Jak zastavit padání vlasů

Krátkodobé zvýšené padání vlasů bývá často sezónní zaležitostí na jaře a na podzim. Pokud padání vlasů trvá déle, je vhodné nechat si vyšetřit hormony, jelikož může signalizovat poruchu hormonáního syśtému. Jsou-li hormony v pořádku, pak je načase upravit životosprávu, zmírnit stres a zlepšit kvalitu péče o vlasy.

Padání vlasů bývá způsobeno nedostatečným příjmem minerálů, vitamínů či esenciálních živin. Jelikož bývá náročné zjistit, který minerál či živina zrovna vám chybí (existují speciální rozbory vlasů), je nejrychlejším způsobem, jak dodat tělu vše potřebné, pravidelná konzumace na živiny bohatých potravin - luštěniny, ořechy, semínka, sladkovodní řasy spirulina a chlorela. Řasy mají navíc detoxikační schopnost, proto je vhodné prvních 14 dní užívat denní dávku řas najednou a podpořit pročištění organismu. V dalších dnech pak užívat dávku rozdělenou na tři díly a tak podpořit substituci všech potřebných vitamínů, minerálů a esenciálních aminokyselin. Řasy je možno užívat dlouhodobě jako tzv. green food.

Zároveň je žádoucí omezit konzumaci potravin, které tělo okrádají o potřebné živiny - takovými zloději jsou rafinované potraviny, bílá mouka a výrobky z ní, cukr, káva, sycené nealkoholické nápoje a alkohol.

Dalším faktorem, který často způsobuje padání vlasů je stres - ten lze snížit pomocí protistresových potravin, bohatých na vitamíny skupiny B, meditací, přiměřeným pohybem, procházkami do přírody či rozličnými relaxačními technikami.

Jinou příčinou padání vlasů bývá nadměrné používání chemické vlasové kosmetiky či chemických barev na vlasy. Určitě je proto vhodné při potížích s padáním vlasů přejít na přírodní vlasovou kosmetiku. Pro zlepšení kvality vlasů lze využít domácích produktů a vyrobit si regenerační masky na vlasy či použít osvědčené bylinné přípravky. Dlouhodobu tradici ve vlasové péči mají ajurvédské přípravky využívající byliny ako amla, šikakai, reetha, bilva, brahmi, henna, ibišek, nimbový strom, máta, citrónová tráva, jatamansi a bringraj, které jsou po staletí používány v ajurvédské léčbě vlasových problémů.

Na trhu je též značný výběr přírodních barev na vlasy s hennou či bez henny. Henna je vynikajícím přírodním vlasovým kondicionérem  Práškové barvy na vlasy s hennou nelze používat na chemicky barvené vlasy či vlasy po trvalé, lze však začít s používáním tekutých vlasových přelivů s hennou.
 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele Sandy
  Sandy (anonym)

  Je to tím že se zmenšuje folikul! Podívej se tady na ty dvě poslední videa http://minoxidil.prodejce.cz/jak-funguje-minoxidil.html

  Zář 11, 2015
 • Obrázek uživatele Karolína
  Karolína (anonym)

  Dobrý den, dočetla jsem se, že na problém s padáním vlasů se specializuje trichologické vyšetření. Nemá tu s ním někdo zkušenost ?

  Kvě 18, 2017
 • Obrázek uživatele Lucie
  Lucie (anonym)

  No, padání vlasů má svoji příčinu, kterou je potřeba zjistit a následně efektivně řešit...takovým vyšetřením může být třeba trichologické vyšetření...

  Čer 09, 2017
 • Obrázek uživatele (_._)
  (_._) (anonym)

  Jak se jednou začne stěhovat prdel na hlavu tak s tím nic nenaděláš a nějaké srágory jsou jenom vyhozené peníze!

  Čer 09, 2017
 • Obrázek uživatele Anka
  Anka (anonym)

  Doporučuju zajít na trochologické vyšetření :)

  Čer 21, 2017

Přidat komentář

Reklama

Reklama