Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Když méně znamená více

Také si každé ráno a večer vmasírováváte do obličeje vrstvu pleťového krému? Po každé sprše či koupeli natíráte tělo tělovým mlékem? Víte o tom, že existují kosmetiky, kde nejde o to se promazat, ale pouze lehce aktivovat správné fungování pokožky?Zdravá pokožka, která není poškozována nevhodnými čistícími a mycími prostředky a rozmazlovaná nadměrným používáním výživných krémů a mlék, je správně hydratovaná i promaštěná.

Ajurvédské pleťové krémy od Shahnaz Herbals se nenanášejí běžným způsobem, kdy vezmete určité množství krému a to se snažíte vetřít do obličeje a tak obličej hydratovat či promastit. Tyto krémy se nanášejí pouze v minimálním množství na konečky prtů, kde se lehce rozetřou a teprve poté se prsty lehce stimuluje celý obličej. Účinné rostlinné a minerální složky krémů mají za úkol aktivovat a stimulovat prokrvení a přirozené funkce kůže, aby časem došlo k postupné harmonizaci pleti a jejímu ozdravení. Jedinné ajurvédské krémy, které se nanášejí ve větší vrstvě, jsou noční a oční krémy. Ty se ovšem vždy po 10-15 minutách působení, kdy se vstřebají všechny účinné látky, smývají. Noční krémy se nedoporučují používat před 35. rokem věku. Správně úmývání obličeje a stimulace denními krémy je dostačující pro udržení mladistvé pleti. Shahnaz Herbals nabízí regenerační mycí krémy, kdy se malé množství krému rozetře mezi prsty s vodou a vzniklou emulzí se lehce masíruje celý obličej, nakonec se obličej opláchne vlažnou vodou. I u těchto mycích krémů jde kromě mytí o stimulaci a aktivaci krevního oběhu a obnovení přirozených funkcí pokožky.

Podobně to je s aromaterapeutickou kosmetikou ATOK, kdy na mytí obličeje stačí 1-2 kapky hydrofilního oleje, který se rozetře v dlani s vodou a poté si šetrně umyjete celý obličej, aniž byste narušili přirozenný ochranný hydrolipidový plášť kůže. Díky tomu, že tento plášť nenarušíte, není pokožka po mytí vysušená a nepotřebuje ihned promazat krémem. Pokud naopak trpíte na mastnou pleť, mytí tímto způsobem, časem utlumí vaši nadměrnou produkci tuku. Vhodný je zejména hydrofilní olej santalový, kdy santalový éterický olej harmonizuje nadměrnou tvorbu tuku. Podobné to je se sprchovacími oleji, kdy na umytí celého těla stačí 3 kapky oleje rozmíchané v dlani s vodou či můžete nanést kapky na již mokré tělo a následně rozetřít po celém těle. Opět není po sprše nutné promazávat tělo tělovým mlékem. Zdravá pokožka nenarušená mycím prostředkem s obsahem saponátu či alkoholu si velmi rychle obnoví přirozenou hydrataci i promaštění.

MK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama