Jestliže vám někdo nevoní

Význam pachů a vůní v našem životě je nesporný. Když si odmyslíme nadprodukci kosmetického průmyslu, stále ještě pak zůstává nepřeberné množství pachů a vůní, jimiž je svět kolem nás naplněn. Určitě sami znáte ten pocit, že Vám někdo ihned zavoní a jiný naopak vyvolá dávivý reflex.

Zelené potraviny mají vysoký obsah chlorofylu, který má mimo jiné výrazné deodorační vlastnosti. Umí tedy potlačit nepříjemné pachy doprovázející především pocení. Výrazně se zlepší i přirozený vjem osobního pachu u lidí, kteří se ani potit nemusí a přesto je neustále doprovází všudypřítomný odér tlejícího pórku.

Stejně příznivý vliv mají zelené potraviny i na zápach linoucí se z úst mnoha lidí, zejména těch, kteří k nám rádi promlouvají z očí do očí a vstupují tak nejen fyzicky do naší ochranné osobní zóny. Zelené potraviny zde působí jednak celkově úpravou trávicích poměrů v žaludku a střevech a jednak lokálně dezinfekcí dutiny ústní a zhojením chronických zánětů dásní či krčních mandlí.

Stejně se uplatní, hlavně pak Mladý ječmen i u jedinců, kteří trpí nadměrnou potivostí nohou, jež často bývá doprovázena i nelibým pachem. Pokud nám zelené potraviny nesníží potivost nohou pak zcela jistě zlepší či zcela odstraní jejich nepříjemný zápach.

Za úvahu, kromě vnitřního užití zelených potravin, stojí jistě i koupele nohou ve vlažném roztoku Mladého ječmene, nejlépe střídavě s Yzopem lékařským.

Zelené potraviny přirozeně odstraňují i nepříjemný zápach stolice a větrů a rovněž v případech, kdy mají lidé problémy s udržením moči a všude je doprovází charakteristický zápach.

Abychom přirozeně voněli sami sobě i jeden druhému, nezapomínejme, že máme silné pomocníky v mladém ječmeni a v řase chlorelle. Oba nám pomáhají nejen v udržení dobrého zdraví, ale v udržení společenských kontaktů.

MUDr. Miloslav Lacina

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (8)

 • Obrázek uživatele Martin
  Martin (anonym)

  Kolik dostal za tuto reklamu MUDr. Miloslav Lacina zaplaceno?

  Dub 28, 2006
 • Obrázek uživatele doktorka:)
  doktorka:) (anonym)

  to by mě taky zajímalo..:)) heh

  Srp 15, 2006
 • Obrázek uživatele Meda
  Meda (anonym)

  Nevoní mi kolegyně, přímo smrdí potem a močí, jak jí to říct. Sedím v jedné kanceláři.

  Srp 05, 2008
 • Obrázek uživatele Olin
  Olin (anonym)

  Medo, udělej to fikaně.Z neznámého čísla, nebo, přes počítač jí pošli sms, která by byla určena jako tobě.Třeba-Medo, lituju tě, ta tvoje spolupracovnice má asi nějaký zdravotní problém, je cítit potem a močí na dálku-Já vím, je to tvrdé, ale rychlé a účinné řešení.Co pořád kolem kroužit, takhle to je rychlý řez.Pokud tohle už nezabere, tak natvrdo-tady je smrad, jak na veřejných záchodcích apod.

  Srp 05, 2008
 • Obrázek uživatele Meda
  Meda (anonym)

  Olin- otevírám okno, říkám, že je tam smrad atd, ale ona nic. Už jsem jí dala do časopisu letáky na Lactacyd, sama se voním drahým parfémem, samozřejmě dodržuji čistotu, ale nic. S tou SMS, ale nevím, když posílám přes internet, tak jaké tam bude mít číslo a tak? nikdy jsem přes internet sms neposílala.

  Srp 05, 2008
 • Obrázek uživatele Olin
  Olin (anonym)

  Záleží, jakého má operátora.Z T-mobile neposílej, tam se zobrazí tvoje číslo.Svoje číslo nevyplňuj.Tady máš odkazy: http://www.vodafonesms.cz/ http://www.1188.cz/?sms=gate Tak jdi do toho a uvidíš, co se bude dít, když je baba tak nedůvtipná.

  Srp 05, 2008
 • Obrázek uživatele Chytrá
  Chytrá (anonym)

  Medo, zkus ji navrhnout, že by jste mohli jít spolu do lázní, třeba doma nemá teplou vodu nebo je na ni alergická, ale to bych asi raději dala výpověď:-)))

  Srp 05, 2008
 • Obrázek uživatele meda
  meda (anonym)

  Nemyslete si, že je to tak jednoduché - já takovou věc neumím říct naplno, ale když ne já, tak kdo? SMS mi přijde moc překombinovaná, do lázní by nešla a myslím že by se to vyřešilo jen pro ten jeden případ. Ona je navíc o hodně starší, jsem z toho na prášky...

  Srp 06, 2008

Přidat komentář

Reklama

Reklama