9 domácích prostředků na zklidnění sluncem spálené pleti

Zde naleznete 9 přírodních látek, které mohou pomoci od sluncem spálené pleti:

Aloe vera gel - ale vera je nejlepším řešením pro spálenou pleť. Použijte nejlépe přípravek s co nejmenším množstvím chemických konzervantů nebo pokud máte áloi doma, tak pleť potřete lepivou dření z vnitřku čerstvě uříznutého listu.

Jedlá soda - soda bikarbonáta - při spálenině kůže sluncem smíchejte 4 lžičky jedlé sody v misce s čistou vodou, namočte do toho čistý kus bavlny či vatový tampónek a potřete tím spálená místa.

Hydratování organismu čistou vodou - Dlouhodobější slunění často způsobuje dehydrataci organismu, proto je vhodné pít dostatečné množství neperlivé vody. Chvilkové posezení v chladné nechlorované vodě též pomáhá.

Odstředěné mléko - Smíchejte jeden hrnek mléka se čtyřmi hrnky chladné vody, namočte do toho obklad a přiložte ho na postižená místa na půl hodiny každé čtyři hodiny do doby, kdy neodezní bolest a podráždění.

Vitamín E - Je vhodný pro případy, kdy kůže nebyla ošetřena ihned a došlo k loupání kůže. Na postižená místa použijte vitamín E z propíchnuté kapsle či tekutou formu vitamínu E. Ujistěte se, že používáte přírodní formu vitamínu E nikoliv syntetický vitamín E.

Ovesné vločky - Napusťte vanu vlažnou vodou a vložte do ní čistou ponožku naplněnou 1 hrnkem ovesné mouky či vloček. Až koupel získá mléčné zabarvení, tak se do ní ponořte.

Zelený čaj - Ponořte se do chladné lázně, kde plave 6 či více čajových polštářků či si vychladlý polštářek přiložte přímo na postižené místo.

Jablečný ocet - Nepasterizovaný a nefiltrovaný jablečný ocet může být použit k úlevě od bolesti a k urychlení hojení při slunečních popáleninách. Může nejprve trochu pálit, ale je účinný.

Levandulový éterický olej - Potření spálené kůže kvalitním éterickým olejem z levandule zklidní pokožku a urychlí hojení.

Použitý zdroj: NaturalNews

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele jarry
  jarry

  na běžné spáleniny je dobré ihned po ochlazení natřím medem. Neudělá se puchýř a brzy přejde bolest. Na spáleniny sluncem to asi nejde, musí se to aplikovat hned po spálení.

  Črv 02, 2012
 • Obrázek uživatele Ivo
  Ivo (anonym)

  Velice dobré a mám to mockrát vyzkoušeno.Jako dítě jsem byl každou chvíli spálený od sluníčka a byl jsem červený jak rak. Stačí dát do lavoru trochu ledové vody asi 3 díly a 1 díl octa.Do toho namočíte nejlépe starou látkovou plenu, lehce vymačkat né moc jenom aby z ní netekla voda a přiložit na spálené místo.Ten první dotek je šok a lezou každému oči z důlku.Ale to je jen první okamžik, po vteřině je to opravdu příjemný a velice se každému uleví.Necháme přiloženo, než začnete cítit teplo.Znova namočíte a přiložíte a už to není takový šok.Necháme znovu přiloženo dokud to nezačne hřát.Pak to již sundáme, můžeme spálené místo již otřít a je po pálení.Nic se neloupe a po chvilce nevíte o ničem! Stalo se mě, že kolegyně z práce přišla do zaměstnání zahalená jen do prostěradla, neboť nic jiného na sobě nevydržela.Den před tím přiletěla od moře z Bulharska a poslední den na pláži usnula a byla jak Lanžhotské nohavice.Hned po ránu jsem se ji snažil pomoci ale nechtěla ani slyšet.Vydržela to ale jen do svačiny a to více méně probrečela.Už jsem se nemohl na to dívat, zaběhl jsem za svačinářkou pro ocet, namíchal, vzal ručník namočil, kolegyně si musela lehnout na šatně na stůl na ručník a já ji ten namočený přiložil.Za deset minut už byla oblečená a jen děkovala, že nevěřila jak je to účinné.

  Črv 03, 2012
 • Obrázek uživatele Markéta
  Markéta (anonym)

  Vynikající je také acidofilní mléko nebo bílý jogurt. Ten tolik nestéká, takže se dá aplikovat i ležící osobě; acidofilní mléko na sebe leju rovnou ve vaně ;-)

  Črv 09, 2012
 • Obrázek uživatele Karin
  Karin (anonym)

  Vynikající je také...Pravda! Ja do jogurtu davam jeste 2-3 kapky cisteho eterickeho oleje Levandule Extra, nadherne zklidnuje pokozku, chladi a hoji.

  Bře 12, 2013
 • Obrázek uživatele Beáta
  Beáta (anonym)

  na webu senzycolu jsem četla, že pomáhá ke správné pigmentaci pleti, znamená to tedy, že pomáhá i v případě spálené pleti od slunce?

  Pro 22, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama