Kdo je nejkrásnější?

O Indkách se tvrdí, že jsou nejkrásnějšími ženami na světě. Když navštívíte Indii zjistíte, že ženy mají alabastrovou pleť na tržištích i v horách.
Je to hlavně způsobeno dlouhou tradicí používání přírodní kosmetiky. Největší a nejznámější indickou kosmetikou je Shahnaz Herbals. Značka Shahnaz Herbals je známá i na západě díky jejímu výrobci - indické princezně Shahnaz Husain, která pochází z královské rodiny Mogulské dynastie.

Jedná se o přírodní přípravky vyráběné z rostlin pěstovaných na soukromých farmách, nebo divoce rostoucích v himalájské přírodě. Kosmetika nebyla zkoušena na zvířatech. Je unikátním výsledkem herbálního dědictví starověké Indie, receptur krásy Mogulských královen a nejnovějších výzkumů moderní dermatologie.


HERBALNÍ, TERMALNÍ A AYURVEDICKÁ TERAPIE

I když se tyto přípravky prodávají v podobě kosmetických výrobků, jde o rostlinnou, tepelnou a stimulační terapii. Její filozofie vychází z poznatku, že lidský organismus je báječně seřízený systém, který dokáže vylepšovat sám sebe. Bohužel ho neustále nabouráváme vlivy zevního prostředí nebo svou vlastní vinou. Stejné je to s pokožkou. Co z toho prakticky vyplývá?


Tato kosmetika nemusí striktně rozlišovat přípravky pro suchou a mastnou plet. Vychází z léčebných vlastností bylinek, které dokáží přesušenou i mastnější pokožku nastimulovat tak, že se postupně stane pletí normální. Spíše rozlišuje mezi starší kůží, která potřebuje intenzivnější péči, a mezi mladší, méně opotřebovanou. I když i to může být relativní.


Před prvním použitím této kosmetiky se neobejdeme bez použiti výživného peelingu ?"Tyto preparáty, názorně řečeno, otevřou póry, vysají jejich obsah a následně napustí dovnitř svou léčebnou esenci. Později přes nastimulování krevního oběhu probíhá ještě její druhotné působení.

VŠE SE SMÝVÁ NENÍ TO ŠKODA?

Kosmetika S. H. se nenechává na obličeji, aby působila přes noc. Vše se smývá vodou a toniky. Dokonce i oční krémy a noční přípravky. Shahnaz Husain tvrdí, že její přípravky jsou natolik účinné, že delší působení by bylo nežádoucí.
Je pravda, že staré indické receptury vznikaly vrstvením drobných krůčků zkušenosti během tisíců let, zatímco vývojová střediska kosmetických přípravků volí opačný přístup. Na základě určitého požadavku vyrábějí přípravek, který teprve pak zkoušejí a vylepšují.


Nemalou roli hraje i fakt, že jižní krajiny jsou vždy barevnější a "živější". Projevuje se to i vyšším obsahem výživných látek.

Celý sortiment kosmetiky Shahnaz Herbals naleznete ve vzorkové prodejně: Krakovská 22, Praha 1, 20m od Václavského nám. Či na www.s-h.czZde jsou fotografie nejkrásnějších indek - Miss World Priayanka Chopra, Miss Universe winner Lara Dutta, Beauty and Bollywood Queen Aishwarya Rai.


      

Ošetření ajurvédskou kosmetikou Shahnaz Herbals nabízíme zde
Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (19)

 • Obrázek uživatele ja
  ja (anonym)

  Take si nemyslim, ze to je pekny nesmysl, vetsina Indek ma snedou az modrosedivou barvu pleti.

  Říj 29, 2003
 • Obrázek uživatele ia
  ia (anonym)

  Tak co sem viděla v Indii, alabastrovou pleť většina Indek nemá...spíš snědou a brzo se jim začínají dělat vrásky...

  Říj 08, 2003
 • Obrázek uživatele o
  o (anonym)

  Pěkná reklama :-) Je složité dojet do Indie a přesvědčit se na vlastní oči.Realita by byla dost drsná.

  Dub 23, 2007
 • Obrázek uživatele liu
  liu (anonym)

  ha ha tak to mě pobavili ...jestli vůbec někdy viděli nějakou Indku!

  Kvě 13, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Nejkrásnější sem jááá.

  Kvě 13, 2007
 • Obrázek uživatele xxcd
  xxcd (anonym)

  Proč se ptáte, když to o mně všichni víte !!! ;-) Ale mít jistotu je k nezaplacení ...

  Kvě 13, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Ja jsem nejkrasnejsi,ja,ja,ja!!!!!!

  Kvě 13, 2007
 • Obrázek uživatele lex
  lex (anonym)

  Indky sou fakt krasne protoze jsou hodne prirozene:) jezdivam do indie kazdy rok a je to uplne o necem jinem nez tady v cechach. Kazda ceska se stara jenom o to jak je namalovana, co ma na sobe atd...tam si proste sepnou vlasy, hodi prez sebe satek a vyjdou ven. Nektere si hodne maluji oci a zvyraznuji oboci. To je ale zhruba vsechno...Ty , ktere se na prvni pohled zdaji nehezke se proste jen nemaluji nebo jsou necim zvlastni. Nedokazu si predstavit kdyby se ceske barbiny dostali do indie a vzali by jim kosmetiku...(rasenky,make-upy, stiny apod:D )

  Črv 17, 2007
 • Obrázek uživatele slečna
  slečna (anonym)

  nej...jsou španělky,to jsou pěkné baby jak mají vipadat. jinak já jsem češka a teda nemaluji se, mě to nějak nebaví v 5 ráno když jdu do práce se líčit.a vlasy nosim taky furt v ohonu, je to prajtičtější, snědá taky sem ,ale bohužel nejsem indka :) jsem češka s genama chorvatů po dědovi,který je původem chorvat. ale jinak nejhezčí jsou španělky podle mého ženského oka :)

  Črv 17, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Raději se nauč psát!

  Črv 17, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  nejhezci jsou Cesky,ne v trupky.

  Črv 17, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Koukate se do zrcadla?????

  Črv 17, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  mě se nejvíce líbí Španělé a chlapi z Jižní Ameriky!

  Črv 17, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Nejkrasnejsi je kazdy clovek. Jen ne kazdy se tak vidi.

  Črv 17, 2007
 • Obrázek uživatele angelic
  angelic (anonym)

  Kedze sme stvoreni z prirody,tak aj nasa krasa by mala byt v sulade s prirodou a to sa da dosiahnut jedine vtedy ak budeme pouzivat kozmeticke pripravky prirodneho charakteru bez chemickych prisad.Indky su prirodzene krasne, pretoze ziju v sulade s prirodou a uplatnuju ajurvedu v kazdej oblasti zivota,je to krajina ktora si zachovala podstatu zakladu bytia.Takze pre mna urcite AJURVEDA

  Led 07, 2009
 • Obrázek uživatele RYTIR
  RYTIR (anonym)

  NA INDKY NEMAJI ZADNE CESKY ANI NAHODOU!!!!!!

  Črv 11, 2009
 • Obrázek uživatele RYTIR
  RYTIR (anonym)

  KONECNE SE SMYRTE S TIM ,ZE HOLD JE TAKY NA SVETE NEKDO LEPSI NEZ MY

  Črv 11, 2009
 • Obrázek uživatele jim
  jim (anonym)

  Nejkrásnější a nejlepší je mít rád a milovat Pána Boha Hospodina a jeho syna Pána Ježíše Krista a jejich celou Svatou rodinu.To je ten pravý Poklad.I kdybych šel cestou jisté smrti,nikdy nepřestanu chválit Pána Boha Hospodina.To je ta cesta,pravda,Láska i život...Pro mě osobně to nejkrásnější a na světě i ve vesmíru to nelepší...I Love you my Lord of Discovery Holly Bible my God my house of God Jesus CHristus Hospodin Hosanna Abba Otče Eli!!!!!!!!!!!!!

  Črv 17, 2009
 • Obrázek uživatele Já
  Já (anonym)

  Nejkrásnější je skotský herec HANS MATHESON!!!

  Črv 17, 2009

Přidat komentář

Reklama

Reklama