Cigarety a nevhodná strava urychlují vznik vrásek

První vrásky se u žen objevují již kolem třicátého roku života.

 „Nejprve dochází k rozvoji záhybů neboli jemných vrásek, které je možné odstranit pomocí vypnutí kůže. Vznikají právě z důvodu zhoršujících se vlastností elastických vláken v pokožce.

Okolí očí a krku je náchylné především ke vzniku vrytých vrásek, které zdůrazňují běžné znaky pleti.

Posledním typem jsou rýhovité hluboké vrásky, zakládající se už od dětství díky mimice,“ popsal různé typy vrásek doktor Tomáš Kampe, působící jako odborný konzultant společnosti LR Health & Beauty.

Na třetí typ vrásek má velký vliv životospráva člověka. I správně zvolená strava může být v boji proti vráskám nápomocná. Aby tělo dobře fungovalo, potřebuje široké spektrum tuků. Zdravé nezbytné tuky jsou obsaženy například v avokádu, rybách, kokosovém oleji či oleji z lněného semínka. Každá z buněk těla je obalena tukovou ochrannou membránou, která pokud se rozruší a tuk není z čeho brát, pokožka ztrácí hydrataci a schopnost správně fungovat. Poškození buněk a vzniku vrásek mohou zabránit i polyfenoly, obsažené především v bílém nebo zeleném čaji. Působí jako důležitý antioxidant, který dokáže zachytit volné radikály.

Volné radikály vytváří například nikotin, uvolňující se při kouření cigaret. Kvůli tomuto zlozvyku se snižuje prokrvení pokožky a dochází k jejímu rychlejšímu stárnutí.

Vhodné antioxidanty je možné přijímat i ve formě doplňků, například prostřednictvím zinku, selenu či vitaminů A, C, E.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele marie-falcnikova
  marie-falcnikova

  Cim vic cigaret,tim krasnejsi zena,jak ja,vim to ze jsem krasna sexy a cigara mi v tom pomahaji

  Kvě 06, 2016
 • Obrázek uživatele Tak to koukám
  Tak to koukám (anonym)

  jak blázen. Moje žena ,60 let má pusinku jak puberťačka, bez beďarů, pochopitelně. Její sestra, kuřačka, o 9 let mladší, má hubu jak starý krpec. Smrdí už na dálku a když promluví, je to hlas staré kurvy. Tak nějak to je s kouřením.Také jí v tom cigára pomáhají.

  Kvě 06, 2016
 • Obrázek uživatele kraska dokonala
  kraska dokonala

  jak blázen. Moje žena ,60...Takze jeji sestra je dokonalejší a vi jak a co frci a je sexy

  Feb 11, 2017
 • Obrázek uživatele spidrova
  spidrova

  Souhlasím absolutně, silné vášnivé kuracky mají krásnou trochu vyzilou (to je právě to krásné a výstřední)pleť,jizvy po těle.A jídlo taky neřeším moc, hlavně cigarety,kafe a drogy.

  Feb 14, 2017

Přidat komentář

Reklama

Reklama