Je čokoláda lepší než botox?

Je čokoláda lepší než botox? Jestliže je černá, je rozhodně jakýmsi elixírem přirozeného mládí. Britští vědci nedávno dokonce vymysleli recept, kdy jsou u čokolády zesíleny její antioxidační účinky. Píše o tom francouzský deník Le Figaro.

Často se zdůrazňují účinky čokolády jako antidepresiva. “Černá čokoláda je bohatá na hořčík, který má výrazný vliv na zvládání stresu a proti únavě. Při jejím pojídání se nás zmocňují radostné pocity, mozek uvolňuje endorfiny, hormony štěstí a uspokojení,“ vysvětluje nutriční poradkyně a dietoložka Caroline Gayetová.

Kromě vlivu na naši náladu je čokoláda také prostředkem, jak si udržet mládí. Kakao, bohaté na flavonoidy, má antioxidační účinky, které umožňují tělu bojovat proti vlivu času a zejména proti vráskám.

Jedna britská společnost chtěla spojit gurmánský požitek s omlazováním a na jaře uvedla na trh čokoládu nazvanou Esthechoc. Jsou to malé tabulky, v nichž se mají soustřeďovat všechny přirozené kladné účinky kakaa. Společnost Lycotec, která zdůrazňuje, že její produkt byl vyvinut ve spolupráci s Cambridgeskou univerzitou, rovněž tvrdí, že každá malá tabulka o 7,5 gramu obsahuje tolik flavonoidů, jako 100 gramů běžné černé čokolády. “Esthechoc má chuť běžné čokolády. Má však obrovské antioxidační účinky, podporuje mikrocirkulaci (oběh tělních tekutin na úrovni jednotlivých tkání) tím, že zvyšuje zásobování kyslíkem, a pomáhá předcházet stárnutí,“ zdůrazňují výrobci.

Esthechoc si sice zachovává chuť čokolády, ale zdaleka nestojí tolik, co běžná čokoláda. Jedna krabička s 21 minitabulkami stojí 35 liber, tedy asi 1350 Kč. Zkrátka tato omlazující kúra není pro každého.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele Daniela
  Daniela (anonym)

  Pro je njelepšího oboje. :D Na botoxu jsem již byla a určitě to nebylo naposledy. Mám dobré zkušennosti. Ale čokoláda je taky fajn.

  Črv 15, 2017
 • Obrázek uživatele :D
  :D (anonym)

  Pro je njelepšího oboje. :D...Ukazuje se, že botox mívá negativní vedlejší účinky. :D

  Črv 15, 2017
 • Obrázek uživatele Rosa
  Rosa (anonym)

  Vedlejší účinky jsem ještě teda nezaznamenala. A byla jsem již několik v www.dermastar.cz

  Črv 20, 2017
 • Obrázek uživatele já
  já (anonym)

  Vedlejší účinky jsem...Negativní účinky se projeví určitě později. Budeš se divit.

  Črv 20, 2017

Přidat komentář

Reklama

Reklama