Jak na ucpané a rozšířené póry

Na vzniku rozšířených a zanesených pórů se může uplatňovat několik faktorů:
1. nezdravá strava
2. nevhodné čištění pleti
3. nesprávné používání kosmetických přípravků

Vliv stravy:
Nadměrné množství nezdravých tuků přispívá k tvorbě mastné pleti. Přebytečný tuk, který nedokáže organismus strávit je vylučován póry, ucpává a rozšiřuje je, oxiduje a vytváří "černé tečky". Mezi nezdravé tuky patří především uzeniny, tučné maso, tučné mléčné výrobky, smažené potraviny.
Též strava s přemírou rozpínavých (dle makrobiotiky jinových potravin - cukry, bílé pečivo, nadměrná konzumace ovoce) může vést k ochabování tkání a rozšiřování kožních pórů.

Vliv čištění pleti:
Každý kožní pór má malý mikrosvalík, který pór stahuje. Při pravidelném mechanickém čištění pórů (vymačkávání) dochází k narušování těchto mikrosvalů a postupnému trvalému rozšiřování pórů.

Vliv kosmetických přípravků:
Používání výživných krémů na noc zabraňuje přirozené potřebě pleti vylučovat nečistoty. Nečistoty se v pleti hromadí a dochází k zanášení pórů.

Jak předcházet ucpávání a rozšiřování pórů.

1. Zdravě se stravovat. Omezit nezdravé tuky a cukry. Zařadit do jídelníčku rostlinné za studena lisované tuky, semínka, ořechy, celozrnné obiloviny, luštěniny, ryby.
2. Vynechat mechanické způsoby čištění a vymačkávání pórů. Používat šetrné hloubkově čistící postupy.
3. Dle přírodně orientovaných kosmetik není vhodné na noc používat noční krémy. Pocit suché pleti večer a nutnost použít noční krém je většinou způsobena nevhodnými mycími a odličovacími prostředky, které narušují přirozený kožní ochranný plášť. Jelikož přes noc dochází přirozeně k vylučování nečistot (pokud tento proces není zastaven a obrácen), je nutno ráno pleť důkladně umýt.

Co pomáhá na rozšířené póry:

Pravidelné (2x do týdne) používání speciálních masek, určených ke stahování pórů. 1x měsíčně profesionální péče bez mechanického čištění.

Kosmetika Manuka Doctor vyvinula speciální řadu Anti-Pollution pro obyvatele oblastí se znečištěným prostředím, které přispívá k vzniku nečisté pleti.

Autor: mk

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (11)

 • Obrázek uživatele KIKINA
  KIKINA (anonym)

  MYSLÍM ,ŽE JE ZCELA NEODSTRANÍ NIC.

  Črv 22, 2009
 • Obrázek uživatele Bára
  Bára (anonym)

  S rozšířenými póry bojuji již dlouhá léta, nejoblíbenějším výrobkem pro mne byl několik let Idealist od Estée Lauder. Sice tedy póry asi nijak moc nestahoval, ale pleť krásně vyhlazoval, byl velmi příjemný, sametový. Nyní mám lepší zkušenost s Pore Refiner, póry jsou čistší a menší. K němu ještě používám denně Clear Purifier.

  Led 01, 2011
 • Obrázek uživatele Carrie
  Carrie (anonym)

  MYSLÍM ,ŽE JE ZCELA...Taky myslím, že je neodstraní nic, jenom to jde trochu zlepšit...

  Led 02, 2011
 • Obrázek uživatele Hanka
  Hanka (anonym)

  Ale odstraní. Měla jsem problém s černýma tečkama na nose a na bradě. Koupila jsem si obyčejný čistící gel od Garnier PureActive gel pro hloubkové čištění pórů. Používám ho každé ráno a večer. Jednou týdně si dělám chemický peeling ACADEMIE Derm Acte Daily Exfoliating Cleanser - Glycolic Acid 15% (na denní používání mi přijde dost silný, takže ho používám jednou týdně a nechám ho déle působit, asi tak pět minut) a poté použiji náplasti na černé tečky. Pokud budete pleť pravidelně čistit, tak Vám začnou černé tečky postupně mizet až se jich zbavíte úplně. Pokud se však o pleť přestanete starat, tak se Vám zase rychle objeví. Také jsem byla na kosmetice na ultrazvukovém čištění pleti, ale černé tečky odstraněny nebyly. Koupila jsem si i čistič pórů od značky Panasonic a byly to vyhozené peníze, nevytáhl ani jednu černou tečku. Co se týče rozšírených pórů. Tak mi hodně pomohlo pár chemických peelingů, výsledek je vidět hned po prvním ošetření, rozšířené póry jsou jemnější a méně viditelné. Ošetření je však nutné opakovat několikrát. Jednou jsem měla pleť jenom trošku zarudlou a jednou se mi udělali takové červené jakoby boláky (nic mě nebolelo) a vypadala jsem, jako by mě pošípal roj včel, takže doporučuji chodit na chemický peeling v pátek, když nemusíte o víkendu nikam jít. Jelikož mi vadí, že se celé ošetření musí několikrát opakovat a že se pokožka musí regenerovat několikrát, tak chci zkusit laserové ošetřní, které je také skvělé na rozšířené póry. Ošetření obličeje stojí 8.000,- a stačí tam jít jednou. Pokud jsou pro Vás ošetření chemickým peelingem nebo laserem moc drahé, doporučuji ten výrobek od Academie, pokud ho necháte působit déle a budete ho používat třeba 2x týdně, tak se Vám pokožka také krásně zregeneruje a rozšířené póry buď zmizí nebo budou méně nápadné.

  Dub 18, 2011
 • Obrázek uživatele Hanka
  Hanka (anonym)

  Idealist od Esteé Lauder mám také. Má velice příjemnou konzistenci, krásně voní, pleť je po použití sametová a heboučká na dotek, ale černých teček Vás nezbaví a rozšířené póry nestáhne. Pak jsem používala přípravek od Lancome Pore Expert, ale výsledek není oslňující, možná je účinější Idealist, ale zase nevoní a pleť po něm není tak hebká a vláčná.

  Dub 18, 2011
 • Obrázek uživatele Petra
  Petra (anonym)

  Chemický peeling není špatný, ale není to nejlevnější záležitost...

  Feb 01, 2012
 • Obrázek uživatele Hanka
  Hanka (anonym)

  Chemický peeling neodstraní černé tečky, pouze stáhne rozšířené póry. Levný není vzhledem k tomu že se musí aplikace několikrát opakovat. V březnu jdu na frakční laser, který také odstraní vrchní část kůže, ale narozdíl od chemického peelingu se nemusí opakovat a je tedy nutná jen jedna rekonvalescence a také prohřívá podkoží a tím podporuje tvorbu kolagenu. Jsem na ten zázrak zvědavá, už se tam těším.

  Feb 01, 2012
 • Obrázek uživatele roman
  roman (anonym)

  pomoc !!!!!!!!!!!!!!!!!

  Feb 22, 2014
 • Obrázek uživatele Lilly
  Lilly (anonym)

  mi pomáhá čistit jednou za tři dny peelingem jinak šistící vodou nebo gelem a po vyčištění zaplácat póry vyživujícím zklidňujícím baobabovým olejem, po měsíci se stáhly i viditelně ;-) používám to i pod makeup a ítím se o mnoho líp než s jakýmkoli podkladem :)

  Črv 29, 2014
 • Obrázek uživatele Jan z Rokycan
  Jan z Rokycan (anonym)

  pomoc !!!!!!!!!!!!!!!!!Pohov!!!!!

  Pro 19, 2015
 • Obrázek uživatele Jitka
  Jitka (anonym)

  Mně pomáhá maska z vaječného bílku- ta póry stahuje. Tu masku z rajčat též vyzkouším.

  Led 19, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama