřejmě již sami odstupují; každopádně však chyběly mezi 115 chemikáliemi, používanými v barvách na vlasy, které výrobci loni postoupili komisi k vyhodnocení nezávadnosti. Výsledek testů by měl být znám v říjnu.
Seznam zakázaných látek je dostupný na internetové stránce komise ( http://europa.eu.int/rapid/pressReleasesAction.do?reference=IP/06/1047&format=HTML&aged=0&language=FR&guiLanguage=en ).

Zdroj: ČTK

Francouzkou značku přírodní barvy Henne můžete zakoupit na https://www.001shop.cz/znacka-henne/

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele host 001
  host 001 (anonym)

  je to blbost

  Zář 11, 2006
 • Obrázek uživatele Lia
  Lia (anonym)

  Vôbec to nie je blbosť.Ide tu o zdravie a zdravú pokožku milionov žien,ktoré si farbia vlasy.Je určite potrebné vrátiť sa od chémie k prírode.

  Lis 19, 2006

Přidat komentář

Reklama

Reklama