Jak zabránit zarůstání nehtů na nohou

Nehty na nohou módním trendům naštěstí nepodléhají. Přesto je celá řada lidé neustále zastřihává špatně. Nevhodnou úpravou tvaru nehtů na nohou si tak koledují o nepříjemné bolesti, zatrhávání a ve výsledku také zarůstání.

Nehty stříhejte vždy tak, aby rohy nehtů zůstaly přístupné. Základní rada proto zní: nevystříhávejte je ve valech, ale spíše do rovna. Doporučuji na doma používat štipky na nehty, které vás nepustí tolik do strany. Ostré rohy, které by vám vadily, můžete zapilovat,“ radí pedikérka Mgr. Veronika Morstein Matulová.

Úplně ideálním přístupem k péči o nehty na nohou je docházet na pravidelnou pedikúru jednou za měsíc. Zkušená pedikérka nehty vhodně zkrátí, ale také se postará o nehtová lůžka a odstraní ztvrdlou kůži. Právě díky pravidelným návštěvám pedikérského salónu se můžete vyvarovat zarůstání nehtů.

Jak zabránit zarůstání

Jakmile nehet začne zarůstat, dokáže vás pořádně potrápit. A na křesle pedikérky dříve nebo později stejně skončíte. Zkušený odborník je totiž tím jediným, kdo umí tento problém efektivně řešit. Jenže co dělat, když se k pedikérovi zrovna nemůžete vydat?

Pokud vás začne nehet bolet a nemůžete přijít k nám na ošetření, můžete zkusit roh nehtu podložit kouskem netkané textilie, nadzvedne se a přestane tlačit. Zásadně se nesnažte nehet vystřihnout ani nemáčejte nohy v žádných koupelích. Současně nedoporučujeme mazat framykoin nebo používat višněvského balzám či jiné mastné přípravky. Nejlépe uděláte, když budete místo vysušovat dezinfekcí. Pokud nemáte alergii na jód, doporučuji klasický Betadine roztok,“ vysvětluje majitelka podologického centra PODOest Mgr. Veronika Morstein Matulová.

Správně vedená pedikúra je bezbolestnou prevencí klasického strhávání nehtu, které nás v případě domácích experimentů s nůžkami v okolí zarůstajících nehtů dost možná jednou čeká. Strhnutí nehtu není přitom efektivní řešením ani do budoucna.

Chirurgické řešení je většinou naprosto zbytečné a navíc nic neřeší, protože nehet po 2 ač 4 měsících opět doroste do problematického místa a situace se opakuje,“ varuje Veronika Morstein Matulová.

MK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele špatná rada
  špatná rada (anonym)

  Toto je špatná rada o nepoužívání koupelí. Měla jsem tento problém před měsícem a vyléčila si to koupelí nohou v solné koupeli. Ne toto není reklama, tu sůl, co jsem použila v ČR stejně nekoupíte. Ale třeba seženete jinou léčivou sůl.

  Led 11, 2021
 • Obrázek uživatele Martina
  Martina (anonym)

  Jako pedikérka pracuji už skoro 15 let. Poslední rok to tedy nestojí díky viru ta nic, ale ohledně zarůstajících nehtů se to nesmí nechat zajít daleko. V salonu zákazníkům brousím po pořádném odstříhání a někdy i odštípání zarůstajících částí nehty pomocí diamantových frézek, které kupuji z obchodu sapex-pedikura .cz Frézky dokáží opravdu jemné zabrousit nehty, takže to není pak ani tolik bolestivé

  Bře 26, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama