Konopí v kosmetice

Nová přírodní kosmetická řada na Českém trhu. Přípravky z konopí udržují plet' vláčnou a hladkou a činí vlasy pevné a lesklé. Nejdůležitější ochrannou funkci pokožky tvoří její takzvaný kyselý ochranný plášť. Ten reguluje mastné a potné žlázy, drží svrchní šupinky pokožky pohromadě a takto chrání celý organizmus před vnikem či ztrátou vlhkosti. Důležitou složkou kosmetiky značky Dupetit s obsahem konopí je esenciální mastná kyselina gamalinolenová (GLA). Tato kyselina podporuje, na základě svých pokožce podobných vlastností, funkce ochranného pláště, chrání před infekcemi a ztrátou vlhkostí.

Za studena lisovaný konopný olej z ekologického zemědělství, který se používá k výrobě přípravků, se vyznamenává 73% podílem nenasycené kyseliny gamalinolenové (olej z pšeničných klíčků obsahuje 50%) a je tedy ideální pro použití k výrobě kosmetických přípravků. Navíc slouží kyselina gamalinolenová jako nosná látka pro výtažky z měsíčku a heřmánku, které působí protizánětlivě a regenerují pokožku. Kosmetické přípravky z konopí značky Dupetit obsahují za studena lisovaný konopný olej, který se svými vyživujícími vlastnostmi působí na pokožku a na vlasy obzvláště blahodárně. Pěstí a chrání před vysoušením pokožky, předčasnou tvorbou vrásek a před silným slunečním zářením. Éterické oleje z výtažků konopných květů dodávají přípravkům nezaměnitelnou vůni kvetoucího konopí.

V současné době, kdy se alergie téměř běžně projevují již u malých dětí, je především složení kosmetických přípravků velmi důležité. Z tohoto důvodu námi nabízené přípravky neobsahují následující látky:

- formaldehyd deriváty, o kterých je známo, že způsobují stárnutí pokožky a že mohou eventuálně způsobit i rakovinu kůže. Formaldehyd deriváty se skrývají pod následujícími popisy: Imidazolidinyl-Urea, Bronopol, 2-Bromo-2-Nitropropane-l, 3-Diol, Bronidox, 5-Bromo-5-Nitro-1,3-Dioxane, Diazodinyl-Urea a DMDM Hydantion.

- tzv. PEG/PEG deriváty, polyethylenglycoly a jejich deriváty (ve formě emulgátorů), které činí pokožku pronikavější a které mohou vnést škodlivé látky do těla. PEG/PEG deriváty nalezneme pod popisy, které obsahují PEG jako součást názvu složení, nebo s koncovkou "-eth" v souvislosti s čísly jako např. "Ceteareth 33". Nazývají se také Polyglycol, Polysorbate či Copolyol.

- halogenorganické sloučeniny, které se používají jako konzervační látky a jež vyvolávají podráždění a alergické reakce pokožky. Halogenorganické sloučeniny poznáme podle toho, že součástí názvu je Bromo, Jodo nebo Chloro.

- parafíny, které ucpávají póry a omezují přirozené funkce potních žláz. Kritické chemické tuky a ropné látky se popisují jako Parafín, Microcristalline Wax nebo Ceresin.

- nitro nebo polycyklické mošusové sloučeniny syntetické vonné látky a parfémy, které mohou způsobit rakovinu.
Produkty nejsou testovány na zvířatech

Kosmetiku můžete zakoupit na 001 shopu.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Zařazení na fórum: 

Komentáře (7)

 • Obrázek uživatele Dia
  Dia (anonym)

  Nevím odkud jste vzali obsah kyseliny gamma linolenove.Pupalka obsahuje 9% a je tim vzacna.Asi v tom nemate jasno.

  Dub 11, 2006
 • Obrázek uživatele Rumick
  Rumick (anonym)

  Údaj v článku je skutečně nepravdivý, obsah k. gamalinolenové v konopném oleji se pohybuje v rozmezí 2-4%. Přesto, příznivé účinky na pleť jsou průkazné. Více na http://www.konopa.cz/index.php?dok=01080000000099,det

  Lis 06, 2006
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Já jsem tuto kosmetiku zkoušela a není na tom nic vyjímečného. Normální krém.

  Lis 06, 2006
 • Obrázek uživatele dave
  dave (anonym)

  di do prdele prudič

  Feb 17, 2008
 • Obrázek uživatele fido
  fido (anonym)

  Co se týče konopí a konopné kosmetiky tak bych určitě doporučila eshop konopnyobchod.cz

  Říj 03, 2013
 • Obrázek uživatele Ivan
  Ivan (anonym)

  doporučil bych eshop www.konopnyobchod.cz, kde prodávají jen schválené a osvědčené firmy jako je Annabis,Cutishelp atd...

  Říj 19, 2013
 • Obrázek uživatele Doporučuji knihy Johna Virapena - pravda o lécích
  Doporučuji knih... (anonym)

  Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti John Virapen - Nežádoucí účinek: SMRT "Podplatil jsem jednoho švédského profesora, abych urychlil registraci léku Prozac ve Švédsku," říká John Virapen. Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu Eli Lilly & Company Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech. Za 35 let svého mezinárodního působení odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen šel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou malých tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět. http://gnosis9.net/obchod/?john-virapen,257

  Pro 28, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama