Konopí v kosmetice

Nová přírodní kosmetická řada na Českém trhu. Přípravky z konopí udržují plet' vláčnou a hladkou a činí vlasy pevné a lesklé. Nejdůležitější ochrannou funkci pokožky tvoří její takzvaný kyselý ochranný plášť. Ten reguluje mastné a potné žlázy, drží svrchní šupinky pokožky pohromadě a takto chrání celý organizmus před vnikem či ztrátou vlhkosti. Důležitou složkou kosmetiky značky Dupetit s obsahem konopí je esenciální mastná kyselina gamalinolenová (GLA). Tato kyselina podporuje, na základě svých pokožce podobných vlastností, funkce ochranného pláště, chrání před infekcemi a ztrátou vlhkostí.

Za studena lisovaný konopný olej z ekologického zemědělství, který se používá k výrobě přípravků, se vyznamenává 73% podílem nenasycené kyseliny gamalinolenové (olej z pšeničných klíčků obsahuje 50%) a je tedy ideální pro použití k výrobě kosmetických přípravků. Navíc slouží kyselina gamalinolenová jako nosná látka pro výtažky z měsíčku a heřmánku, které působí protizánětlivě a regenerují pokožku.
Kosmetické přípravky z konopí značky Dupetit obsahují za studena lisovaný konopný olej, který se svými vyživujícími vlastnostmi působí na pokožku a na vlasy obzvláště blahodárně. Pěstí a chrání před vysoušením pokožky, předčasnou tvorbou vrásek a před silným slunečním zářením. Éterické oleje z výtažků konopných květů dodávají přípravkům nezaměnitelnou vůni kvetoucího konopí.

V současné době, kdy se alergie téměř běžně projevují již u malých dětí, je především složení kosmetických přípravků velmi důležité. Z tohoto důvodu námi nabízené přípravky neobsahují následující látky:


- formaldehyd deriváty, o kterých je známo, že způsobují stárnutí pokožky a že mohou eventuálně způsobit i rakovinu kůže. Formaldehyd deriváty se skrývají pod následujícími popisy: Imidazolidinyl-Urea, Bronopol, 2-Bromo-2-Nitropropane-l, 3-Diol, Bronidox, 5-Bromo-5-Nitro-1,3-Dioxane, Diazodinyl-Urea a DMDM Hydantion.


- tzv. PEG/PEG deriváty, polyethylenglycoly a jejich deriváty (ve formě emulgátorů), které činí pokožku pronikavější a které mohou vnést škodlivé látky do těla. PEG/PEG deriváty nalezneme pod popisy, které obsahují PEG jako součást názvu složení, nebo s koncovkou "-eth" v souvislosti s čísly jako např. "Ceteareth 33". Nazývají se také Polyglycol, Polysorbate či Copolyol.


- halogenorganické sloučeniny, které se používají jako konzervační látky a jež vyvolávají podráždění a alergické reakce pokožky. Halogenorganické sloučeniny poznáme podle toho, že součástí názvu je Bromo, Jodo nebo Chloro.


- parafíny, které ucpávají póry a omezují přirozené funkce potních žláz. Kritické chemické tuky a ropné látky se popisují jako Parafín, Microcristalline Wax nebo Ceresin.


- nitro nebo polycyklické mošusové sloučeniny syntetické vonné látky a parfémy, které mohou způsobit rakovinu.

Produkty nejsou testovány na zvířatech


Kosmetiku můžete zakoupit na 001 shopu.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (7)

 • Obrázek uživatele Dia
  Dia (anonym)

  Nevím odkud jste vzali obsah kyseliny gamma linolenove.Pupalka obsahuje 9% a je tim vzacna.Asi v tom nemate jasno.

  Dub 11, 2006
 • Obrázek uživatele Rumick
  Rumick (anonym)

  Údaj v článku je skutečně nepravdivý, obsah k. gamalinolenové v konopném oleji se pohybuje v rozmezí 2-4%. Přesto, příznivé účinky na pleť jsou průkazné. Více na http://www.konopa.cz/index.php?dok=01080000000099,det

  Lis 06, 2006
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Já jsem tuto kosmetiku zkoušela a není na tom nic vyjímečného. Normální krém.

  Lis 06, 2006
 • Obrázek uživatele dave
  dave (anonym)

  di do prdele prudič

  Feb 17, 2008
 • Obrázek uživatele fido
  fido (anonym)

  Co se týče konopí a konopné kosmetiky tak bych určitě doporučila eshop konopnyobchod.cz

  Říj 03, 2013
 • Obrázek uživatele Ivan
  Ivan (anonym)

  doporučil bych eshop www.konopnyobchod.cz, kde prodávají jen schválené a osvědčené firmy jako je Annabis,Cutishelp atd...

  Říj 19, 2013
 • Obrázek uživatele Doporučuji knihy Johna Virapena - pravda o lécích
  Doporučuji knih... (anonym)

  Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti John Virapen - Nežádoucí účinek: SMRT "Podplatil jsem jednoho švédského profesora, abych urychlil registraci léku Prozac ve Švédsku," říká John Virapen. Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu Eli Lilly & Company Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech. Za 35 let svého mezinárodního působení odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen šel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou malých tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět. http://gnosis9.net/obchod/?john-virapen,257

  Pro 28, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama