Reklama

Citlivá, podrážděná či zarudlá pleť potřebuje jednoduchou péči

Zarudlá, přecitlivělá pokožka vyžaduje šetrnou kosmetickou péči. Pomoci ji mohou přípravky bez chemických látek, parabenů, saponátových složek a parfemace, obsahující přírodní složky se zklidňujícím účinkem. Důležitá je obnova ochranné kožní bariéry.

Porucha bariérové funkce kůže se projevuje zvýšeným úbytkem vody, zvýšenou suchostí pleti, zvyšuje se propustnost pro antigeny z vnějšího prostředí, kůže se stává přecitlivělou, podrážděnou, urychluje se stárnutí a je zvýšená náchylnost ke vzniku různých kožních problémů a onemocnění.

Přirozenou kožní bariéru často narušují nevhodné mycí přípravky se saponátovou složkou – SLS (Sodium Lauryl sulphat). Bohužel tato složka se vyskytuje v 90 % mycích a čistících přípravcích.

Kosmetická firma Manuka Doctor vytvořila speciální řadu pro citlivou, podrážděnou, začervenalou pleť Anti-Redness.

Tato řada obsahuje tři přípravky pro jednoduchou, každodenní kosmetickou péči:

Reklama

Řada Anti-Redness viditelně zklidňuje podráždění a zlepšuje hydrataci pleti.

Tyto přípravky neobsahují parabeny, SLS ani parfemaci.

Klíčové ingredience v řadě Anti-redness:

Přírodní probiotické přísady- manukový med a kořen čekanky- pomáhají znovu vyvážit kožní bariéru a podporují zdravější vzhled pleti. Manukový med má zároveň úžasné protizánětlivé a antibakteriální účinky.

Olej z černého rybízu pomáhá chránit, posilovat a podporovat zdravěji vypadající pleť.

Aloe Vera zvyšuje hydrataci, omlazuje pokožku a působí silně protizánětlivě, zklidňuje a redukuje zarudnutí i podráždění.

Kyselina hyaluronová pomáhá udržovat hydratovanou a pevnou pokožku.

Extrakt z modřínu pomáhá též udržovat pokožku hydratovanou.

Extrakt z květu Gardenia Tahitensis a kokosový olej pomáhají zmírňovat zánět, zatímco antimikrobiální vlastnosti kokosového oleje pomáhají chránit pokožku před škodlivými bakteriemi.

Včelí vosk zklidňuje, zjemňuje a zároveň pomáhá pokožce udržet vlhkost bez ucpávání pórů.

Allantoin je dobře zdokumentovaná protizánětlivá složka, která pomáhá redukovat zarudnutí zlepšením bariérové funkce kůže.

Co říká o nové řadě od Manuka Doctor Abigail James – jedna z nejrespektovanějších britských kosmetiček?

"Citlivá pokožka je něco, co jsme všichni v určitém okamžiku zažili. Reakce na jídlo, kosmetický přípravek, zvláště stresující období v našich životech spolu s větší genetickou predispozicí k určitým kožním onemocněním jako je růžovka, ekzémy, mohou vyvolat podráždění pokožky.  Ať už je důvod jakýkoli, výběr kosmetických přípravků, které dále stav nezhoršují, je klíčový. Společnost Manuka Doctor vyvinula řadu na podporu citlivé pokožky. Díky jemnému uklidňujícímu čistícímu přípravku, ochrannému séru a zklidňujícímu hydratačnímu přípravku je to jednoduché. Přípravky bez parabenů, SLS a parfemace, s hojivými účinky manukového medu. Jsem ohromena z lokálních probiotik, což jsou ingredience, které vyživují pleť, posilují povrchovou bariérovou funkci, podporují zdravou rovnováhu dobrých bakterií, které jsou nezbytné pro správné funkce kůže. Když je kožní bariéra narušena, může to mít za následek přecitlivělost, akné, předčasné stárnutí a spoustu dalších negativních projevů na kůži. Chraňte povrch pro zdraví pleti. “

"Když mám nového klienta s citlivou pokožkou, často má první rada je zjednodušit každodenní rutinu péče o pleť a odstranit klíčové dráždivé látky, což je přesně to, co značka Manuka Doctor udělala."

Abigail James, kosmetička britských celebrit

 

Potvrzení účinků:

Nedávná nezávislá studie s 30 dobrovolníky trpícími růžovkou/zarudlou kůží hodnotila účinnost přípravků Anti-Redness od společnosti Manuka Doctor po dobu 4 týdnů.

Výsledky -  Z dobrovolníků používajících ochranné sérum proti zarudnutí dvakrát denně:

97% zaznamenalo snížení zarudnutí po 28 dnech používání, pleť měla zdravější a mladistvější vzhled (90% potvrdilo, že pleť vypadala mladší už po 14 dnech používání).

100% potvrdilo, že jejich kůže vypadala hladce a sérum chránilo jejich kůži během 28 dnů používání.

90% potvrdilo, že sérum zklidnilo kůži po 28 dnech používání.

87% potvrdilo, že sérum po první aplikaci okamžitě zklidnilo jejich pokožku.

Good Housekeeping Institute testoval účinnost ochranného séra proti zarudnutí pleti Manuka Doctor pomocí analyzátoru kůže VISIA, aby potvrdil míru zarudnutí a intenzity.

309 domácích testujících GHI také pomohlo posoudit vlastnosti séra, jako je struktura, balení a to, zda byl na kůži viditelný rozdíl.

Výsledky testů:

„Toto sérum Manuka Doctor bylo dobře hodnoceno testujícími, pokud jde o jeho jednoduché a snadno použitelné balení s dávkovačem. Testující byli ohromeni tím, jak snadno se vstřebá do kůže, a že stačí malé množství produktu na celou pleť. Sérum má gelovou konzistenci, která testujícím na pokožce připadala lehká a příjemná ... Testující celkově zjistili, že tento produkt pomohl zklidnit pokožku a snížit začervenání, čímž se postupem času zlepšil tón pleti. “

Autor: MK

Reklama

Komentáře

Jana (Pá, 8. 11. 2019 - 10:11)
Zatím jsem používala na podrážděnou pleť se sklonem k akné Pleťové sérum Manuka doctor z řady Apiclear a byla jsem moc spokojena. Možná po čase vyzkouším změnu.
Nesa (Po, 31. 10. 2022 - 16:10)
na tyhle bolístky mně pomáhá čístící veganská pěna z elabela
Reklama