Reklama

Dobře vypadat

Na vzhledu záleží. Když lidé dobře vypadají, dobře se cítí. Péče o sebe a o svou plet dává smysl. Tím, jak vypadáte, znázorňujete vaši osobnost a ukazujete, že máte o sobě pozitivní smýšlení.

Pro mladé je ze všeho nejdůležitější vypadat dobře - pro některé je to úplná vášeň. Někdo v pubertálním věku s akné nebo 25letý s velmi suchou nebo velmi mastnou pletí a vlasy bez života si může myslet, že nemá cenu se obtěžovat, zvláště když již bezúspěšně zkoušeli svůj problém vyřešit. A pro mnoho dalších, jak léta přibývají, začínají ztrácet zájem o péči o vlasy, pleť, líčení, zdravé jídlo, držení těla a oblékáni. Nemělo by to tak být a nemusí. Hodně dobrých lidí nevyužije nikdy plně svých možností jednoduše proto, že ukrývají sebe a svoji vnitřní krásu za bezbarvým, beztvarým oblečením, matnými vlasy bez života, stravou bez chuti a hodnoty a zastaralým nebo žádným líčením. Není divu, že jsou skleslí, unavení a bez sebevědomí.

Mnoho lidí, kteří toto čtou, nebude souhlasit. "Hloupost", řeknou. Nezáleží na tom, jak někdo vypadá. Důležitý je charakter. Vnitřní krása se projeví bez ohledu na ostatní.
Samozřejmě je to možné. Ale není nic špatného trochu to podpořit. Nakonec, jak člověk vypadá, často odráží, jak se cítí. A pocity ovlivňují postoj. Kosmetická krása ovlivňuje pouze povrch, ale opravdová krása prostupuje celou osobnost. A obě dvě jsou ve spojení. Existuje nedělitelná čára mezi zdravím a krásou na všech stupních.

Dobrá péče o vlasy a pleť může člověka předělat. I něco tak jednoduchého jako trochu rtěnky na rty nebo odborná manikúra může zahnat špatnou náladu na dobu, která postačí k nějaké pozitivní činnosti. Správné pěstění a výživa přináší obrovskou nezměřitelnou odměnu v sebejistotě, elánu, energii a plném zdraví, v tom, že vypadáme a cítíme se dobře - zevnitř i zvenku. Věk s tím nemá co dělat. Ustaraná vráska jedné osoby je pouze vráskou od smíchu u osoby jiné.

Zdroj: Kathryn Marsden - Zdravá a krásná pleť

Reklama

Reklama

Komentáře

Jitka (St, 28. 11. 2001 - 03:11)
V tomto clanku je i kdyz pro mnohe z nas hodne pravdy
a autor zde uplatnil spousty zkusennosti z praktickeho
zivota.Vzdyt to,co prvni vidime neni dobrosrdecnost ci
inteligence dotycneho objektu,ale jeho upraveny ci
neupraveny zevnejsek.Az teprve pote,co nas na nem "na
prvni pohled" neco zaujme,pokracujeme v komunikaci.
I kdyz si pak na druhy pohled /po urcite konverzaci/
prehodnotime nazor na danou osobu,ten prvni moment
vzdycky odstartuje nas pristup k nemu.
sáva (St, 18. 1. 2006 - 14:01)
Mrzý mně ,že v tonhle státě spousta lidí nasvůj vzhled nedbá a odsuzuje ty co o sebe pečují.Musím říct,že už sem byla k vůli tomu mockrát v životě zklamaná....
Když sem se zamilovala řekl mi ,že asi moc o sebe pečuji a jestli to nestojí náhodou moc peněz.V zaměstnání od svích tučných spolupracovňic poslouchám:
PROČ SE O SEBE TAK STARÁM,ŽE TÍM ASI MASKUJI TO ŽE SEM
NEJSPÍŠ HLOUPÁ.
A PROČ? NEJSPÍŠ PROTO ,ŽE SI TY OŠKLIVÍ ŘÍKAJÍ : ABY TO NA TOMTO SVĚTĚ BYLO SPRAVEDLIVÉ ....KDYŽ JE HEZKÁ MUSÍ BÝT HLOUPÁ!

PŘITOM STAČÍ TROCHU PÉČE A MŮŽEME BÝT VŠICHŇI SPOKOJENÍ.
Agapo (Ne, 30. 4. 2006 - 19:04)
S článkem naprosto souhlasím!!!!
Janis (Ne, 30. 4. 2006 - 20:04)
savo: myslim si, ze kolegyne proste zavidi..
JP (Ne, 30. 4. 2006 - 22:04)
Sávo,to je hezké že o sebe dbáš ale s tou chytrostí asi nic moc.Tvůj článek je samá hrubka!
ja (So, 6. 5. 2006 - 23:05)
No a co !!!
JP (Ne, 7. 5. 2006 - 00:05)
No nic,některým chlapům to nevadí,že je ženská blbá,spíš naopak
kráska:) (Út, 15. 8. 2006 - 19:08)
a pointa??? nějak mi uniká...
Hehe (Ne, 29. 10. 2006 - 19:10)
A? něco napíšete tak se můžete srovnávat uchciprdi. A jestli nechápete pointu tak jste hloupí.
ANN (St, 6. 12. 2006 - 17:12)
ASI VSE POSTUPNE PRICHAZI S VEKEM,KDYZ JSEM BYLA MLADSI NEZ TED,NEJAK ME NEZAJIMALO VYPADAT SKVELE.VLASTNE JSEM SE STALE CITILA SKVELE DO DOBY NEZ JSEM ZJISTILA,ZE TO NEJSEM JA,ALE NEKDO KDO SE MI ALE VUBEC NEPODOBA.
TED ZIJI V ANGLII A ASI TIM ZE JSEM ZACALA UPLNE NOVY ZIVOT,KTERY NENI ZDALEKA JEDNODUCHY JSEM SE ZACALA O SEBE PECOVAT.
NEMA CENU SE STALE ZA NECIM HONIT A BYT UNAVENA.JSEM SENIOR,JE MI 27 A MOC ME TESI KDYZ SE LIDI PTAJI KOLIK MI JE JE LET,VZHLEDEM K MEMU POSTAVEI...
Pro ANN (St, 6. 12. 2006 - 20:12)
Nepoužívej velká písmena, je to protivný!
kytka (Čt, 7. 12. 2006 - 01:12)
Me to nevadi!
H (Čt, 7. 12. 2006 - 12:12)
článek je ok a je v něm hodně pravdy.
ma (So, 5. 9. 2009 - 22:09)
clanok je bez ironie ozaj vyborny
Adriena (So, 5. 9. 2009 - 22:09)
Chudák seniorka v 27letech ...
OL (Čt, 2. 5. 2013 - 15:05)
Ahoj je mi 12let u nás se holky malujou oči ale já mám strach co když mi řeknou co to máš na sobě??!!!! Prosím poradíte jak se tak nějak normálně nalíčit?
Reklama