Reklama

Botox si málem vyžádal čtyři oběti

Snaha udržet si věčné mládí, o němž snad nejprůkazněji svědčí hladká pokožka, se skoro stala osudným čtyřem pacientům jedné z floridských klinik. Rozhodli se totiž, že podstoupí kúru, během níž se odstraňují nežádoucí vrásky v obličeji aplikací botoxových injekcí.

Místo aby se pyšnili svěžím a odpočinutým zevnějškem, skončili na nemocničním lůžku, kde doslova bojovali o život. Onemocněli životu nebezpečným botulismem, otravou způsobenou takzvaným klobásovým jedem, k níž většinou dochází po požití nedokonale zpracovaných masových a zeleninových konzerv. Její první příznaky, k nimž mimo jiné patří suchost v ústech, polykací a zrakové obtíže, obrna svalů s nebezpečím ochrnutí dýchacího svalstva a zadušení, se začínají objevovat zhruba po šesti hodinách.

Nikdo neví, proč k nákaze vlastně došlo. Podle zdrojů blízkých listu Wall Street Journal byly na kosmetické klinice pravděpodobně použity látky dovezené do země ilegálně a neodpovídající přísným americkým zdravotnickým předpisům. Jak uvádějí ošetřující lékaři, stav všech postižených je sice i nadále kritický, ale alespoň stabilizovaný.

Posedlost botoxem, na niž znehybnělou tváří doplatil třeba herec Mickey Rourke, dosahuje nejen za mořem obrovských rozměrů. Málokdo totiž dokáže odolat společenskému tlaku, který před životními zkušenostmi preferuje mladistvý vzhled. Nikoliv všechny celebrity jsou však ochotny hrát podle vnucovaného scénáře. Závod s přibývajícími léty se sice tímto způsobem pokusila vyhrát pěvecká stálice Amanda Learová, jež se na hvězdném nebi zaskvěla v sedmdesátých letech, ale jednou jí prý to bohatě stačilo.

"Bylo to strašlivé. Nikdy bych botoxovou kúru znovu nepodstoupila," tvrdí důrazně. K tomuto rozhodnutí jí stačil letmý pohled do zrcadla. Spatřila v něm tvář se "zamrzlým" obočím, která evokovala pocity silného šoku.

Reklama

Skepticky se k obdobným procedurám staví i německá topmodelka Claudia Schifferová, jež se jako čert kříži vyhýbá všem kosmetickým experimentům a spoléhá na přírodní a přirozené zdroje. "Osobně se bojím vedlejších následků, které mohou provázet podobné praktiky. Stále mi chybí jejich důkladnější vědecké prozkoumání," svěřila se magazínu InStyle.

S obdobným názorem veřejně vystoupila i Jennifer Anistonová, jež se dala slyšet, že s žádným chemickým vyhlazováním vrásek nechce mít nic společného. I když? O něco později si totiž pobyla pět hodin v losangeleském Lasky Center, jež se specializuje právě na tyto kosmetické zásahy a běžně používá botoxové a kolagenové injekce.

Zdroj: Plus

Reklama

Komentáře

DaDaNět (St, 15. 12. 2004 - 14:12)
To je taky nápad konzumovat klobásy v injekcích.
To může napadnout jen Američani.
Když někdy čtu takovéhle články, tak nabývám dojmu, že Plzeňský pivovar přece jen osvobodili Rusové.....
Pája (Pá, 17. 12. 2004 - 11:12)
proč lidi tak šílí z vrásek?Nikdo přece nemládne,tak proč si dělat hlavu z toho,že mi přibývají vrásky a stárnu?Ostatně názor na vzhled je velmi subjektivní,a co se líbí jednomu,druhému ne.Dobře,ještě beru,že má někdo komplexy z obrovského nosu,ale na to si okolí taky brzo zvykne,a pak už to nikomu nepřijde.Ale nechat si píchat do obličeje injekce s jedem,to už je vrchol!Ke všemu to nevydrží navždy,tak proč?
Šárka Sadleková (So, 18. 12. 2004 - 15:12)
Nejlepší regenerační pletový krém nohu doporučit na:http://sweb.cz/chlorella.cosmetics Už název napovídá, že tento krém je na bázi řas s obsahem vitamínů a složky CGF. Vaše Šárka.
Ája (Ne, 9. 12. 2018 - 16:12)
Znám lidi, co říkají, že by na botox nikdy nešli a že ten obličej mají vyhlazený, protože používají nějaký krém. Pak se časem dozvíte, že na botox chodí několik let. Ženské rozhodně co se krásy týče, nepřiznají pravdu. Krémy vám nikdy nepomohou, jen jsou na vyhazování peněz. Kdo má ale suchou pleť, pomohou na promaštění pleti, ale od vrásek nikoliv.
Reklama