Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Jak zlepšit regeneraci kožního pláště

Kožní ochranný plášť je důležitý pro zdravé funkce kůže a pro hezký vzhled. Jak jsme psali v předcházejícím článku, moderní kosmetická péče a velmi důkladná hygiena tuto vrstvu narušují, což může mít za následek suchou pokožku a rozšíření kožních infekcí. Jak co nejšetrněji pečovat o svou pleť a podpořit schopnosti kůže regenerovat kožní plášť?

Pro mytí kůže obličeje a těla jsou vhodné hydrofilní mycí oleje či sprchovací oleje. Jedná se o čisté rostlinné oleje, popřípadě obohacené o éterické oleje se zklidňujícím, prokrvujícím či antimikrobiálním účinkem. Před mytím těmito přípravky je nutno předem pleť opláchnout vodou, poté se nanese několik kapek přípravku, kapky se rozetřou a vzniklou emulzí se umyje celý obličej či tělo. Poté se opět kůže opláchne vodou.

Velký význam mají tyto přípravky i u lidí, kteří trpí ekzematickými onemocněními či lupenkou, kde bývá kůže velmi suchá a kožní ochranný plášť je narušen či úplně chybí.

Pro regeneraci schopnosti naší kůže obnovovat ochranný kožní plášť může posloužit i zevní aplikace Aloe vera gelu. Aloe gel má navíc antimikrobiální účinek a je vhodný pro léčbu drobných poranění na kůži.

Autor: mk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Mirka
    Mirka (anonym)

    Mě hodně pomáhá Baobabový olej, užívám ho od vánoc kdy jsem ho dostala a pleť se výrazně zlepšila je lepší průžnější už není taková suchá.

    Bře 02, 2015

Přidat komentář

Reklama

Reklama