Reklama

Citrón pro zdraví a krásu

Tip princezny Shahnaz Husain na péči o pleť v letních měsících:
Citrón má na svou malou formu velkou ozdravnou sílu. Většina z nás ví, že je bohatým zdrojem vitamínu C a čas od času citróny užívá. Šťáva z čerstvého citrónu přidaná do sklenice vody v horkém počasí nejvíce osvěží. Pokud se užívá pravidelně je účinnou prevencí před nachlazením a posiluje imunitní systém. Citrón též přidáváme pro zlepšení chuti do salátů, přesnídávek a rozličných pokrmů. Existuje mnoho způsobů, jak může být citrón využit pro zdraví i krásu.

Citrón je nejlepší medicína
Citron zvyšuje obranyschopnost organismu. Obsah glukózy a minerálů nahrazuje ty ztráty, které vypotíme během letních parných dní. Bylo prokázáno, že užívání citrónů pravidelně odstraňuje bolesti hlavy, zmírňuje trávicí potíže a dokonce pomáhá lidem s úzkostí. Citron stimuluje krevní cirkulaci, snižuje arteriální tlak a aktivuje střevní a žlučovou sekreci. Jinými slovy podporuje celkový pocit dobrého zdraví.

Co bychom měli mít na paměti je, že citron máme užívat ředěný. Můžete začít svůj den citrónovou šťávou přilitou do sklenice teplé vody. Tato kombinace pročišťuje organismus od toxinů a odpadních látek. To se samozřejmě projeví na vaší kůži. Bude čistá a zářící. Ti, kdo si hlídají svou váhu, též pocítí blahodárné účinky.

Jako kosmetická složka může být citrón použit na mnoha způsobů. Jediné, co si musíte pamatovat je, že nejlepší je používat citrón ředěný. Neředěný by mohl být příliš ostrý pro vaši kůži. Pouze na oblasti, kde máte silnější kůži, můžete používat citrón přímo. Například tmavé lokty potírejte půlkou citrónu a poté smyjte vodou. Za čas se tak kůže pročistí a barva zesvětlí.

Ideální pleťová voda na ruce
Citrón může být užíván jako pleťová voda na ruce. Smíchejte citrón s růžovou vodu a vetřete do pokožky rukou. Při drsné kůži třete v rukách krystalický cukr společně s citrónovou šťávou, dokud se cukr nerozpustí. Pak smyjte vodou. Pokud to budete dělat pravidelně, zlepší se vám textura kůže na rukách.

Reklama

Perfektní ošetření mastné pleti
Mastná kůže může mít velký užitek z ošetření citrónem. Zřeďte šťávu z půlky citrónu ve sklenici vody a použijte pro mytí obličeje. Pokud by to pleť pálilo, přilijte vodu. Místo užírání pouze jemně osušte pleť ubrouskem nebo kapesníčkem. Citrón pomáhá obnovit rovnováhu kyselin a zásad na povrchu kůže a odstraňuje přebytečný maz. Zejména v létě, kdy má pleť větší tendenci k tvorbě mazu, může být toto ošetření velmi prospěšné.

Je možné též tuto citrónovou vodu zmrazit do ledových kostek. Zabalte kostku do čistého kapesníčku či kusu látky a potírejte tím jemně mastná místa. Neredukuje to pouze maz, ale je to i velmi osvěžující. Někteří lidé však mají velmi citlivou pleť. Pokud vás začne pokožka svědit či pálit, přestaňte citrón používat.

Skvělý letní vlasový kondicionér
Citrón může být použit i jako vlasový kondicionér. Přidejte šťávu z citrónu do hrnku s vodou a použijte na poslední spláchnutí vlasů. Citrón lze též přidat do "čajové vody". Povařte použité čajové lístky v dostatečném množství vody a poté tekutinu zchlaďte. Přikapejte citrónovou šťávu a použijte na poslední spláchnutí vlasů. Tato procedura dodá vlasům v obtížných letních dnech jas.

Celková péče o pleť s citrónem
Vzhledem k početným užitečným vlastnostem, citrón je používán jako účinná složka do krémů a pleťových vod. Byl použit společně s aloí verou pro vytvoření čistícího krému, který pomáhá zbavit kůži nečistot, aniž by přitom narušoval přirozený ochranný plášť a rovnováhu kyselin a zásad.

Autor: Shahnaz Husain Zdroj: Indiatimes
 

Reklama

Komentáře

Damoša (St, 17. 1. 2018 - 19:01)
po každém bodywrapsu si zadeček a stehna-partie nachylne k celulitide potírám samotným citronem. Pravda je, že funguje opravdu dobře a výsledky jsou vidět.
Reklama